Ухвала від 13.10.2017 по справі 712/12624/17

Справа № 712/12624/17

Провадження № 2а/712/854/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2017 року м. Черкаси

Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючогосудді - ОСОБА_1

при секретарі - Шмагайло Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, зобов'язання відповідача дати вказівку КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги» надати путівку без обстеження та виписати ліки, витребувати у відповідача заяву позивача від 08.08.2017 року адресовану КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Позов обґрунтовано тим, що він є інвалідом І групи, одинокою особою та у зв'язку з цим має бути забезпечений ліками, безкоштовною путівкою у госпіталь для інвалідів війни. Вказував, що 08.08.2017 року він звернувся із заявою -скаргою до Черкаської територіальної організації партії «ОСОБА_3 Порошенка». Згідно Закону України «Про звернення громадян» відповідь на заяву було надано Департаментом охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради. Позивач оскаржує дії відповідача з цього приводу, оскільки відповідач розглянувши його скаргу діяв поза межами своїх повноважень.

За приписами ст. 3 КАС України відповідачем, у розумінні положень КАС України, є суб'єкт владних повноважень, тобто орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Із відповіді директора Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради ОСОБА_4 від 31 серпня 2017 року № 5836-2 вбачається, що ОСОБА_2 надано роз'яснення про правомірність дій працівників КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги», в тому числі стосовно виписаних путівок до КЗ «Черкаській обласний госпіталь для інвалідів війни» та забезпечення ліками за програмою «Доступні ліки». Таким чином, Департаментом охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради, який ОСОБА_2 визначено відповідачем у позовній заяві, не приймалось рішення щодо відмови у забезпеченні ліками та надання путівок, а лише надано відповідь на його звернення щодо правомірності дій працівників КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги». За таких обставин, належним відповідачем у даній справі є КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги»».

Відповідно до п.п. 2, 3 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» зазначено, що згідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Враховуючи те, що КНП «Третій Черкаській міський центр первинної медико-санітарної допомоги»» не є суб'єктом владних повноважень та не здійснює управлінських функцій, вказані позовні вимоги підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно з ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

За таких обставин, даний спір не носить ознак публічно-правового і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відтак, дана позовна заява повинна розглядатися Соснівським районним судом м.Черкаси в порядку цивільного судочинства.

Згідно із нормами ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі суддя постановляє ухвалу.

Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 160, ст. 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження по справі.

Роз'яснити позивачу, що даний спір віднесено до юрисдикції районного суду в порядку цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Головуючий: Т.Є. Троян