Ухвала від 19.10.2017 по справі 2а-7432/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/9626/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Глушка І.В.,

суддів: Большакової О.О., Коваля Р.Й.,

за участю секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Залізничного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Львова на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

15 серпня 2017 року Залізничне об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Львова звернулося до суду із заявою, у якій просило замінити стягувача у виконавчому провадженні №48619487 з примусового виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2012 у справі № 2а-7432/12/1370 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 2355,18 грн з Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова на Залізничну об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.

Подану заяву обґрунтовує тим, що 11.08.2013 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи” від 04.07.2013 №406-VII, відповідно до якого функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передано від органів ПФУ до Міністерства доходів і зборів України. Оскільки вказані функції з адміністрування єдиного внеску належать ДФС та її територіальним органам, як правонаступнику реорганізованого шляхом перетворення Міндоходів та його територіальних органів, повноваження Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова щодо стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перейшли до Залізничної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2017 року у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження відмовлено.

Ухвала мотивована тим, що оскільки, за заявником зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом № 406-VII, воно не втратило статусу стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа №2а-7432/12/1370, виданого 27.09.2012 Львівським окружним адміністративним судом.

Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою суду, Залізничне об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Львова оскаржило її в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з неповним з»ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав, наведених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану ухвалу суду та постановити нову, якою задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження.

В судове засідання сторони не з'явились, хоча були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі та відповідно до вимог ч.1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.

Заслухавши суддю - доповідача, обговоривши доводи заяви, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити з наступних підстав.

Так, судом першої інстанції достовірно встановлено, матеріалами справи підтверджено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2012 року у справі № 2а-7432/12/1370 адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2355,18 грн задоволено (а.с.14).

27 вересня 2012 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 2а-7432/12/1370, на підставі якого постановою державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2 від 10.09.2015 відкрито виконавче провадження ВП №48619487 (а.с.22).

Відповідно до ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічна норма передбачена положеннями Закону України “Про виконавче провадження”, згідно якої у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив (ч.5. ст.15).

Зі змісту наведених норм слідує, що обов'язковою умовою для заміни сторони виконавчого провадження є вибуття однієї із сторін виконавчого провадження.

Так, Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464-VI) визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Водночас Законом України від 04.07.2013 р. № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», який набрав чинності 11.08.2013, внесено зміни до Закону №2464-VI.

Зокрема відповідно з ч.4 ст.8 Закону №2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до п.3-1 ч.1 ст.1 Закону №2464-VI органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Виходячи з приписів Прикінцевих положень Закону № 406-VII, органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування. А суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Аналізуючи вищенаведені правові норми та фактичні обставини справи, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для заміни сторони виконавчого провадження у цій справі, оскільки Залізнична об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області не є правонаступником Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова.

Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

Суд першої інстанції повністю виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення законного рішення, яке скасуванню не підлягає.

Керуючись статтями частиною 3 статті 160, статтями 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Залізничного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Львова залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі № 2а-7432/12/1370 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя ОСОБА_3

судді ОСОБА_4

ОСОБА_5

Ухвала складена в повному обсязі 20.10.2017.