печерський районний суд міста києва
Справа № 757/59225/17-к
06 жовтня 2017 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення перевірки,
06 жовтня 2017 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення у кримінальному провадженні № 42017000000002433 позапланової документальної перевірки відносно фізичної особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_1 ) з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених законодавством податків та зборів, у т.ч. податку на доходи фізичних осіб, за період з 01.01.1998 по 01.08.2017, проведення котрої доручити працівникам Державної фіскальної служби України.
Обґрунтовуючи внесене клопотання прокурор зазначив, що Управлінням розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000002433 від 28.07.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Встановлено, що депутат Харківської обласної ради ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_1 ) задекларував майно та готівкові кошти на загальну суму понад 223 млн. грн. При цьому, за період 1998-2016 рр. останній отримав доходів із офіційних джерел, сума яких не перевищує 130 тис. грн. Таким чином, у зв'язку з різницею отриманих доходів та наявності у власності майна, ОСОБА_5 ймовірно ухилився від сплати податків на прибуток на суму понад 33 млн. грн.
У щорічній декларації ОСОБА_5 за 2016 рік, поданої останнім до Національного агентства з питань запобігання корупції, вказано наявність у останнього коштів, які розміщено на банківських рахунках в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», Філії - Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк», а також коштів у ОСОБА_6 , які знаходяться на рахунках в АТ «Укрсиббанк».
Таким чином, з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення сум отриманих доходів та сплачених із них податків ОСОБА_5 , забезпечення проведення перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), що входить в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, а також встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, необхідно провести документальну позапланову невиїзну перевірку фізичної особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_1 ) з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених законодавством податків та зборів за період з 01.01.1998 по 01.08.2017 р.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ст. 107 ч. 1 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.
В судовому засіданні слідчий підтримав внесене клопотання.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчий, дійшов такого висновку.
Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-V-III передбачено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 93, 132, 309 КПК України, ст.75, 78, 82 Податкового кодексу України, ч. 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи'від 28.12.2014 № 71-V-III,слідчий суддя,
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення перевірки - задовольнити.
Надати прокурору відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 42017000000002433 позапланової документальної перевірки відносно фізичної особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_1 ) з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених законодавством податків та зборів, у т.ч. податку на доходи фізичних осіб, за період з 01.01.1998 по 01.08.2017.
Проведення перевірки доручити працівникам Державної фіскальної служби України.
Визначити термін проведення позапланової перевірки строком дії десять робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1