Ухвала від 24.10.2017 по справі 872/2а-8/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

24 жовтня 2017 року справа № 872/2а-8/17

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Шальєвої В.А.

суддів: Білак С.В. Олефіренко Н.А.

секретар судового засідання: Лащенко Р.В.

за участі представників третьої особи Касьянова О.О., Шаверіна Д.С.

відповідача ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду клопотання представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 про зупинення провадження у справі № 872/2а-8/17 за адміністративним позовом Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Публічне акціонерне товариство «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Товариство з обмеженою відповідальністю «Перспектива», про примусове відчуження земельних ділянок,

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська районна державна адміністрація Дніпропетровської області звернулась до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_3 про примусове відчуження земельної ділянки, в якому просить примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності земельну ділянку площею 2,470 га, що належить на праві власності гр. ОСОБА_3 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 12.05.2006 р. та має наступні характеристики: місцезнаходження - на території Покровської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області, площа - 2,470 га; кадастровий номер - НОМЕР_2; цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія - землі сільськогосподарського призначення, за ціною 65272,33 грн. під розміщення об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення (розширення Покровського кар'єру Публічного акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ПАТ «ОГЗК») з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення); зобов'язати ОСОБА_3 звільнити вказану земельну ділянку протягом 5 (п'яти) днів з дня набрання постановою суду законної сили.

Позивачем збільшено позовні вимоги шляхом подання відповідної заяви, в який позивач просив також примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності земельну ділянку площею 2,00 га, що належить на праві власності гр. ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом № 1-558 від 26.06.2014 р., виданого Першою нікопольською державною нотаріальною конторою,. та має наступні характеристики: місцезнаходження - на території Покровської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області, площа - 2,00 га; кадастровий номер - НОМЕР_3; цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія - землі сільськогосподарського призначення, за ціною 52852,25 грн. під розміщення об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення (розширення Покровського кар'єру Публічного акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ПАТ «ОГЗК») з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення); зобов'язати ОСОБА_3 звільнити вказану земельну ділянку протягом 5 (п'яти) днів з дня набрання постановою суду законної сили.

В судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_4 заявлене клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 804/6780/17 за позовом ОСОБА_3 до Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Публічного акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», третя особа - ТОВ «Перспектива», про визнання протиправними розпорядження голови Нікопольської районної державної адміністрації № Р-269/0/321-16 від 23.03.2016 р. про відчуження шляхом викупу земельної ділянки, площею 2,00 га, для суспільних потреб в частині визначення викупної ціни; розпорядження № Р-832/0/321/16 від 20.12.2016 р. про відчуження шляхом викупу земельної ділянки, площею 2,47 га, для суспільних потреб в частині визначення викупної ціни; зобов'язання Нікопольську районну державну адміністрацію вчинити дії, передбачені Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» щодо приведення викупної ціни земельних ділянок у відповідність до вимог закону щодо оцінювання земельних ділянок з метою визначення викупної ціни їх відчуження для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; стягнення з ПАТ «ОГЗК» суми збитків, пов'язаних з примусовим відчуженням земельних ділянок в загальній сумі 202689,64 грн.

Представники третьої особи ПАТ «ОГЗК» просили в задоволенні клопотання відмовити.

Відповідач підтримав заявлене клопотання.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі та з'явились до судового засідання, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Предметом доказування в цій справі є наявність правових підстав для примусового відчуження у державну власність з мотивів суспільної необхідності земельних ділянок, які належать позивачу.

Дніпропетровським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі № 8804/6780/16 за позовом ОСОБА_3 до Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, ПАТ «ОГЗК, третя особа - ТОВ «Перспектива», про визнання протиправними розпорядження голови Нікопольської районної державної адміністрації № Р-269/0/321-16 від 23.03.2016 р. про відчуження шляхом викупу земельної ділянки, площею 2,00 га, для суспільних потреб в частині визначення викупної ціни; розпорядження № Р-832/0/321/16 від 20.12.2016 р. про відчуження шляхом викупу земельної ділянки, площею 2,47 га, для суспільних потреб в частині визначення викупної ціни, судовий розгляд справи призначено на 02.11.2017 р.

Тобто, предметом доказування в справі № 804/6780/17 є правомірність розпоряджень органу виконавчої влади в частині визначення викупної ціни земельних ділянок, які належать відповідачу ОСОБА_3

За процедурою, встановленою статтею 10 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня надходження пропозиції приймає рішення про викуп земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, для суспільних потреб.

Як встановлено ч. 1 ст. 5 вказаного Закону, розмір викупної ціни затверджується рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, що здійснює викуп земельної ділянки, або встановлюється за рішенням суду.

Пунктом 3 частини 1 статті 156 КАС України встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Оскільки предмети доказування в справі № 804/6780/17 та в справі, що розглядається судом апеляційної інстанції, є взаємопов'язаними, а вирішення цієї справи неможливо до набрання законної сили судовими рішеннями у зазначеній вище справі, провадження в цій справі підлягає зупиненню до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 804/6780/17.

На підставі викладеного, керуючись ст. 156 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 про зупинення провадження в справі за адміністративним позовом Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Публічне акціонерне товариство «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Товариство з обмеженою відповідальністю «Перспектива», про примусове відчуження земельних ділянок задовольнити.

Зупинити провадження у справі № 872/2а-8/17 за адміністративним позовом Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Публічне акціонерне товариство «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Товариство з обмеженою відповідальністю «Перспектива», про примусове відчуження земельних ділянок до набрання законної сили судовим рішенням в справі № 804/6780/17.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом п'яти днів з дня отримання особами, що беруть участь у справі, копії ухвали з поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складений 24.10.2017 р.

Головуючий суддя: В.А. Шальєва

Судді: С.В. Білак

Н.А. Олефіренко

23.10.17 13:00