Провадження № 3/235/1478/17
Єдиний унікальний № 235/5330/17
Іменем України
19 жовтня 2017 суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Петропавлівського відділення поліції Павлоградського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого водієм ПАТ «Укрбуд», що мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст.124 КУпАП -
18.10.2017 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП ОСОБА_1.
З протоколу про адміністративне правопорушення БД № 455905 від 03.10.2017 року, що складений інспектором СРПП № 4 Петропавлівського відділення поліції Павлоградського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_2, вбачається, що 03.10.2017 року о 12.00год. ОСОБА_1 в порушення п.12.1 ПДР, по вул..Пешотравневій в с.Миколаївка Петропавлівського району Дніпропетровської області в районі будинку № 167-Д, керуючи транспортним засобом автомобілем НОМЕР_1, що належить ОСОБА_3, не вибрав безпечної швидкості руху та допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, що рухався попереду, водій якого виконував маневр - поворот ліворуч. В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, вважаю, що він не може бути розглянутий судом, оскільки в протоколі не зазначено хто саме керував автомобілем НОМЕР_2, який було пошкоджено, не зазначено власника автомобіля, що було пошкоджено, хто ним керував, не зазначено потерпілих та свідків правопорушення, їх адреси та засоби зв'язку. В протоколі не зазначено, які саме механічні пошкодження зазнали транспортні засоби внаслідок ДТП.
Тобто матеріал не відповідає вимогам ст.256 КУпАП і його треба повернути органу, що його надіслав, для належного оформлення.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.7, 256, 278 КУпАП, суддя -
Матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП ОСОБА_1 повернути Петропавлівському відділенню поліції Павлоградського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя.
.