Ухвала від 12.10.2017 по справі 802/755/17-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 802/755/17-а

Головуючий у 1-й інстанції: Мультян М.Б.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

12 жовтня 2017 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.

суддів: Ватаманюка Р.В. Сторчака В. Ю. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Томашук А.В.,

представника позивача - ОСОБА_2, представник на підставі договору про надання правової допомоги

представника позивача - ОСОБА_3, законний представник

представників відповідача 1 - ОСОБА_4, ОСОБА_5, представник на підставі довіреності

представника третьої особи на стороні позивача - ОСОБА_6, представник на підставі довіреності

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом Відділу освіти ОСОБА_7 районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_7 районна рада Вінницької області до ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області, державного реєстратора ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_7 колегіум імені ОСОБА_9 про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2017 року відділ освіти ОСОБА_7 районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_7 районна рада Вінницької області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області (відповідач1), державного реєстратора ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8 (відповідач2), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_7 колегіум імені ОСОБА_9 про визнання протиправними та скасування рішень.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 12.07.2017 року позов задоволено, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року; скасовано рішення державного реєстратора ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8 про державну реєстрацію права власності на будівлю загальною площею 4780,3 кв. м., що знаходиться за адресою Вінницька область, м. Липовець, вулиця Шкільна, 2, індексний номер 34830430 від 19 квітня 2017 року, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1228313805222.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач1 подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову про відмову в задоволенні позову. В обґрунтування скарги апелянт вказав на необґрунтованість висновків суду першої інстанції, порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В судовому засіданні представники апелянта підтримали вимоги апеляційної скарги та просили їх задовольнити.

Представники позивача та представник третьої особи на стороні позивача заперечували проти задоволення апеляційної скарги.

Інші особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені завчасно та належним чином.

Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши, суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги за наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи, 21 грудня 2001 року ОСОБА_7 міською радою Липовецького району Вінницької області прийнято на 22 сесії 6 скликання рішення № 219 відповідно до якого було вирішено передати ОСОБА_7 загальноосвітню школу-колегіум І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Липківського до спільної комунальної власності територіальних громад Липовецького району та передати будівлю ОСОБА_7 загальноосвітньої школи-колегіуму І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Липківського до спільної комунальної власності територіальних громад Липовецького району.

19 грудня 2016 року рішенням ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 203 на підставі ст. 26, ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" вирішено передати будівлі Липовецького колегіуму ім. В. Липківського І-ІІІ ступенів, ОСОБА_7 загальноосвітньої школи 1-3 ступенів № 2, ОСОБА_7 загальноосвітньої школи № 3 з комунальної власності територіальної громади м. Липовець до спільної комунальної власності територіальних громад Липовецького району.

23 грудня 2016 року ОСОБА_7 районною радою Вінницької області прийнято рішення № 166 10 сесії 7 скликання про приймання закладів освіти у спільну комунальну власність територіальних громад району.

Відповідно до п. 20. ст. 43, ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ст. 319 Цивільного кодексу України, ст. 103-2 Бюджетного кодексу України та враховуючи рішення міської, селищної, сільських рад Липовецького району, клопотання відділу освіти ОСОБА_7 райдержадміністрації № 1359 від 20 грудня 2016 року, висновок постійної комісії районної ради з питань бюджету, районна рада вирішила прийняти до 01 січня 2017 року право власника юридичну особу до спільної власності територіальних громад району на баланс відділу освіти ОСОБА_7 районної державної адміністрації закладу освіти в тому числі з ОСОБА_7 міської комунальної власності - ОСОБА_7 колегіум ім. В. Липківського з майновим комплексом змінивши її назву на ОСОБА_7 колегіум ім. В. Липківського ОСОБА_7 районної ради Вінницької області".

Пунктом 4 зазначеного рішення на відділ освіти ОСОБА_7 районної державної адміністрації покладено обов'язок внести зміни до установчих документів закладів освіти переданих їм в управління та провести державну реєстрацію закладів відповідно до чинного законодавства України.

03 січня 2017 року відділом освіти ОСОБА_7 райдержадміністрації було видано наказ № 19 про внесення змін до установчих документів навчальних закладів району. Відповідно до зазначеного наказу було вирішено створити робочу групу щодо опрацювання питань з внесення змін до установчих документів закладів освіти до якої включено директора Липовецького колегіуму ім. В. Липківського - ОСОБА_10

Пунктом 2 наказу робочій групі доручено розробити пропозиції щодо внесення змін в установчі документи, уточнення назв навчальних закладів і виготовлення печаток і штампів до 01 лютого 2017 року.

Пунктом 3 наказу директорам шкіл доручено врахувати пропозиції робочої групи та забезпечити доопрацювання установчих документів шкіл на основі внесених змін до 10 лютого 2017 року.

Так, на виконання зазначеного наказу та рішення № 166 10 сесії 7 скликання ОСОБА_7 районної ради від 23 грудня 2016 року, рішення № 203 23 сесії 7 скликання ОСОБА_7 міської ради від 19 грудня 2016 року про прийняття закладів освіти у спільну власність територіальних громад району 08 лютого 2017 року начальником відділу освіти ОСОБА_7 районної державної адміністрації направлено, зокрема на ім'я директора Липовецького колегіуму ім. В. Липківського письмове повідомлення про зобов'язання виведення у відповідність до чинного законодавства установчі документи (статут, печать, штамп та інше) в термін до 10 лютого 2017 року.

10 лютого 2017 року ОСОБА_7 колегіумом ім. В. Липківського було надано відповідь, відповідно до якої директор закладу повідомив, що рішення № 166 10 сесії 7 скликання ОСОБА_7 районної ради від 3 грудня 2016 року "Про прийняття закладів освіти у спільну власність територіальних громад району" не відповідає чинному законодавству стосовно колегіуму. Із зазначеної підстави директор закладу відмовився приводити у відповідність до чинного законодавства установчі документи. Усі інші навчальні заклади виконали вимоги відділу освіти ОСОБА_7 РДА та вчасно подали нові редакції статутів, відтак 16 лютого 2017 року рішенням 11 сесії 7 скликання ОСОБА_7 районної ради було затверджено статути шкіл району у новій редакції.

У цей же день 16 лютого 2017 року начальником відділу освіти ОСОБА_7 РДА директору Липовецького колегіуму ім. В. Липківського надано письмову вимогу підготувати та подати у відділ освіти ОСОБА_7 райдержадміністрації проект статуту підпорядкованого навчального закладу в паперовому та в електронному вигляді. На що директором навчального закладу надано відповідь про те, що керівництво колегіуму не вбачає підстав для вчинення таких дій.

28 лютого 2017 року на адресу ОСОБА_7 районної державної адміністрації надійшло письмове повідомлення від ОСОБА_7 міської ради щодо не проведення державної реєстрації. У листі відповідач просить не проводити державну реєстрацію майна, оскільки подані документи не відповідають вимогам чинного законодавства.

11 квітня 2017 року начальником відділу освіти було отримано копію рішення ОСОБА_7 міської ради № 272 від 07 квітня 2017 року. Вказаним рішенням ОСОБА_7 міська рада Липовецького району Вінницької області вирішила, майно яке відображено у бухгалтерському обліку Липовецького колегіуму ім. В. Липківського та в інвентаризаційній справі № 351-16-ТП від 07 грудня 2016 року зареєструвати за ОСОБА_7 міською радою Вінницької області.

19 квітня 2017 року державним реєстратором ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8 на підставі рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року було прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на будівлю загальною площею 4780,3 кв. м., що знаходиться за адресою Вінницька область, м. Липовець, вулиця Шкільна, 2, індексний номер 34830430.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції вказав, що ОСОБА_7 міська рада не мала повноважень розпоряджатися комунальним майном, яке перебуває у спільній комунальній власності територіальних громад Липовецького району, відтак адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом скасування рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року. Оскільки, судом визнано протиправним та скасовано рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року підлягає також скасуванню рішення державного реєстратора ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8 про державну реєстрацію права власності на будівлю загальною площею 4780,3 кв. м., що знаходиться за адресою Вінницька область, м. Липовець, вулиця Шкільна, 2, індексний номер 34830430 від 19 квітня 2017 року, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1228313805222.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції враховуючи наступні обставини.

Частиною 1 статті 63 "Про освіту" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що матеріально-технічна база навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених чинним законодавством.

Положення аналогічного характеру закріплені у частині 1 статті 44 Закону України "Про загальну середню освіту".

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 89 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать видатки на: освіту:

а) дошкільну освіту;

б) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі: загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів, спеціалізовані школи (школи-інтернати) (крім шкіл, визначених у підпункті "а" пункту 7 частини першої статті 87 та у підпункті "а 1" пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу), ліцеї (ліцеї-інтернати), гімназії (гімназії-інтернати), колегіуми (колегіуми-інтернати) (крім загальноосвітніх навчальних закладів, визначених у підпункті "а 1" пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу), вечірні (змінні) школи); навчально-виховні комплекси "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад"; статті 88 цього Кодексу

в) навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (якщо не менше 70 відсотків кількості учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів припадає на територію відповідного міста чи району), дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї та сім'ї патронатних вихователів;

г) інші державні освітні програми;

ґ) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації державної та комунальної власності відповідно до програм соціально-економічного розвитку регіонів);

д) позашкільну освіту;

е) професійно-технічну освіту з бюджетів міст обласного значення - обласних центрів (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, які розташовані на території зазначених міст).

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про освіту" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в галузі освіти. Державний нагляд (контроль) здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, та місцевими органами управління освітою.

Стаття 11 Закону України "Про освіту" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначає, що до органів управління освітою в Україні належать, зокрема, місцеві державні адміністрації і органи місцевого самоврядування, а також утворені місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування структурні підрозділи з питань освіти (місцеві органи управління освітою).

Частиною 1 статті 14 Закону України "Про освіту" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування здійснюють державну політику в галузі освіти і в межах їх компетенції, зокрема: встановлюють, не нижче визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, мінімальних нормативів, обсяги бюджетного фінансування навчальних закладів, установ, організацій системи освіти, що є комунальною власністю, та забезпечують фінансування витрат на їх утримання; забезпечують розвиток мережі навчальних закладів та установ, організацій системи освіти, зміцнення їх матеріальної бази, господарське обслуговування; здійснюють соціальний захист працівників освіти, дітей, учнівської і студентської молоді, створюють умови для їх виховання, навчання і роботи відповідно до нормативів матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

Відтак, управління ОСОБА_7 колегіумом ім. В.Липківського здійснює саме відділ освіти ОСОБА_7 райдержадміністрації. Матеріально-технічне забезпечення закладу здійснюється за рахунок бюджету району. ОСОБА_7 колегіум перебував на балансі відділу освіти ще з 2002 року, про що свідчать копії ОСОБА_6 приймання-передачі.

Відповідно до ст.43 Закону України «Про загальну середню освіту», утримання та розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів фінансуються за рахунок коштів засновників (власників) цих закладів.

Так, ОСОБА_7 міська рада не утворювала у своєму складі органу управління освітою. З бюджету міста ОСОБА_7 не здійснювалось фінансування матеріально-технічної бази Липовецького колегіуму ім. В.Липківського, не виділялись кошти на утримання будівель - оплату електро-, тепло-, водопостачання. Тобто, міська рада не здійснювала фінансування ні майна ні установи.

Грошове утримання школи відбувається за рахунок бюджету ОСОБА_7 районної ради, що підтверджено Розподілом видатків районного бюджету на 2017 рік.

Відповідачем фінансування закладу не здійснювалось і після прийняття оскаржуваного рішення. В результаті чого, припинилось перерахування коштів з бюджету району, що викликало відповідну реакцію серед працівників закладу.

В номері газети 33 канал від 21 червня 2017 року на 4-му арк. опубліковано статтю, у якій висвітлено зазначену проблему. Представник міської ради ОСОБА_4 зазначала, що ОСОБА_7 міська рада передала лише будівлю Липовецького колегіуму ім. В. Липківського, але не установу. Тобто публічні вислови представника ОСОБА_7 міської ради суперечать позиції, заявленій під час розгляду адміністративної справи.

Також, у листі Вінницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України від 26.06.2017 року (а.с. 191-192) зазначено, що засновником всіх освітніх навчальних закладів району є ОСОБА_7 районна рада. Кошти на заробітну плату педагогічним працівникам виділяються з державної освітньої субвенції, працівникам з числа МОП - районною радою відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України. Отже, колегіум має фінансуватися з районного бюджету відповідно до п.1 ст.89 Бюджетного кодексу України. Проте директор Липовецького колегіуму не виконує наказ начальника відділу освіти про приведення Статуту у відповідність до чинного законодавства.

Таким чином у вказаному листі зроблено висновок, що ОСОБА_7 міська рада може реалізовувати свої права щодо призначення керівних та педагогічних працівників ЗНЗ, керівних ДНЗ лише шляхом створення власного органу управління освітою - відділу освіти ОСОБА_7 міської ради. До приведення у відповідність до чинного законодавства Статуту Липовецького колегіуму, відділ освіти та районна рада не мають права здійснювати будь-які виплати.

Також у листі ОСОБА_7 міської ради №02-39/694 від 06.10.2017 року роз'яснено, що міська рада в силу ст. 89 Бюджетного кодексу України, не може виділити кошти на потреби колегіуму. Також зазначено, що дотації на видатки навчальних закладів з оплати праці з нарахуваннями непедагогічних працівників та з оплати комунальних послуг і енергоносіїв отримують обласні, районні бюджети і бюджети об'єднаних територіальних громад. А капітальні та поточні видатки забезпечуються з районного бюджету ОСОБА_7 районної ради.

Тобто, законодавство, яким регулюється питання діяльності та фінансування закладів середньої загальної освіти, однозначно вказує на необхідність поєднання в одній особі засновника (власника) навчального закладу та його фінансового утримувача. Відповідач не утримує ні майно ні установу Липовецького колегіуму.

Разом з тим, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Частина друга ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

У ч.2 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

До виключної компетенції сільських, селищних, міських рад пунктами 30, 31 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" віднесено, зокрема, прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади. Також виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних, міських рад приймаються рішення про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.

Відповідно до п.п. 1 п. "а" ч. 1 ст. 29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад. Районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомим майном та іншими об'єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами (частина друга статті 41 Закону).

Пункт 19 частини першої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування" уповноважує районні і обласні ради виключно на їх пленарних засіданнях вирішувати за дорученням відповідних рад питання про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку. Також, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішується у встановленому законом порядку питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районних у містах, що перебувають в управлінні районних та обласних рад. Районні і обласні ради можуть розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами (п. 20).

В силу ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" право комунальної власності територіальної громади захищаються законом на рівні інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

Статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", визначено коло питань, які належать до компетенції відповідача.

Однак, зі змісту зазначеної статті не вбачається, що до повноважень міських рад віднесено вирішення питань про реєстрацію за ними майна, яке є спільною комунальною власністю іншої територіальної громади.

Відтак, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що ОСОБА_7 міська рада не мала повноважень розпоряджатися комунальним майном, яке перебуває у спільній комунальній власності територіальних громад Липовецького району, відтак адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом скасування рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року.

Також, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що, оскільки судом визнано протиправним та скасовано рішення ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області № 272 від 07 квітня 2017 року підлягає також скасуванню рішення державного реєстратора ОСОБА_7 районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_8 про державну реєстрацію права власності на будівлю загальною площею 4780,3 кв. м., що знаходиться за адресою Вінницька область, м. Липовець, вулиця Шкільна, 2, індексний номер 34830430 від 19 квітня 2017 року, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1228313805222.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог та скасування рішення міської ради та скасування рішення про державну реєстрацію права власності, оскільки під час судового розгляду не встановлено правомірність дій міської ради щодо реєстрації за собою майна колегіуму, та встановлено неможливість останнього фінансувати заклад освіти, в силу чинного законодавства.

Підсумовуючи вищезазначене, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження під час її апеляційного розгляду, а відтак відсутні підстави для її задоволення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_7 міської ради Липовецького району Вінницької області залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 19 жовтня 2017 року.

Головуючий ОСОБА_1

Судді ОСОБА_11 ОСОБА_12