"13" жовтня 2017 р. Справа № 414/1993/17
Провадження № 3/414/423/2017
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Акулов Є.М., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, не працює, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, за 1 ст.164 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, 29 вересня 2017 року, здійснював на автомобілі Vollkswagen, номерний знак НОМЕР_2, перевезення пасажирів без відповідних документів на право здійснення підприємницької діяльності та державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, чим порушив ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні присутнім не був, телефоном просив справу розглянути за його відсутності, вину не визнав, вказав що просто підвозив людей. На блокпосту в м. Кремінна Луганської області автомобіль під його керуванням був зупинений та відносно нього працівником ДФС України був складений аміністративний протокол, пояснення щодо протоколу він надав під диктовку вказаного працівника. Відповідною діяльністю з метою отримання прибутку як фізична особа - підприємець він не займається.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступних висновків.
Відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП настає в разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Отже, однією з основних ознак підприємництва є систематична господарська діяльність з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 вперше здійснював перевезення пасажирів, інших підтверджень щодо системності таких перевезень суду надано не було.
Отже, таке перевезення носить разовий, а не систематичний характер, і не може мати ознак підприємницької (господарської) діяльності в розумінні діючого законодавства.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
За таких обставин, провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, п. 1 ст. 247,283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Кремінський районний суд Луганської області.
Суддя Є.М Акулов