Ухвала від 18.10.2017 по справі 2270/3799/12

Копія

Справа № 2270/3799/12

УХВАЛА

18 жовтня 2017 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду О.К. Ковальчук, розглянувши у письмовому провадженні заяву Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

В обґрунтування поданої заяви зазначає, що з 01.01.2017 року відповідно до внесених законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня. У спірних правовідносинах належним стягувачем повинно бути головне управління ДФС у Хмельницькій області. Вказує, що актом передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску станом на 04.10.2013 року, підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в сумі 4010,30 грн. до органів Міністерства доходів і зборів України.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі, подану заяву підтримав.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

За змістом частини 2 статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановою від 29.05.2012 року по справі № 2270/3799/12 суд позов задовольнив, стягнув з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому 4010 (чотири тисячі десять) грн. 30 коп. заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік.

25.07.2012 року Хмельницький окружний адміністративний суд видав виконавчий лист про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому 4010 (чотири тисячі десять) грн. 30 коп. заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік.

11.07.2013 року набрав чинності закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 року № 406-VІІ (далі - закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Пунктом 3 розділу ІІ закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в закон України "Про та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VІ (далі - закон № 2464-VІ).

Відповідно до положень частини 2 статті 12 закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

Отже, станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Таким чином, з 01.01.2017 року відповідно до внесених законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем є головне управління ДФС України у Хмельницькій області.

За змістом статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до положень частини 1 статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з частиною 1 закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

В силу частини 4 статті 257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом України "Про виконавче провадження".

Статтею 3 закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, якими, зокрема, є виконавчі листи, що видаються судами (підпункт 1 частини 1 статті 3 цього Закону).

У пункті 5 рішення від 31.05.2011 року № 4-рп/2011 у справі № 1-18/2011 Конституційний Суд України вказав, що статусу стягувача і боржника сторони набувають після відкриття виконавчого провадження як у разі виконання рішення суду, яким закінчується судовий розгляд справи, так і у разі виконання ухвали суду про забезпечення позову.

Згідно з інформацією з автоматизованої системи виконавчих проваджень, яка є у відкритому доступі, виконавче провадження № 51082498 з примусового виконання виконавчого листа по справі № 2270/3799/12 завершене.

Крім того, суд враховує, що акт передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску, складений між управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому та державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, станом на 04.10.2013 року, доданий заявником до заяви про заміну строни виконавчого провадження на підтвердження передачі заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в сумі 4010,30 грн. до органів Міністерства доходів і зборів України, не підписаний сторонами.

Оскільки, заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником в порядку статті 264 КАС України здійснюється лише в процесі виконавчого провадження, то вимога заявника про заміну сторони у виконавчому провадженні є безпідставною і задоволенню не підлягає.

Керуючись законом України "Про виконавче провадження", статтями 55, 128, 165, 264 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_2

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2