про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/788/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області треті особи Чернівецька міська рада про скасування державної реєстрації,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, треті особи Чернівецька міська рада про скасування державної реєстрації.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Із змісту позовної заяви, а також наданих матеріалів видно, що позивачі посилаються на те, що спірній земельній ділянці АДРЕСА_1 присвоєно кадастровий номер № НОМЕР_1, а також просять суд скасувати державну реєстрацію земельної ділянки та її кадастровий номер (НОМЕР_1) по АДРЕСА_1, у зв'язку зі зміною цільового призначення будівлі, яка на ній розміщена.
Крім того, позивачі посилаються у позовній заяві на обставини щодо прийняття Рішення Чернівецькою міською радою від 01.03.2017 року про надання спірної земельної ділянки в оренду. Із змісту вказаного рішення також видно, що позивачам надано дозвіл на зміну цільового призначення та складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1. Проте зазначені документи до позовної заяви не надали і про причини неможливості подання таких доказів не повідомили. Водночас не надали письмових доказів про звернення до відповідача та доказів в обґрунтування позовних вимог.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України. З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк надавши документи і докази наведені в мотивувальній частині цієї ухвали.
Крім того, у позовній заяві позивачами не обґрунтовано та не конкретизовано позовні вимоги до відповідача Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, та третьої особи на стороні відповідача Чернівецької міської ради, що визначені у позові.
Відповідно до частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
При цьому слід зазначити, що згідно з пунктом 5.27 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07 квітня 2003 р. № 55 копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів "Згідно з оригіналом", назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа.
В порушення зазначених вимог жоден із доданих до позовної заяви копій документів не засвідчений належним чином, а відтак документи, додані до позовної заяви, не можуть вважатися засвідченими належним чином.
Судом встановлено, що у позовній заяві недостатньо наведені обґрунтування позовних вимог щодо кожного з відповідача та третіх осіб, а також не надано достатньо доказів в обгрунтування позовних втмог.
Крім того, суд звертає увагу позивачів, що відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів (матеріалів), що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Однак, всупереч вищевказаній нормі, позивачами не додано копій позовної заяви та долучених матеріалів у відповідності до кількості відповідачів та третіх осіб.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачами не дотримано вимог ст. 106 КАС України. Тому у суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
У звязку з цим, позивачам необхідно усунути недоліки позовної заяви зазначені в ухвалі суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 107, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, суд, -
1. Позовну заяву, залишити без руху.
2. Встановити позивачам п'ятиденний строк для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали суду.
3. Попередити позивачів про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивачам, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє їх права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулася із позовною заявою.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя П.Д. Дембіцький