Постанова від 17.10.2017 по справі 825/1529/17

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2017 року Чернігів Справа № 825/1529/17

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Клопот С.Л.

за участю секретаря Роговець М.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області про визнання діяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області та просить:

1. Визнати протиправною діяльність ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області щодо неповного надання публічної інформації на його запити від 17.08.2017 та 14.09.2017 в частині інформації щодо земельних ділянок кадастрові номери 7425555400:04:000:3022 та 7425583400:06:000:3105.

2. Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області надати йому наступні документи та інформацію щодо земельних ділянок кадастрові номери 7425555400:04:000:3022 та 7425583400:06:000:3105:

- повідомити дату та підстави формування земельних ділянок та надати копії документів (рішення тощо) про таке формування, в тому числі - наказ ОСОБА_3 управління від 11.02.2017 № 25-606/14-17-сг «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» та наказ ОСОБА_3 управління від 05.09.2016 № 25-13976/14-16-сг;

- повідомити дату резервування обох земельних ділянок для передачі учасникам АТО та надати відповідні документи (рішення тощо) про таке резервування;

- надати інформацію про осіб (ім'я, найменування, місце реєстрації, знаходження тощо), яким надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність чи користування (оренду тощо) обох земельних ділянок та повідомити про наявність чи відсутність у них статусу учасника АТО;

- надати документацію із землеустрою, яка стала підставою для формування обох земельних ділянок; проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок в разі їх наявності тощо, в разі відсутності такої документації - повідомити про інші підстави встановлення чи відновлення меж земельних ділянок та надати копії документів, що стали підставою для такого встановлення чи відновлення меж земельних ділянок;

- повідомити форму власності та про інші речові права на земельну ділянку кадастровий номер 7425555400:04:000:3022;

- повідомити підстави державної реєстрації обох земельних ділянок у Державному земельному кадастрі і надати копії документів (заяви, рішення тощо), що стали підставою;

- повідомити дату державної реєстрації права власності або інших речових прав на земельну ділянку кадастровий номер 7425555400:04:000:3022.

3. Стягнути на його користь з держави Україна на відшкодування заподіяної моральної шкоди 20000 грн.

4. Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області надати суду звіт про виконання судового рішення протягом п'яти робочих днів з дня набрання ним законної сили.

5. Винести окрему ухвалу за фактом вчиненого адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП згідно із викладеними вище обставинами.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що надавши неповну інформацію на його запити, відповідач порушив приписи статті 34 Конституції України та частини 1 статті 5, частини 1 та 5 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які приєднанні до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

10 січня 2017 року ОСОБА_1 звернувся із запитом на інформацію до Чернігівської обласної державної адміністрації про наявність земель в межах міста Чернігова, які можуть бути використані під забудову або про наявність земель іншого цільового використання.

16 січня 2017 року Чернігівською обласною державною адміністрацією вказаний запит було направлено до управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради та до ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області для розгляду в межах компетенції.

18 січня 2017 року ОСОБА_3 управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області в межах компетенції запит позивача розглянуто та надано відповідь.

17.08.2017 позивачем було направлено на адресу відповідача запит на інформацію (а.с. 6).

Вказаним запитом позивач просив надати повну та вичерпну інформацію про усі вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення для відведення на території Чернігівського району Чернігівської області, включно із зарезервованими для відведення учасникам АТО.

Також просив надати інформацію про земельні ділянки кадастрові номери 7425555400:04:000:3022 та 7425583400:06:000:3105, а саме:

- повідомити дату та підстави формування земельних ділянок та надати копії документів (рішення тощо) про таке формування;

- повідомити дату резервування обох земельних ділянок для передачі учасникам АТО та надати відповідні документи (рішення тощо) про таке резервування;

- повідомити дату надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність чи користування (оренду тощо) земельних ділянок та надати копії цих дозволів (рішень);

- надати інформацію про осіб (ім'я, найменування, місце реєстрації, знаходження тощо), яким надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність чи користування (оренду тощо) обох земельних ділянок та повідомити про наявність чи відсутність у них статусу учасника АТО;

- надати документацію із землеустрою, яка стала підставою для формування обох земельних ділянок; проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок в разі їх наявності тощо, в разі відсутності такої документації - повідомити про інші підстави встановлення чи відновлення меж земельних ділянок та надати копії документів, що стали підставою для такого встановлення чи відновлення меж земельних ділянок;

- повідомити форму власності та про інші речові права на земельні ділянки;

- повідомити дату державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та підстави такої реєстрації і надати копії документів (заяви, рішення тощо), що стали такою підставою;

- повідомити дату державної реєстрації права власності або інших речових правна земельні ділянки.

В судовому засіданні встановлено, що, на попередні запити позивача відповідачем було направлено на його адресу лист від 18.08.2017 року за №ПІ-59/0-11080/6-17 (а.с. 27-41).

У вказаному листі відповідач повідомив позивача про порядок та спосіб отримання графічної інформації про земельні ділянки які можуть бути передані особі у власність чи користування, роз'яснений порядок звернення з заявою про надання дозволу на розробку проекту землевідведення, вказано перелік документів, що додаються до заяви.

Також до листа було додано перелік кадастрових номерів вільних земельних ділянок.

22.08.2017 за №ПІ-60/0-11235/6-17, на адресу позивача було направлено відповідь на його звернення від 17.08. 2017.

Вказаним листом позивачу було роз'яснено де і яким чином позивач має можливість ознайомитись з інформацією про земельні ділянки зарезервовані для учасників АТО.

Також позивача поінформовано, що земельна ділянка з кадастровим номером 7425555400:04:000:3022 сформована 9.03.2017 на підставі проекту землеустрою розробленому 11.02.2017, а що земельна ділянка з кадастровим номером 7425583400:06:000:3105 сформована 17.10.2016 на підставі проекту землеустрою розробленому 5.09.2016.

У наданні копій наказів про надання дозволів на розробку документації з землеустрою, доказів приналежності осіб, яким такі дозволи надані, до учасників АТО, було відмовлено, з посиланням на конфіденційність такої інформації.

14.09.2017 позивач знову звернувся до ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області із запитом на інформацію.

Вказаний запит фактично дублює попередні запити.

21.09.2017 позивачу був направлена відповідь на вказаний запит, в якому було надано відповіді на його запит, з посиланням на інформацію викладену в попередніх листах.

Щодо визнання дій ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області протиправними в частині ненадання копій наказів та інформації про осіб, яким надано дозволи на розробку проектів землеустрою та про наявність чи відсутність у цих осіб статусу учасника бойових дій, суд зазначає наступне.

Ч 1 та 2 статті 32 Конституції України визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Зазначені положення Конституції України кореспондуються з ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де в частині 2 цієї статті зазначено, що обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом. А в ч. 3 ст. 10 цього Закону розпорядників такої інформації зобов'язано: 1) надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується; 2) використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений Законом.

Право Позивача на отримання інформації не може реалізовуватись шляхом порушення конституційного права третьої особи на недопустимість збирання та поширення конфіденційної інформації щодо нього.

Таким чином, можливість отримання інформації про особу, в тому числі і публічну, без її згоди обумовлюється не свавіллям інших осіб чи органів державної влади, а може бути реалізована у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Такі дії допускаються винятково у визначених законом випадках в обсязі, обумовленому лише інтересами національної безпеки, територіальної цілісності, економічного добробуту, для охорони здоров'я населення, громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, захисту репутації або прав інших людей, а також для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

В той же час, збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без попередньої згоди цієї особи має ознаки неправомірного втручання її в особисте життя.

Конституційний суд України у справі №1-9/2012 за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України у своєму рішенні від 20 січня 2012 року дав офіційне тлумачення положенням частин першої, другої статті 32, у взаємозв'язку з частинами другою, третьою статті 34 Конституції України та вказав: «інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною; збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя».

Більше того, відповідно до ст. 2 та ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані, а саме відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, за режимом доступу є інформацією з обмеженим доступом.

Тобто, надання ОСОБА_3 управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області інформації про осіб, стосовно якої звертався позивач, було б порушенням частини 1 та 2 статті 32 Конституції України.

За таких підстав суд вважає, щол дії ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області при наданні відповіді позивачу в цій частині відповідали вимогам чинного законодавства і є правомірними.

Слід також зазначити, що державою забезпечено доступ фізичних і юридичних осіб до відомостей Державного земельного кадастру (в тому числі і відомостей про особу).

Відповідно до статті 36 Закону України «Про державний земельний кадастр» від 07.07.2011 № 3613-VІ на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру про:

а) межі адміністративно-територіальних одиниць;

б) кадастрові номери земельних ділянок;

в) межі земельних ділянок;

г) цільове призначення земельних ділянок;

ґ) розподіл земель між власниками і користувачами (форма власності, вид речового права);

д) обмеження у використанні земель та земельних ділянок;

е) зведені дані кількісного та якісного обліку земель;

є) нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок;

ж) земельні угіддя;

з) частини земельної ділянки, на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки;

и) координати поворотних точок меж об'єктів кадастру;

і) бонітування ґрунтів;

ї) інші відомості про земельні ділянки, передбачені статтею 15 та частиною другою статті 30 цього Закону, крім відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, місце проживання, дату народження фізичної особи, які є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.

Частиною 3 цієї статті забезпечено юридичним та фізичним особам можливість анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації, яка відповідно до цієї статті надається безоплатно, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.

Перегляд, копіювання та роздрукування інформації, зазначеної у пункті "ї" частини першої цієї статті, здійснюються за умови ідентифікації особи (фізичної або юридичної), яка отримує доступ до інформації, з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи. Пошук, перегляд, копіювання та роздрукування відомостей з Державного земельного кадастру, оприлюднених на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, зазначених у пунктах "а"-"є", "ї" частини першої цієї статті, здійснюються безоплатно, а відомостей, зазначених у пунктах "ж"-"і" частини першої цієї статті, - за плату, розміри якої встановлюються цим Законом.

Щодо визнання дій ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області протиправними в частині ненадання документації із землеустрою, яка стала підставою для формування земельних ділянок з кадастровими номерами 7425555400:04:000:3022 та 7425583400:06:000:3105 суд зазначає наступне.

Статтею 9 Закону України «Про інформацію» від 2 жовтня 1992 року № 2657-XII всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до статті 29 Закону України «Про землеустрій» документація із землеустрою включає в себе текстові та графічні матеріали і містить обов'язкові положення, встановлені завданням на розробку відповідного виду документації. Документація із землеустрою формується і зберігається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі. Розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробники документації із землеустрою мають право:

а) виконувати роботи із складання документації із землеустрою;

б) погоджувати із замовником наукові, технічні, економічні та інші вимоги до документації із землеустрою, строк виконання робіт, їх вартість та порядок оплати;

в) вимагати індексації вартості виконаних робіт із землеустрою в порядку, встановленому законом;

г) авторства на створену ними документацію із землеустрою;

ґ) здійснювати авторський нагляд за реалізацією заходів, передбачених документацією із землеустрою;

д) вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням документації із землеустрою і призводять до нецільового використання земель та їх псування;

е) вносити пропозиції щодо оновлення застарілої або розробки нової документації із землеустрою.

Відповідно до статей 32, 33 Закону України «Про землеустрій» розробники документації із землеустрою зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою. Використання цих матеріалів дозволяється лише з дотриманням вимог законодавства про авторські права. Положення про Державний фонд документації із землеустрою, а також порядок надходження, обліку та зберігання матеріалів у ньому затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 № 1553.

Юридичні та фізичні особи мають право користуватися матеріалами Державного фонду документації із землеустрою з дотриманням вимог цього Закону, інших законів України і Положення про Державний фонд документації із землеустрою. При користуванні документацією з Державного фонду документації із землеустрою забороняється копіювання топографічних, картографічних, аерозйомочних та інших матеріалів без відповідного на те дозволу; передача вихідних матеріалів (їх копій) іншим особам без спеціального дозволу, якщо це не передбачено умовами користування відповідними матеріалами.

Пунктами 16, 17 зазначеного вище Положення також встановлено, що використання матеріалів Державного фонду здійснюється з дотриманням вимог законодавства про авторські права. Матеріали Державного фонду надаються у користування за письмовим запитом. При цьому забороняється копіювання топографічних, картографічних, аерознімальних та інших матеріалів без відповідного на те дозволу.

Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» об'єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури і мистецтва, серед яких ілюстрації, карти, плани, креслення, ескізи, пластичні твори, що стосуються географії, геології, топографії, техніки, архітектури та інших сфер діяльності.

До майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать:

а) виключне право на використання твору;

б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами (ст. 15 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 №1553 «Про затвердження Положення про Державний фонд документації із землеустрою» та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» врегульовано питання надання адміністративної послуги з видачі відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою.

За таких обставин суд вважає, що з цього питання, в листі відповіді ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 22.08.2017 за №ПІ-60/0-11235/6-17 позивачу була надана повна та вичерпна відповідь, а також роз'яснено порядок отримання таких відомостей.

Щодо визнання дій ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області протиправними в частині неповідомлення дати державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку з кадастровим номером 7425555400:04:000:3022 та неповідомлення інформації про форму власності на зазначену земельну ділянку, необхідно зазначити наступне.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV органи Держгеокадастру не входять до системи органів та субєктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно. Положеннями частини 1 статті 30 цього Закону визначено, що інформація до Державного земельного кадастру про державну реєстрацію прав надходить в порядку інформаційної взаємодії.

Оскільки на час подання запиту позивачем в Державному земельному кадастру були наявні відомості про форму власності та дату державної реєстрації прав на земельну ділянку з кадастровим номером 7425583400:06:000:3105 - ця інформація була надана позивачу.

Відомості про форму власності та дату державної реєстрації прав на земельну ділянку з кадастровим номером 7425555400:04:000:3022 в Державному земельному кадастрі на дату звернення були відсутні, про що позивача також було проінформовано.

З огляду на це, твердження позивача про неповне надання інформації з цього питання не відповідає дійсності.

Щодо визнання дій ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області протиправними, в частині неповідомлення дати резервування обох земельних ділянок та ненадання відповідних документів про таке резервування суд зазначає наступне.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками» Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити: розміщення на власних офіційних веб-сайтах інформації про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції.

На виконання цього розпорядження ОСОБА_3 управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області підготовлена та розміщена на власному веб-сайті інформація про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам АТО та сім'ям загиблих учасників АТО.

ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 18.08.2017 за №ПІ-59/0-11080/6-17 позивачу було надано перелік кадастрових номерів та площі земельних ділянок на території Чернігівської області, які можуть бути використані при поданні заяви на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності.

Крім того листом від 22.08.2017 за № ПІ-60/0-11235/6-17 позивачу було додатково повідомлено з зазначенням посилань на сайт, за якими можна переглянути інформацію про земельні ділянки, які можуть бути відведені учасникам АТО та ознайомитися з переліком земельних ділянок, що можуть бути надані громадянам на безоплатній основі протягом ІІІ кварталу 2017 року.

Щодо визнання дій ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області протиправними в частині неповідомлення дати та підстав формування земельних ділянок з кадастровими номерами 7425583400:06:000:3105 та 7425555400:04:000:3022 та підстав державної реєстрації цих ділянок в Державному земельному кадастрі, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. На сьогодні Державний земельний кадастр містить інформацію про сформовані та зареєстровані земельні ділянки, відомості про які внесено до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою, яка передбачена статтею 21 Закону України «Про землеустрій».

ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 22.08.2017 за № ПІ-60/0-11235/6-17 Позивачу надано наступну інформацію:

- по земельній ділянці з кадастровим номером 7425555400:04:000:3022 - дата формування - 09.03.2017; підстава - проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розробленого згідно наказу ОСОБА_3 управління від 11.02.2017 №25-606/14-17-сг «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою»;

- по земельній ділянці з кадастровим номером 7425583400:06:000:3105 - дата формування - 07.10.2017; підстава - проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розробленого згідно наказу ОСОБА_3 управління від 05.09.2016 №25-13976/14-16-сг «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою».

Також вказано, що дата формування земельної ділянки є датою державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.

Оскільки позивачу були надані відповіді на всі поставлені ним у запитах питання з посиланням на відповідні норми чинного законодавства, то така відповідь не може вважатись неповною а дії ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Чернігівській області - протиправними.

За таких підстав, у задоволенні позову, в частині визнання дій відповідача протиправними, та зобов'язання вчинити дії, необхідно відмовити.

З огляду на відсутність протиправних дій відповідача у відношенні позивача, в задоволенні позову, в частині стягнення моральної шкоди, необхідно також відмовити.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст., ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя С.Л. Клопот