Ухвала від 18.10.2017 по справі 821/1254/17

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 жовтня 2017 р. м. ХерсонСправа № 821/1254/17

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Кузьменко Н.А., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника позивачів про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними, -

встановив:

21 серпня 2017 року до Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними.

18 жовтня 2017 року представник позивачів подав до суду заяву про витребування доказів, в п.3 резолютивної частини якого просив зупинити розгляд справи. Заява обґрунтована тим, що довідка стосовно проходження контролю другої лінії за підписом інспектора прикордонної служби 2 категорії інструктора кінологічного відділення прапорщика ОСОБА_3 не відповідає дійсності. Відповідно до п.18 Наказу Адміністрації державної прикордонної служби України «Про організацію та здійснення огляду транспортних засобів і вантажів» № 260 від 22.04.2011 року здійснюється електронний облік результатів огляду транспортних засобів і вантажів з використанням КАПК «Гарт», форма довідки надана відповідачем не передбачена діючим законодавством.

Представник відповідача 18 жовтня 2017 року подав до суду заяву про розгляд заяви про витребування доказів в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до частин 4, 5 ст. 11 КАС України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

В даному випадку для з'ясування обставин справи суд зобов'язує Державну прикордонну службу України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) надати до 14 листопада 2017 року на адресу Херсонського окружного адміністративного суду: витяг з електронної системи результатів огляду транспортних засобів і вантажів з використанням КАПК «Гарт», який було складено за результатами огляду транспортного засобу марки «ВАЗ» державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в пункті пропуску Каланчак (Херсонська область) з АРК до України 13 травня 2017 року; витяг з електронної системи «Гарт-1» стосовно здійснення прикордонного контролю громадянина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та транспортного засобу марки «ВАЗ» державний номер НОМЕР_1 під його керуванням в пункті пропуску Каланчак (Херсонська область) з АРК до України 13 травня 2017 року; надати докази, яких можливо встановити час початку та час закінчення прикордонного контролю ОСОБА_1 13 травня 2017 року від початку перевірки документів та транспортного засобу та до моменту отримання дозволу покинути КПП «Каланчак».

Згідно вимог ст.14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, є обов'язковими до виконання на всій території України, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

В разі ненадання без поважних причин витребуваних документів та матеріалів такі дії будуть розцінені, як прояв явної неповаги до суду з відповідними наслідками.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

З огляду на вищевикладене та враховуючи витребування доказів, суд зупиняє провадження в справі.

Керуючись ст.ст. 11,14,69,73,75,160, 165 КАС України, суд, -

ухвалив:

Зобов'язати Державну прикордонну службу України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) надати до 14 листопада 2017 року на адресу Херсонського окружного адміністративного суду: витяг з електронної системи результатів огляду транспортних засобів і вантажів з використанням КАПК «Гарт», який було складено за результатами огляду транспортного засобу марки «ВАЗ» державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в пункті пропуску Каланчак (Херсонська область) з АРК до України 13 травня 2017 року; витяг з електронної системи «Гарт-1» стосовно здійснення прикордонного контролю громадянина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та транспортного засобу марки «ВАЗ» державний номер НОМЕР_1 під його керуванням в пункті пропуску Каланчак (Херсонська область) з АРК до України 13 травня 2017 року; надати докази, яких можливо встановити час початку та час закінчення прикордонного контролю ОСОБА_1 13 травня 2017 року від початку перевірки документів та транспортного засобу та до моменту отримання дозволу покинути КПП «Каланчак».

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кузьменко Н.А.