22.09.2017 Справа №607/11095/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільський ВП Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровану ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючу розповсюджувачем державної лотереї ТзОВ «Грін Лайн»,
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 31.08.2017р. серії АА №632830, ОСОБА_1 31 серпня 2017 року о 14 год. 20 хв. по вул.Київська, 11а, в м.Тернополі, в ТзОВ «Грін Лайн» здійснювала господарську діяльність з надання послуг з розповсюдження національної лотереї без належних документів, а саме без погодження з Тернопільською міською радою режиму роботи, у зв'язку із чим притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи у встановленому законом порядку особисто своєчасно сповіщеним про місце і час розгляду справи, до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав. Наведені обставини відповідно до ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення надають можливість розгляду справи за його відсутності.
Згідно ч. 1 ст. 164 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена цією статтею настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно вимог ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» затверджено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік), а також встановлено, що термін «документ дозвільного характеру» вживається у значенні, наведеному у Законі України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №517 від 21 травня 2014 року затверджено «Положення про погодження режиму роботи об'єктів сфери торгівлі та сфери обслуговування населення на території м.Тернополя», яким визначено процедуру надання документів та встановлення за узгодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування та іншого призначення, розміщених на території м.Тернополя.
Однак, такий дозвільний документ, як погодження режиму роботи торгівельного об'єкта, не передбачений Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру в сфері господарської діяльності».
Як вбачається з п. 5 «Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами», затверджених Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 року №185, режим роботи торгівельного об'єкта встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.
Таким чином, в даному випадку режим роботи торгівельного об'єкту і спеціалізованих магазинів встановлюється суб'єктом господарювання самостійно.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративними правопорушеннями інакше, як на підставі і в порядку, встановленому законом.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги те, що ОСОБА_1, як суб'єкт господарювання самостійно встановлює режим роботи торгівельного об'єкта, тому порушень, які передбачені в частині 1 статті 164 КУпАП, за наявності яких передбачена адміністративна відповідальність за цією статтею, не допустила.
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, у зв'язку із чим провадження в даній справі слід закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 33, ч. 1 ст. 164, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 31.08.2017р. серії АА №632830 - закрити в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяОСОБА_2