Ухвала від 12.10.2017 по справі 2-а/2218/6665/11

УХВАЛА

Справа № 2-а/2218/6665/11

12 жовтня 2017 року

м. Вінниця

Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши клопотання управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 серпня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому про стягнення підвищення до пенсії,

ВСТАНОВИВ:

відповідно до ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 серпня 2017 року заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні задоволено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду І інстанції та прийняти нову ухвалу, якою відмовити в задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні. Разом з апеляційною скаргою відповідачем заявлено клопотання про поновлення строку на оскарження вищезазначеного судового акта.

Розгляд клопотання призначено на 17.10.2017 року.

11.10.2017 року на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду від апелянта надійшла заява про проведення судового засідання по даній справі в режимі відеоконференції.

Ознайомившись з поданими клопотаннями вважаю, що вони не підлягають задоволенню, оскільки не відповідають вимогам ст.122-1 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.

Згідно частин 1-2 статті 122-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.

Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.

Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Оскільки, клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про проведення судового засідання в режимі відеоконференції було подано з порушенням строку передбаченого нормами КАС України, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 122-1, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволені клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про проведення в режимі відеоконференції судового засідання по справі за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 серпня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про стягнення підвищення до пенсії.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Гонтарук В. М.