Ухвала від 06.10.2017 по справі 140/1095/17

Справа № 140/1095/17

1-кс/140/702/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.10.2017 року. м. Немирів

Слідчий суддя Немирівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові клопотання слідчого СВ Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Немирівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 на підставі матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 42017021240000054 від 19.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України про призначення перевірки, -

ВСТАНОВИВ:

До Немирівського районного суду звернувся слідчий СВ Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 з клопотанням про призначення перевірки.

Клопотання мотивовано тим, що у провадженні СВ Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області, перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 42017021240000054 від 19.04.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 КК України.

Установлено, що що не встановлені слідством особи у 2016-2017 роках, достовірно знаючи про відсутність відповідного рішення Немирівської міської ради про надання дозволу на розміщення тимчасових споруд та паспорту прив'язки тимчасової споруди, шляхом розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, здійснили самовільне захоплення земельних ділянок комунальної власності, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Рішенням 8 сесії 7 скликання Немирівської міської ради від 23.03.2016 № 113 затверджено «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Немирова». Відповідно до п. 3.1. «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Немирова» підставою для розміщення тимчасових споруд є паспорт прив'язки тимчасової споруди, який надається відділом містобудування та архітектури Немирівської РДА.

Згідно інформації відділу містобудування та архітектури Немирівської РДА паспорти прив'язки для розміщення тимчасових споруд на території м. Немирів у 2016-2017 роках не надавались.

Водночас, на території м. Немирів, а саме біля будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 розташовано 8 тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Під час проведення огляду місця події, а саме території біля будинку АДРЕСА_3 , виявлено тимчасову споруду «Молочна продукці». Установлено, що вказана тимчасова споруда належить ПрАТ «Літинський молочний завод», адреса: вул. Крупської, 33, смт. Літин Вінницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 00424444, паспорт прив'язки для розміщення тимчасової споруди відсутній.

Виходячи з вищевикладеного, є достатні підстави вважати, що ПрАТ «Літинський молочний завод», адреса: вул. Крупської, 33, смт. Літин Вінницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 00424444 - за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу їй земельної ділянки у користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо вказаної земельної ділянки фактично використовує частину земельної ділянки на території АДРЕСА_3 , тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав повністю, просив його задовольнити на підставах викладених у клопотанні.

Відповідно до ч. ч. 7, 8, 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Відповідно до приписів ч. ч. 1 та 2 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду та клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Постановою КМ України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контолюючими органами» /із змінами, внесеними Постановою КМ № 526 від 01.10.2014/ встановлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств,

установ, організацій, фізичних осіб- підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком, зокрема Держсільгоспінспекція, /за винятком перевірок стану підготовки до роботи енергетичних об'єктів суб'єктів електроенергетики та суб'єктів відносин у сфері теплопостачання/ здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

Згідно із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», державний нагляд (контроль) у галузі використання та охорони земель здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до положень постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин», факт самовільного зайняття земельної ділянки повинен підтверджуватись: актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства; протоколом про адміністративне правопорушення; приписом (з вимогою усунення порушень земельного законодавства), актом обстеження земельної ділянки.

Таким чином, для забезпечення повного, всебічного і обєктивного дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, існує об'єктивна необхідність у призначенні та проведенні позапланової перевірки додержання вимог земельного законодавства України в діяльності ПрАТ «Літинський молочний завод».

Згідно п.п. 6.1, 6.2 вищевказаного Положення Держсільгоспінспекція та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, давати обов'язкові для виконання приписи (розпорядження), а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності.

Безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку підприємства, установи та організації усіх форм власності, що перебувають у власності та користуванні юридичних та фізичних осіб, для проведення перевірок з питань, що належать до її компетенції.

Судом встановлено , що з метою встановлення істини по справі виникає необхідність у призначенні позапланової перевірки щодо додержання вимог земельного законодавства України , єдиним способом зібрання доказів у кримінальному провадженні є залучення спеціалістів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

Таким чином, для отримання в ході досудового розслідування доказів у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 197-1 КК України, необхідно призначити перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні ПрАТ «Літинський молочний завод» на території м.Немирів Вінницької області по вул..Соборна біля будинку №1 на якій розташована тимчасова споруда «Молочна продукція».

За таких обставин, клопотання слідчого про проведення позапланової виїзної перевірки щодо додержання вимог земельного законодавства в рамках досудового розслідування є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Проведення перевірки щодо дотримання земельного законодавства не несе по собі ознак втручання у господарську діяльність підприємства.

Керуючись ст. ст. 91-93, 110, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 42017021240000054 від 19.04.2017 виїзну перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні ПрАТ «Літинський молочний завод», адреса: вул. Крупської, 33, смт. Літин Вінницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 00424444, земельної ділянки на території м. Немирів Вінницької області по вулиці Соборна біля будинку №1, на якій розташована тимчасова споруда «Молочна продукція».

Проведення перевірки доручити інспекторам у сфері державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 63, 21027).

Строк дії ухвали один місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя :