Єдиний унікальний номер 741/1290/17
Провадження № 3/741/347/17
м. Носівка 17 жовтня 2017 року
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Киреєва О.В.,
з участю секретарів Жирка О.В., Пасіки О.П.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення (протокол серії БР № 091850), передбачене ст. 122-4 КУпАП, щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який ніде не працює,
встановив:
13 вересня 2017 року до суду надійшов зазначений протокол про адміністративне правопорушення, суть якого зводиться до того, що 1 вересня 2017 року близько 9 години в м. Носівка Чернігівської області по вул. Суворова ОСОБА_1 керував транспортним засобом (автомобілем) «FORD Orion», державний реєстраційний номер НОМЕР_2, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду та залишив місце ДТП, чим порушив пункт 2.10. «а», «в» ПДР України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав вину, пояснив, що 1 вересня 2017 року під час руху заднім ходом він не помітив велосипедиста, який змушений був змінити напрямок руху з метою уникнення зіткнення. Велосипедист не отримав тілесних ушкоджень, велосипед та автомобіль не були пошкодженні. У зв'язку з цим він поїхав з місця події.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до п. 1.10 ПДР України дорожньо-транспортна пригода - це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
У судовому засіданні встановлено, що внаслідок події, яка сталася 1 вересня 2017 року за участю ОСОБА_1, люди не загинули та не були поранені, матеріальні збитки не завдані.
У відповідності до п. 4.1 рішення Конституційного Суду України від 22 грудня 2010 року № 23-рп/2010, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.
Частиною 3 ст. 62 Конституції України встановлено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За встановлених обставин суд приходить до висновку, що відсутня подія адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, і його склад в діях ОСОБА_1
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд, -
постановив:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, щодо ОСОБА_1 в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Киреєв