03.10.2017
єун. №389/2226/17
провадження № 1-кп/389/234/17
03 жовтня 2017 року Знам'янський міськрайонний суд
Кіровоградської області в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю:
прокурора - ОСОБА_3
потерпілої - ОСОБА_4
підозрюваного - ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам”янка Кіровоградської області клопотання прокурора по кримінальному провадженню №12017120160001634 про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим, стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця сел.Знам'янка Знам'янського району Кіровоградської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,
за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,-
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.08.2017 приблизно о 11.30 год. ОСОБА_5 знаходився в дворі домоволодіння за місцем свого мешкання, розташованого за адресою АДРЕСА_1 . Перебуваючи у вказаному місці між ОСОБА_5 та його донькою ОСОБА_4 на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин виникла сварка, під час якої у ОСОБА_5 раптово виник умисел на спричинення ОСОБА_4 тілесних ушкоджень. Реалізуючи даний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, ОСОБА_5 обома руками не менше двох разів хапав ОСОБА_4 за руки та, застосовуючи фізичну силу, міцно стискав, спричинивши таким чином останній тілесні ушкодження у вигляді синців на верхніх кінцівках, які, згідно висновку судово-медичної експертизи № 158 від 14.08.2017, по тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Органом досудового розслідування злочинні дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч.1 ст.125 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 у зв'язку з примиренням останнього з потерпілою.
Потерпіла ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні підтримала думку прокурора, не заперечувала проти звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 у зв'язку з тим, що вони помирились, ОСОБА_5 щиро розкаявся у вчиненому та зобов'язався в подальшому не вчинять щодо неї подібних дій. Претензій матеріального та морального характеру вона до ОСОБА_5 не має.
Підозрюваний ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку з їхнім примиренням з потерпілою та закриття кримінального провадження відносно нього.
Суд, вислухавши прокурора, який вважав за можливе задовольнити клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 у зв'язку з примиренням винного з потерпілим, потерпілу, яка підтримала думку прокурора і підтвердила відсутність претензій матеріального та морального характеру, підозрюваного, який не заперечував проти звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням з потерпілою та закриття кримінального провадження стосовно нього, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами кримінального провадження підтверджується вина ОСОБА_5 в спричиненні умисного легкого тілесного ушкодження, тобто в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
У відповідності до ст.46 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона помирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності" звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку з її примиренням з потерпілим, передбаченим ст. 46 КК України, є обов'язковим.
На підставі ч.3 ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 скоїв кримінальне правопорушення, яке відноситься до категорії невеликої тяжкості, вину визнав та щиро розкаявся у вчиненому, помирився з потерпілою, за місцем проживання характеризується задовільно, потерпіла не заперечує проти звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.
За таких обставин суд вважає, що кримiнальне провадження стосовно підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненнi кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України пiдлягає закриттю, а підозрюваний ОСОБА_5 звiльненню вiд кримiнальної вiдповiдальностi у зв'язку з примиренням з потерпілою.
На пiдставi викладеного, керуючись ст.46 КК України, ст.ст.285-288, 314, 372 КПК Украiни, суд,-
Кримінальне провадження стосовно підозрюваного ОСОБА_5 за ч.1 ст.125 КК України, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017120160001634 - закрити, звільнивши ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом семи днів.
Суддя Знам”янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1