221/861/17
2-а/221/71/2017
20 жовтня 2017 року Волноваський районний суд Донецької області в складі:
головуючого судді - Мохова Є.І.
при секретарі -Брідня О.Л..,
за участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Волноваха справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Патрульної Поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом до Головного Управління Патрульної Поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в обґрунтування якого посилається на те, що 20.02.2017 року рухаючись по вул. Центральній (Леніна) у м. Волноваха на автомобілі КІА MAGENTIS, державний номер НОМЕР_1, вимушений був зупинитися на узбіччі, оскільки потрапив колесом у вибоїну у асфальтному покритті котра була заповнена дощовою водою, що саме і позбавило мождивості завчасно помітити її та обїхати. Зупинившись на узбіччі він увімкнув аварійну світлову сигналізацію та вийшов з автомобіля. Одразу за ним зупинився патрульнийй автомобіль, вийшли двоє співробітників поліції які не представилися та не пред"явили свої службові посвідчення. А одразу почали звинувачувати його в тому, що він зупинився у забороненому місці. Забрали у нього посвідчення та стали щось писати. Після чого надали йому якісь папери для підпису. Від підпису він не відмовлялся, але ні часу для ознайомлення зі змістом ні копії документу який він підписав йому не було надано. Після того як він підписав, поліцейський відірвав від цих документів дві стрічки, пізніше він прочитав що це квитанції для сплати штрафу. На його прохання надати копію того документу де він поставив підпис вони йому відмовили, та поїхали. У квитанції про сплату штрафу серія БР № 407804 взагалі нічого не зазначено окрім суми 255 грн. Копію постанови йому не надано, що позбавило його права оскаржити постанову у встановлений законом строк, та дізнатися призвища інспекторів поліції які виносили постанову.
Після складення постанови його не було ознайомлено з правами, докази його вини не були пред'явлені. Вважає, що постанова прийнята з порушенням його прав та чинного законодавства, є необгрунтованою, незаконною та підлягає скасуванню.
Позивач в судовому засіданні наполягав на задоволенні заяви.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день і час розгляду справи повідомлявся у відповідності до вимог чинного законодавства, про причини неявки не повідомив, а тому суд відповідно до положень ч.4 ст.128 КАС України вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
На ОСОБА_1 накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.
Відповідно положень ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності його рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не подано заперечень проти позову, документів та матеріалів, які можуть бути використані як докази у справі не надано.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків.
Суд приходить до висновку, що відповідачем не були встановлені докази наявності в діях позивача ознак адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Будь-які інші докази, передбачені ст. 251 КУпАП, які б встановлювали наявність адміністративного правопорушення та вину ОСОБА_1 у його вчиненні, в матеріалах справи відсутні.
За таких обставин оскаржувана постанова є незаконною і підлягає скасуванню.
Керуючись ч.1 ст.121, ст.251 КУпАП, ст.ст. 159, 160, 162, 163 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Патрульної Поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Скасувати постанову про адміністративне правопорушення серія БР № 407804 від 20.02.2017 року про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 255 гривень, відносно ОСОБА_1.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.І. Мохов