Справа № 159/2961/17
Провадження № 3/159/1925/17
20 жовтня 2017 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Восковська О.А, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Ковельського ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (НОМЕР_1 виданий 24.11.2008 року Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області), зареєстрованої та проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2/4А, непрацюючої,
за ст. 184 ч.2 КУпАП ,-
Ковельським ВП 26.07.2017 року складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1В, яка маючи на утриманні трьох неповнолітніх дітей ОСОБА_2В, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3В, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4Н, 2016 р.н, ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків, а саме: не забезпечує дітей належними умовами проживання, навчання та виховання.
ОСОБА_1 на неодноразові виклики 13.09.2017 року, 10.10.2017 року та 20.10.2017 року до суду не з'явилась, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи. Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 26.07.2017 року, складеного відносно ОСОБА_1 у її присутності, остання у письмових поясненнях вказавла «з протоколом згідна», а відтак - ОСОБА_1 відомо про наявність в провадженні суду справи про адміністративне правопорушення відносно неї.
За таких обставин суддя вважає, що ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не подала, а тому неявка її до суду не перешкоджає розгляду справи по суті.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №897279 від 26.07.2017 року та письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 в даному протоколі, повідомленням служби у справах дітей Ковельської міської ради №218-1.20 від 26.04.2017 року, актами обстеження умов проживання, повідомленням Ковельського МТМО.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.184 ч.2 КУпАП.
Визначаючи вид адміністративного стягнення, який слід накласти на ОСОБА_1, враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника в сукупності, зокрема, що ОСОБА_1 протягом року вже притягувався до адмінвідповідальності за ст.184 КУпАП, враховую, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останньої слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Разом з тим, згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом».
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» із внесеними змінами та доповненнями з ОСОБА_1 слід стягнути в користь держави судовий збір в сумі 320 гривень.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 221, 283, 284 ч.1 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 184 ч.2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 34 (тридцять чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) гривень.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги (протесту) протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_5