Постанова від 11.10.2017 по справі 367/4114/17

Справа № 367/4114/17

Провадження № 2-а/367/338/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2017 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

Головуючої судді Саранюк Л.П.

при секретарі Шмагун О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ірпінського міського суду при судовому розгляді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського об'єднання управління Пенсійного фонду України Київської області про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач у червні 2017 року звернувся до суду з даним адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 15 травня 2017 року він звертався до Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (далі - Відповідач) із заявою про проведення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». До заяви додав довідку про заробітну плату від 10.05.2017 р. № 10, видану виконавчим комітетом Ірпінської міської ради щодо розміру заробітної плати на посаді, яку він обіймав при виході на пенсію. До виходу на пенсію позивач працював на посаді першого заступника Ірпінського міського голови.

Позивач зазначає, що рішенням Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду Київської області від 23.05.2017р. №1414/05 йому було відмовлено у перерахунку пенсії посадової особи місцевого самоврядування з посиланням на п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213-VIII, відповідно до якого у разі неприйняття до 1 червня 2015р. закону щодо призначення(перерахунку) всіх пенсій, у тому числі спеціальних, з 1 червня 2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються (перераховуються) відповідно до ряду законів України, зокрема, «Про службу в органах місцевого самоврядування».

У зв'язку з вищевикладеним, просив суд визнати рішення Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії посадової особи місцевого самоврядування з 01.12.2015 року у зв'язку підвищенням заробітної плати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» протиправним.

Зобов'язати Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії посадової особи місцевого самоврядування в розмірі 90% заробітної плати з 01.12.2015, виходячи з довідки про заробітну плату, виданої виконавчим комітетом Ірпінської міської ради, у зв'язку з підвищенням заробітної плати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з урахуванням проведених виплат.

Судові витрати покласти на відповідача.

В судове засідання позивач з'явився, заявлені вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

В судове засідання представник відповідача з'явилась, позов не визнала в повному обсязі, заперечувала проти його задоволення.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до часткового задоволення.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 отримує пенсію за віком (держслужба) з 03.01.2006, що підтверджується посвідченням серія АГ № 871247.

ОСОБА_1 працював у виконавчому комітеті Ірпінської міської ради на посаді першого заступника Ірпінського міського голови та його заробітна плата станом на грудень 2015 року складається з: посадового окладу - 3 685,00 грн., надбавки за ранг - 110,00 грн., надбавки за вислугу років - 1 518,00 грн., надбавки за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації - 552,75 грн., надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 656,50 грн., премії - 7 000,00 грн., а всього - 15 522,25 грн.

15 травня 2017 року позивач звертався до Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області із заявою про проведення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Рішенням Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду Київської області від 23.05.2017р. №1414/05 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії посадової особи місцевого самоврядування з посиланням на п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213-VIII, відповідно до якого у разі неприйняття до 1 червня 2015р. закону щодо призначення(перерахунку) всіх пенсій, у тому числі спеціальних, з 1 червня 2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються (перераховуються) відповідно до ряду законів України, зокрема, «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно пункту 2 Постанови Пленуму Верховною Суду України № 9 від 01.11.1996 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в статті 8 має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акту, з точки зору його відповідності Конституції та у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію, як акт прямої дії.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 1993 року в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. За кожен рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

З пункту 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» встановлено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Вищевказане передбачає скасування норм щодо пенсійного забезпечення осіб, яким призначено пенсію або щомісячне довічне грошове утримання після набуття законної сили Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

З урахуванням наведеного, суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з моменту звернення до уповноваженого органу, а саме з 15 травня 2017 року є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Поскільки позивач просить суд зобов'язати Ірпінське об'єднане Управління Пенсійного фонду України в Київській області провести перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 р., а до уповноваженого органу Ірпінського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Київській області звернувся 15.05.2017 р., то суд задовольняє позовні вимоги частково.

У відповідності до ч.1 ст. 94 КАС якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 71, 94, 160, 161, 162, 163, 183-2, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Зобов'язати Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії посадової особи місцевого самоврядування в розмірі 90% заробітної плати з 15.05.2017, виходячи з довідки про заробітну плату, виданої виконавчим комітетом Ірпінської міської ради, у зв'язку з підвищенням заробітної плати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з урахуванням проведених виплат.

Стягнути з Ірпінського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Київській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 640,00 грн.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Повний текст постанови буде виготовлено 16.10.2017 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення повного тексту постанови апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя: ОСОБА_2