Єдиний унікальний номер: 378/831/17
Провадження № 3/378/249/17
23.10.2017 року смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розглянувши матеріали, які надійшли від Ставищенського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, за ч. 1 ст. 139 КУпАП,-
За протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 008197 від 1 серпня 2017 року ОСОБА_1, 1 серпня 2017 року, близько 09 години 45 хвилин, в м. Фастів, керуючи автомобілем марки КАМАЗ 5320, державний номерний знак НОМЕР_1, забруднював дорожнє покриття, шляхом витікання мастила на проїжджу частину дороги, чим порушив Правила дорожнього руху України, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 139 КУпАП України.
На виклик суду ОСОБА_1 не прибув, згідно довідки поштового відділення останній за вказаною в протоколі адресою (с. Сніжки вул. Шкільна, 23) не проживає.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до змісту ст. 278 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення серед інших питань суд має вирішити питання про правильність складання протоколу, який є одним з основних джерел доказів та інших матеріалів справи.
У відповідності зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Згідно ст. 51 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із матеріалів справи встановлено, що в порушення вимог вищевказаних норм КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення в графі „особу встановлено” не вказано, на підставі якого документу встановлено особу ОСОБА_1, до справи не додано копії паспорта останнього з відміткою про його місце реєстрації (або ж довідку про фактичне його місце проживання), а тому суд позбавлений можливості встановити особу порушника та викликати його в судове засідання.
Крім того, в порушення вимог вищевказаних норм КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення від 1 серпня 2017 року відносно ОСОБА_1, - в графі „підпис поліцейського, який склав протокол” не зазначено прізвище, ім'я та по-батькові такої службової особи, відсутні дані про роз'яснення ОСОБА_1прав та обов'язків, передбачених ст. Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що другий екземпляр вищевказаного протоколу було направлено (вручено) ОСОБА_1, в той же час він відсутній в матеріалах провадження.
Враховуючи, що направлені матеріали справи не відповідають вищевказаним вимогам, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 251, 256, 278. 280 КУпАП України, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.
Суддя Т. Н. Скороход