печерський районний суд міста києва
Справа № 757/50735/17-к
20.10.2017 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження, про притягнення до кримінальної відповідальності
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого.
за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
ОСОБА_4 20.07.2017 року приблизно о 17:00 год., перебуваючи по вул. Лебединська в м. Києві знайшов в кущах два прозорих безбарвних пакета з полімерного матеріалу з пазовими застібками, в середині одного з яких виявив порошкоподібну речовину білого кольору ззовні схожу на психотропну речовину - амфетамін та почав зберігати при собі, для особистого вживання. В подальшому цього ж дня, приблизно о 18.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Є.Коновальця (Щорса), 29-А, працівниками поліції було зупинено ОСОБА_4 та під час проведення поверхневого огляду якого, в його сумці чорного кольору, яка була при ньому, було виявлено та вилучено порошкоподібну речовину білого кольору масою 0,806 г., маса амфетаміну дорівнює відповідно 0,363 г., яку ОСОБА_4 незаконно придбав та зберігав без мети збуту.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 винним себе в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю та підтвердив фактичні обставини вчиненого кримінального правопорушення викладені відповідно до пред'явленого обвинувачення. Також обвинувачений зазначив, що щиро кається у вчиненому та зробив для себе відповідні висновки.
В судовому засіданні, у відповідності до ч.3 ст. 349 КПК України, визнано недоцільним дослідження доказів у справі, а саме: показів свідків, письмових доказів, оскільки фактичні обставини нікім не оспорюються та відсутні сумніви стосовно добровільності та істинності позиції учасників судового провадження.
Оцінюючи докази зібрані в судовому засіданні, суд находить винність обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення повністю доведеною.
Умисні дії ОСОБА_4 , які виразились у незаконному придбанні та зберіганні психотропної речовини без мети збуту, суд кваліфікує за ч. 1 ст. 309 КК України.
При призначенні покарання обвинуваченому, суд враховує тяжкість скоєного ним кримінального правопорушення, те що воно відноситься до злочинів середньої тяжкості, є умисним, а також особу обвинуваченого, який вину свою визнав повністю, усвідомив протиправність своїх дій, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, а також те, що він перебуває на обліку у лікаря-нарколога з 11.01.2006 року діагноз: розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю Синдром залежності.
У відповідності до ст. 66 КК України обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого - є щире каяття.
У відповідності до ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого - не встановлено.
Враховуючи наведене вище, думку прокурора, щодо міри покарання обвинуваченому, суд вважає, що обвинуваченому необхідно обрати покарання у виді штрафу в межах санкції статті, оскільки зазначене покарання буде необхідним та достатнім для виправлення та перевиховання останнього, а також запобігання вчиненню ним нових злочинів.
Судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи підлягають стягненню з обвинуваченого.
Питання щодо речових доказів вирішити у відповідності до положень ст.100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 373, 374 КПК України, суд,
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_4 , на користь держави (УДКСУ у Печерському районі м. Києва, банк одержувач ГУДКСУ у м. Києві; р/р 31112115700007; МФО 820019; КЕКД 24060300, символ звітності 115) процесуальні витрати щодо залучення експерта всього в сумі 1784,64 грн.
Речові докази по справі: подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору, обіг якої заборонено - канабіс масою 1,79 г., та психотропна речовина, обіг якої обмежено - амфетамін, загальною масою 0,363 г., що передані на зберігання в камеру схову Печерського РУ ГУ НП в м. Києві - знищити.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва, через районний суд, протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя: ОСОБА_1