Ухвала від 12.10.2017 по справі 718/372/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 718/372/17

Головуючий у 1-й інстанції: Олексюк Т.І.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

12 жовтня 2017 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Полотнянка Ю.П.

суддів: Загороднюка А.Г. Драчук Т. О. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Аніщенко А.О.,

Представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області на постанову Кіцманського районного суду Чернівецької області від 06 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, від імені якої виступає ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язати перерахувати пенсію,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до Кіцманського районного суду Чернівецької області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язати перерахувати пенсію.

Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 06 березня 2017 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з даною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її.

Позивач, будучи належним чином повідомлена про час, дату та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилась.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_3 з 04.01.2017 року призначено пенсію за віком в розмірі 2136 грн.

23.01.2017 року ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_3 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області із заявою про перерахунок розміру пенсії у відповідності до поданих нею документів для призначення пенсії та постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".

Листом від 03.02.2017 року №4/Т-11 позивачу відмовлено у задоволенні вказаної заяви з тим підстав, що пенсія нараховується та виплачується згідно чинного законодавства вірно, з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від №292 від 06.04.2016 року "Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 року" та постанову КМУ 14.09.2016 року №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".

Позивач, вважаючи такі дії відповідача неправомірними, звернулася за захистом своїх прав до суду.

Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 06.03.2017 року позов задоволено. Визнано відмову Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області від 03.02.2017 року у перерахунку пенсії ОСОБА_3 неправомірною. Зобовязано Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_3 згідно довідки №52 від 19.12.2016 року, виданої у відповідності до вимог Закону України "Про державну службу" територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Чернівецькій області, з розрахунком 60 % суми заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, звиплатою різниці в сумі перерахованої пенсії з 01.06.2016 року.

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Так, пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Судом першої інстанції встановлено, що для призначення пенсії позивачем були подані довідки № 16 від 24.06.2016 року та № 52 від 19.12.2016 року про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», яка видана Територіальним управлінням державної судової адміністрації України в Чернівецькій області, згідно якої станом на 30.05.2016 року її заробітна плата становила 5885,60 гривень.

Разом з тим, з дослідженого судом апеляційної інстанції штатного розпису на 2016 рік Кіцманського районного суду Чернівецької області з 01.01.2016 року, встановлено, що посадовий оклад секретаря судового засідання становить 4134 грн.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів, погоджується з висновками суду першої інстанції щодо неправомірності відмови відповідача у здійснені перерахунку пенсії ОСОБА_3, згідно довідки №52 від 19.12.2016 року.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Відповідно ч. 1 ст. 200 КАС, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області залишити без задоволення, а постанову Кіцманського районного суду Чернівецької області від 06 березня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 19 жовтня 2017 року.

Головуючий ОСОБА_1

Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6