Ухвала від 23.10.2017 по справі П/811/1548/17

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

та вжиття заходів з підготовки справи до судового розгляду

23 жовтня 2017 року справа № П/811/1548/17

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправним та скасування наказу

ВСТАНОВИВ:

19 жовтня 2017 року з Кіровоградського окружного адміністративного суду у Черкаський окружний адміністративний суд надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправним та скасування наказу.

В адміністративному позові позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Держгеокадастру України № 167 від 08.08.2017 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 № НОМЕР_1 від 30.05.2016.

За наслідками автоматизованого розподілу вказана справа призначена до розгляду судді Тимошенко В.П.

Суддею Кіровоградського окружного адміністративного суду Брегеєм Р.І., який ухвалою від 19.09.2017 передав справу на розгляд Черкаському окружному адміністративному суду, не вирішено питання про відкриття провадження у справі, не з'ясовувалося дотримання позивачем вимог ст.ст.105-106 КАС України.

Суддя звернула увагу, що адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень і відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

На виконання п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України з'ясовано, що позов подано з дотриманням встановленого законом строку. Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Врахувавши вимоги ст.ст.11, 71, 107, 110, 114 КАС України суддя дійшла висновку вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду: з метою повного та всебічного з'ясування спірних обставин зобов'язати сторін надати суду докази в обґрунтування власної правової позиції по суті спору та письмові пояснення (заперечення).

Керуючись статтями 6, 15-1, 23, 107, 110, 160, 165, 254-255 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в адміністративній справі.

Вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду.

Зобов'язати відповідача надати суду:

-письмові пояснення (заперечення) щодо позову;

-у разі невизнання адміністративного позову - всі докази на підтвердження своїх заперечень.

Викликати у судове засідання осіб, які беруть участь у справі.

Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі та не можуть з поважних причин прибути до суду на призначувані судові засідання, завчасно повідомити про це суд і надати відповідні докази.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяВ.П. Тимошенко

Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.

Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;

9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Стаття 51. Права та обов'язки сторін

1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.