Рішення від 09.10.2017 по справі 922/2495/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" жовтня 2017 р.Справа № 922/2495/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Лавровой Л.С.

при секретарі судового засідання Пунтус Д.А.

розглянувши справу

за позовом Керівника Харківської місцевої прокуратури № 5, м. Харків

до Харківської міської ради, м. Харків , Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1», м. Харків 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Приватне акціонерне товариство "Трест Житлобуд-1", м. Харків

про про визнання незаконними та скасування рішення

за участю сторін:

прокурор - Чирик В.Г. за посв. № 036688 від 11.12.2015 р.,

представник відповідача-1 (ХМР) - не з'явився,

представник відповідача-2 (ОК «ЖБК Житлобуд-1») - ОСОБА_1 за дов. б/н від 02.08.2017 р.,

представник третьої особи (ПрАТ «Трест Житлобуд-1») - ОСОБА_1 за дов. №01/557 від 23.06.2017 р.

ВСТАНОВИВ:

Керівник Харківської місцевої прокуратури №5 звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Харківської міської ради і Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив Житлобуд-1", м. Харків та просить суд:

- визнати незаконним та скасувати п.п. 1.1.-1.3. додатку 1 до рішення 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 №261/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) зі зміною цільового призначення земельної ділянки №2 для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

- визнати незаконним та скасувати п.9 додатку 1 до рішення 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» у власність земельної ділянки площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) із земель територіальної громади м. Харкова, за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень права приватної власності (індексний номер: 33572557 від 26.01.2017 р.) за ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» (код ЄДРПОУ 36224907) на земельну ділянку із земель житлової та громадської забудови площею 6,0739 га з кадастровим номером 6310138800:03:011:0181, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Лисаветинська (вул. Єлізаветиньска), 1-А, яке було прийнято державним реєстратором Департаменту Харківської міської ради ОСОБА_2 (номер запису про право власності 18714945).

Судові витрати прокурор просить покласти на відповідачів.

Ухвалою суду від 27.07.2017 р. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі. Розгляд справи неодноразово відкладався з метою забезпечення повного та всебічного встановлення обставин по справі.

В призначеному на 09.10.2017 р. судовому засіданні прокурор повністю підтримав доводи, викладені в позовній заяві, наполягав на задоволенні позовних вимог.

Представник першого відповідача у судове засідання не з'явився.

Представник ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» та ПрАТ «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1» проти позову заперечував.

Розглянувши в судових засіданнях клопотання ОК «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1» (вх. №28571) про призначення судово-економічної експертизи та заяву Харківської міської ради (вх. №28621) про залишення позову без розгляду, суд відмовляє у задоволенні з огляду на їх необґрунтованість.

Згідно з частиною другою статті 4-3 ГПК України та статтею 33 ГПК України сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. При цьому, суд має створити належні умови всім учасникам судового процесу для виконання ними вказаного обовязку по доведенню своєї правової позиції. Матеріали справи свідчать про те, що судом було створено всім учасникам судового процесу належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень та надано достатньо часу для підготовки до судового засідання тощо.

05.09.2017 року ОК" ЖБК"Житлобуд-1" заявлене клопотання про призначення судово-економічної експертизи на вирішення якої заявник просить поставити наступні питання :

1) чи підтверджується документально розмір збитку територіальної громади м.Харкова від відчудження земельної ділянки на користь ОК" ЖБК" Житлобуд-1"

2) яка орієнтовна сума доходів, зборів, пайових внесків буде перерахована до державного та /або місцевого бюджету в результаті забудови спірної земельної ділянки в розмірі 6,0739. ( а.с.142-144).

Згідно ст. 41 ГПК України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Разом з тим, у відповідності до ст. 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи (ч.3 ст.22 ГПК України).

Подача клопотань спрямованих на штучне затягування судового процесу, суперечить, зокрема, вимогам статті 6 Конвенції про захист праві людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.

Наразі судом розглядається вимога щодо визнання незаконним та скасування додатку 1 до рішення 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 року № 261/16 про надання ОК"ЖБК "Житлобуд-1" дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади та скасування п.9 додатку 1 до рішення 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» у власність земельної ділянки площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) із земель територіальної громади м. Харкова, тобто предмет розгляду справи не пов*язаний з поставленими питаннями щодо розміру заподіяних збитків територіальній громаді м. Харкова від відчудження земельної ділянки на користь ОК" ЖБК" Житлобуд-1" .

За таких обставин суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача про призначення у справі судової експертизи.

За висновками суду у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору та є необхідними для прийняття повного і обґрунтованого судового рішення.

06.09.2017 року Харківською міською радою Харківської області заявлене клопотання щодо залишення позову без розгляду ( а.с.155-161). Заявник просить суд в порядку ст. 81 ч.1 ч.1 ГПК України залишити позов прокурора без розгляду , оскільки позов прокурора не містить підстав для подачі позовної заяви в інтересах держави як самостійного позивача та з інших підстав викладених у клопотанні.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.81 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява Харківської місцевої прокуратури № 5 від 26.07.2017 року за вх. № 04-11-3774-17 підписана керівником місцевої прокуратури № 5 радник юстиції А.Бугаєвим.

Згідно п. 4.8 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" , залишення позову без розгляду - це форма закінчення розгляду господарським судом справи без прийняття рішення суду в зв'язку з виявленням обставин, які перешкоджають розглядові справи, але можуть бути усунуті в майбутньому.

Наявність обставин, зазначених у пункті 1 частини першої статті 81 ГПК , має доводитися заінтересованою стороною, зокрема, шляхом подання необхідних документів.

Розглянувши подане клопотання щодо залишення позову прокурора без розгляду суд вирішив відмовити у його задоволені.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази та викладені доводи, судом встановлено наступне.

Рішенням 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 №261/16 надано ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) зі зміною цільового призначення земельної ділянки №2 для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а. Рішенням 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16 надано ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» у власність земельну ділянку площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) із земель територіальної громади м. Харкова, за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

На підставі вказаних рішень, рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень права приватної власності (індексний номер: 33572557 від 26.01.2017 р.) за ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» (код ЄДРПОУ 36224907) зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку із земель житлової та громадської забудови площею 6,0739 га з кадастровим номером 6310138800:03:011:0181, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Лисаветинська (вул. Єлізаветиньска), 1-А, яке було прийнято державним реєстратором Департаменту Харківської міської ради ОСОБА_2 (номер запису про право власності 18714945).

Керівник Харківської місцевої прокуратури №5 вважаючи, що вказані рішення не відповідають вимогам ст. 41 Земельного кодексу України, ст.ст. 133, 135, 137 Житлового кодексу УРСР та Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР №186 від 30.04.1985 р., звернувся до господарського суду з вимогою про визнання їх незаконними та скасування.

Прокурор вказував на те, що ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» створено всупереч вимогам Житлового кодексу УРСР та Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу; фактично ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» є не житлово-будівельним, а обслуговуючим кооперативом; під час прийняття спірного рішення Харківська міська рада мала з'ясувати правовий статус, мету та підстави створення цього кооперативу відповідно до Житлового кодексу УРСР та Примірного статуту.

В обґрунтування заявлених вимог прокурор зазначає, що незаконне відчуження землі ослаблює економічні основи місцевого самоврядування, а захист інтересів держави у сфері земельних правовідносин є одним із пріоритетних напрямів представницької діяльності прокурорів, при цьому особа, яка наділена територіальною громадою міста відповідними повноваженнями виступає у якості одного з відповідачів.

Враховуючи, що прокурором визначено, у чому полягає порушення інтересів держави, а також обґрунтовано необхідність їх захисту, суд вважає, що прокурор правомірно звернувся до суду з позовом як самостійний позивач.

У відзиві на позовну заяву відповідач-2 вказував, що Харківська міська рада не є органом державної реєстрації юридичних осіб, не наділена повноваженнями щодо контролю за дотриманням порядку створення юридичних осіб. Оскільки державна реєстрація відповідача-2 на час розгляду справи не скасована та не визнана недійсною у встановленому законом порядку, посилання позивача про незаконність створення Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1» є безпідставним.

Прийняте Харківською міською радою рішення про передачу кооперативу у власність земельної ділянки є ненормативним актом органу місцевого самоврядування, який вичерпав свою дію внаслідок його виконання. Скасування такого акту не породжує наслідків для власника земельної ділянки, оскільки захит порушеного права у разі набуття права власності на земельну ділянку або укладання договору оренди юридичною чи фізичною особою має вирішуватися за нормами цивільного законодавства.

Харківською міською радою було надано копію проекту порядку денного 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.09.2017 р. та копію Додатку №3 до рішення 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання «Про надання згоди на прийняття у власність територіальної громади м. Харкова земельних ділянок». Також, відповідач надав рішення Харківської міської ради №734/17 від 20.09.2017 р. Про надання земельних ділянок для будівництва об'єктів та надання згоди на прийняття земельних ділянок у власність територіальної громади м. Харкова.

За п. 3 вказаного рішення та п.п. 1.1 Додатку 3 до вказаного рішення надано згоду на прийняття у власність територіальної громади м. Харкова від ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» земельної ділянки по вул. Лисаветинській, 1-А, площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181).

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно положень статті 12 Земельного кодексу України до повноважень Харківської міської ради, зокрема, віднесено розпорядження землями територіальних громад та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

За змістом оспорюваних рішень, правовими підставами їх прийняття зазначено зокрема, приписи статей 41, 92, 116, 123, 124, 141, 186 Земельного кодексу України.

Таким чином, відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни, юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених законом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами або юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до ст. 41 Земельного кодексу України, житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Вказаними нормами передбачено можливість безоплатної передачі земельних ділянок у власність юридичної особи для здійснення житлового будівництва за умови, що така особа створена як житлово-будівельний кооператив, а тому при вирішенні питання щодо безоплатного надання земельної ділянки в порядку, визначеному наведеною нормою, слід враховувати саме мету створення кооперативу, яка має відповідати встановленим вимогам до порядку створення такого кооперативу.

Згідно статей 133, 137 Житлового кодексу Української РСР громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, вправі вступити до житлово-будівельного кооперативу і одержати в ньому квартиру. Однією із умов вступу до житлово-будівельного кооперативу є перебування на квартирному обліку в даному населеному пункті.

Житлово-будівельні кооперативи організовуються при виконавчих комітетах місцевих радах народних депутатів, при підприємствах, установах і організаціях. Порядок організації та діяльності житлово-будівельних кооперативів установлюється законодавством Союзу РСР, Житловим кодексом УРСР, Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу та іншими актами законодавства України. Житлово-будівельний кооператив діє на основі статуту, прийнятого відповідно до Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу загальними зборами громадян, які вступають до організовуваного кооперативу, і зареєстрованого в установленому порядку.

Пунктом 1 розділу 1 Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 30.04.1985 № 186, також встановлено, що житлово-будівельний кооператив організовується з метою забезпечення житлом членів кооперативу і членів їх сімей шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку (будинків), а у випадках, передбачених законодавством, - одно - і двоквартирних жилих будинків садибного типу або багатоквартирного блокованого жилого будинку (будинків) з надвірними будівлями за власні кошти кооперативу за допомогою банківського кредиту, а також для наступної експлуатації та управління цим будинком (будинками).

Відповідно до статті 135 Житлового кодексу УРСР до членів ЖБК приймаються громадяни, які постійно проживають у даному населеному пункті, які потребують поліпшення житлових умов. Квартири, які надаються членам кооперативу, повинні відповідати граничному розміру жилої площі, сумі пайового внеску та кількості членів сім'ї.

Число громадян, які вступають до організованого кооперативу, повинно відповідати кількості квартир в житловому будинку (будинках) кооперативу, запланованому до будівництва. При будівництві одно - і двоквартирних жилих будинків садибного типу число громадян, необхідне для організації кооперативу, визначається виконавчим комітетом районної, міської, районної в міста ради народних депутатів, але не може бути менше 5 чоловік. Відповідно до абзацу 2 пункту 7 Примірного статуту до членів ЖБК приймаються особи віком до 30 років.

Згідно абз. 2 п.4 Примірного статуту, рішення зборів про організацію кооперативу, список громадян, які вступають до кооперативу, і членів їх сімей, що виявили бажання оселитися в будинку кооперативу, затверджуються виконавчим комітетом місцевої Ради народних депутатів. Згідно абз. 2 пункту 5 Примірного статуту ЖБК діє на підставі статуту, прийнятого відповідно до цього Примірного статуту і зареєстрованого у виконавчому комітеті Ради народних депутатів, який затвердив рішення про організацію кооперативу.

Однак, всупереч зазначених вимог, у ОСОБА_3 не було визначено кількості квартир у житловому будинку (будинках), які заплановано до будівництва кооперативом, що може призвести до здійснення Кооперативом діяльності, що суперечить меті створення обслуговуючого житлово-будівельного кооперативу - обслуговування членів кооперативу шляхом забезпечення житлом членів кооперативу та членів їх сімей, а не будівництво житла для інших осіб.

З огляду на викладене та наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» було створено всупереч вимогам статей 133-135, 137 Житлового кодексу УРСР, пункту 3 Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу, які по відношенню до Законів України "Про кооперацію" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" є спеціальними нормативно-правовими актами та підлягають застосуванню до правовідносин сторін у даній справі. Також, ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» не є житлово-будівельним кооперативом в розумінні вимог глави 5 ЖК та ст. 41 Земельного кодексу України. Вказаний кооператив фактично є обслуговуючим, оскільки мета його створення, порядок створення, організації та діяльності не відповідає вимогам до житлово-будівельного кооперативу.

Статтею 41 Земельного кодексу України передбачено можливість безоплатної передачі земельних ділянок у власність юридичної особи для здійснення житлового будівництва за умови, що така особа створена як житлово-будівельний кооператив, а тому при вирішенні питання щодо безоплатного надання земельної ділянки в порядку, визначеному наведеною нормою, слід враховувати, що метою створення такого кооперативу є саме спільне вирішення економічних, соціально-побутових та інших питань забезпечення членів кооперативу.

Порядок та підстави надання земельної ділянки за статтею 41 Земельного кодексу України не передбачають можливості для надання земельної ділянки у власність з іншою метою, зокрема, для здійснення житлового будівництва поза межами забезпечення житлом членів кооперативу.

Вказане підтверджує твердження прокуратури, що Харківською міською радою під час безоплатного надання земельної ділянки ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» не дотримано положень вказаної норми права, оскільки вирішуючи питання про наявність правових та фактичних підстав для виділення, відведення, а потім і надання у власність земельної ділянки певній юридичній особі, Харківська міська рада мала можливість, і, в силу покладених на неї публічних функцій, мала обов'язок з'ясувати правовий статус, мету та підстави створення ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1», мала переконатись у додержанні останнім порядку його створення у відповідності до вимог чинного законодавства, та підстави передачі землі житлово-будівельному кооперативу, що в даному випадку відповідачем зроблено не було.

Згідно ч. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку. Частиною 1 статті 21 Цивільного кодексу України визначено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Відповідно до частини 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Здійснивши системний аналіз законодавства, що підлягає застосування в даному випадку та обставин, що встановлені з наданих до суду доказів, суд вважає наявним порушення прав територіальної громади міста Харкова, з огляду на що, оскаржувані рішення (в спірній частині) підлягають визнанню незаконними з підстав порушення при їх прийнятті норм матеріального права.

Враховуючи, що за п. 3 рішення 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання «Про надання згоди на прийняття у власність територіальної громади м. Харкова земельних ділянок» №734/17 від 20.09.2017 р. та п.п. 1.1 Додатку 3 до вказаного рішення надано згоду на прийняття у власність територіальної громади м. Харкова від ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» земельної ділянки по вул. Лисаветинській, 1-А, площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181), суд припиняє провадження у справі на підставі п. 1-1 ст. 80 ГПК України в частині скасування п.п. 1.1.-1.3. додатку 1 до рішення 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 №261/16 та скасування п.9 додатку 1 до рішення 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує судовий збір за рахунок другої сторони пропорційно задоволених вимог.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 22, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Припинити провадження в частині позовних вимог щодо:

- скасування п.п. 1.1.-1.3. додатку 1 до рішення 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 №261/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) зі зміною цільового призначення земельної ділянки №2 для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а;

- скасування п.9 додатку 1 до рішення 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» у власність земельної ділянки площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) із земель територіальної громади м. Харкова, за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати незаконним п.п. 1.1.-1.3. додатку 1 до рішення 7 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 06.07.2016 №261/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) зі зміною цільового призначення земельної ділянки №2 для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

Визнати незаконним п.9 додатку 1 до рішення 8 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 14.09.2016 №334/16 про надання ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» у власність земельної ділянки площею 6,0739 га (кадастровий номер 6310138800:03:011:0181) із земель територіальної громади м. Харкова, за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування житлового комплексу по вул. Лисаветинській, 1а.

Скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень права приватної власності (індексний номер: 33572557 від 26.01.2017 р.) за ОК «ЖБК «ЖИТЛОБУД-1» (код ЄДРПОУ 36224907) на земельну ділянку із земель житлової та громадської забудови площею 6,0739 га з кадастровим номером 6310138800:03:011:0181, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Лисаветинська (вул. Єлізаветиньска), 1-А, яке було прийнято державним реєстратором Департаменту Харківської міської ради ОСОБА_2 (номер запису про право власності 18714945).

Стягнути з Харківської міської ради (61003, Харківська обл., місто Харків, МАЙДАН КОНСТИТУЦІЇ, будинок 7, код 04059243) судовий збір у розмірі 1600,00 грн. за такими реквізитами: прокуратура Харківської області, код 02910108, банк отримувача: Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету - 2800.

Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1», м. Харків (61023, АДРЕСА_1, код 36224907) судовий збір у розмірі 1600,00 грн. за такими реквізитами: прокуратура Харківської області, код 02910108, банк отримувача: Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету - 2800.

Повне рішення складено 13.10.2017 р.

Суддя ОСОБА_4