Постанова від 10.10.2017 по справі 521/18100/16-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 р.м.ОдесаСправа № 521/18100/16-а

Категорія: 2.1 Головуючий в 1 інстанції: Мазун І.А.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - доповідача Кравця О.О.

судді -Домусчі С. Д.

судді - за участю секретарівКоваля М.П. Левицької З.С. та Сторчака О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області на постанову Малиновського районного суду м. Одеси від 14.02.2017 р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності ,визнання протиправним та скасування пункту рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

27.10.2016 року ОСОБА_6 звернувся до суду з позовом до Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області та просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду проекту землеустрою для відведення йому земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, АДРЕСА_1, визнати протиправним та скасувати п. 1.47 рішення №478-VІІ від 24.03.2016р. «Про скасування окремих рішень Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва», зобов'язати Кароліно-Бугазьку сільську раду Овідіопольського району Одеської області розглянути та затвердити проект землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, АДРЕСА_1, та зобов'язати відповідача прийняти рішення про передачу у власність позивачу земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, АДРЕСА_1.

Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 14.02.2017 року позов був задоволений частково : визнано протиправною бездіяльність Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області стосовно залишення без розгляду проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_6 для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, АДРЕСА_1. Зобов'язано Кароліно-Бугазьку сільську раду Овідіопольського району Одеської області розглянути проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_6 для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, АДРЕСА_1. У задоволенні інших позовних вимог - відмовлено.

Не погоджуючись зі вказаною постановою представник відповідача подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, та просив її скасувати та прийняти нову, якою повністю відмовити у задоволенні позовних вимог.

Додатковою постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 11 липня 2017 постанову Малиновського районного суду м.Одеси від 14 лютого 2017 року було доповнено пунктом: «Визнати протиправним та скасувати п. 1.47 рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №478-УІІ від 24.03.2016р. «Про скасування рішення 43 сесії VI скликання Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області (в межах населеного пункту) ОСОБА_6».

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. ст. 19, 140 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

У відповідності до п.34 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно із ч.2-4;6 ст.123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.

Конвенція із захисту прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року , була ратифікована Законом України N 475/97-ВР від 17.07.97, та відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства.

Відповідно до ст.8 Конституції України, ст.8 КАС України та ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року ,суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Судом 1-ої інстанції було встановлено, що рішенням № 2162-VI 43 сесії VI скликання Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області від 18 грудня 2014р. «Про надання громадянину України ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області (в межах населеного пункту)», надано ОСОБА_6 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва площею 0,06га, розташованої на території Кароліно-Бугазької сільської ради в межах населеного пункту с. Кароліно-Бугаз , АДРЕСА_1 (за рахунок земель рекреаційного призначення, що не надані у власність або користування, на яких, відповідно до затвердженої у встановленому законом порядку містобудівної документації, передбачено розміщення земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва). Зобов'язано ОСОБА_6 замовити за свій рахунок та на власний розсуд у суб'єкта господарювання, що відповідно до закону має право на виконання робіт із землеустрою, розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність на підставі п. 1 цього рішення. Погоджені в установленому порядку проекти землеустрою подати на розгляд до Кароліно-Бугазької сільської ради для їх затвердження та прийняття рішень про передачу земельних ділянок у власність.

За замовленням ОСОБА_6, ТОВ «Імперіал-777» виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_6 для індивідуального дачного будівництва за адресою: с.Кароліно-Бугаз , АДРЕСА_1 .

Відповідно до висновку відділу Держземагенства в Овідіопольському районі Одеської області від 11.06.2015р. №32-1520-0.12-7405/2-15, останній погоджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_6 для індивідуального дачного будівництва за вищенаведеною адресою.

Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області від 12.06.2015р. №1177-1/277/02, розглянувши надані матеріали проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_6, загальною площею 0,0600 га, в тому числі: піски (включаючи пляжі) 0,0600 га, для індивідуального дачного будівництва, за адресою: с.Кароліно-Бугаз , АДРЕСА_1 , із земель рекреаційного призначення, що не надані у власність або користування Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіпольського району Одеської області, відділ містобудування та архітектури Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області погоджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

За висновком державної експертизи землевпорядної документації від 30.07.2015р. №834-15, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_6 для індивідуального дачного будівництва за адресою: с.Кароліно-Бугаз , АДРЕСА_1 , не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам та повертається на доопрацювання. Також на зазначеному висновку є штамп з зазначенням: «Держгеокадастр Зауваження враховано» з підписом та круглою печаткою «Для довідок» Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 28.09.2015р., наданого на заяву (запит) ОСОБА_6, вбачається про реєстрацію відділом Держземагенства в Овідіопольському районі за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0600 га, кадастровий номер НОМЕР_1 місце розташування: с.Кароліно-Бугаз Овідіпольського району Одеської області, АДРЕСА_1, для індивідуального дачного будівництва, категорія земель землі рекреаційного призначення.

Згідно заяви ОСОБА_6 від 01.10.2015р., адресованої голові Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_8, та була прийнята сільською радою 13.10.2015р., він звернувся із вимогою щодо розгляду та затвердження на черговій сесії проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки у власність для індивідуального дачного будівництва, що розташована за адресою: с.Кароліно-Бугаз Овідіпольського району Одеської області, АДРЕСА_1.

Відповідно до рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №478-VІІ від 24.03.2016р. «Про скасування окремих рішень Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва», скасовані рішення 43 сесії У1 скликання Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області (в межах населених пункту), в тому числі, за п. 1.47 Рішення №2162-VІ ОСОБА_6

За п.2 цього рішення №478-У11 було рекомендовано вищепойменованим громадянам звернутися до Кароліно-Бугазької сільської ради із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в іншому місці, згідно затвердженого детального плану території села Кароліно-Бугаз.

Згідно вимог ст.50 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 року №858-IV проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, у тому числі, копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки,рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом).

Згідно ч.10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

У рішенні Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року N 7-рп/2009 (у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) вказано , що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вони вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Згідно ст.15 Закону України, від 13.01.2011, № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації(у тому числі,органи місцевого самоврядування -ст.13 вказаного Закону) зобов'язані оприлюднювати , у тому числі, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.

Згідно ст.22 Закону України, від 23.09.1997, № 539/97-ВР "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" рішення органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти публікуються в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо) та друкованих засобах масової інформації відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Недержавні друковані засоби масової інформації мають право оприлюднювати офіційні документи органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства України і на засадах, передбачених укладеною угодою між цими органами та редакціями друкованих засобів масової інформації.

Судом апеляційної інстанції було встановлено , що рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області №2162-У1 від 18.12.2014р. не було опубліковане в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо) та друкованих засобах масової інформації відповідного органу місцевого самоврядування або на офіційному веб-сайті, а за листом Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області №327/02-07 від 11.09.2017 року воно було розміщено на дошці оголошень відповідно до п.5.3 Регламента Кароліно-Бугазької сільської ради ,затвердженого рішенням Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області № 4-VI выд 23.11.2010 року , вказане рішення або витяг з нього ,що стосується прав та законних інтересів ОСОБА_6- йому не надсилалося, ОСОБА_6 не ознайомлювався із ним представниками Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області.

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції щодо наявності підстав для часткового задоволення позову, так як рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області №2162-У1 від 18.12.2014р. відносно позивача є актом органу місцевого самоврядування одноразового застосування, який вичерпав свою дію фактом його виконання, тобто виготовленням позивачем у встановленому порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та подання його на затвердження до відповідної сільської ради, а тому не може бути скасований чи змінений органом місцевого самоврядування після його виконання та при цьому й без згоди особи, якій надавався цей дозвіл, а тому протиправним є п. 1.47 рішення №478-VІІ від 24.03.2016р. «Про скасування окремих рішень Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва» та бездіяльність щодо не розгляду наданого проекту відведення в порядку ч.6 ст.123 ЗК України.

Враховуючи невиконання Кароліно-Бугазькою сільською радою Овідідопольського району Одеської області вимог ст.22 Закону України, від 23.09.1997, № 539/97-ВР "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" та ст.15 Закону України, від 13.01.2011, № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" щодо оприлюднення рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області №2162-У1 від 18.12.2014р., а також той факт, що позивач дізнався про нього у жовтні 2016 року , апеляційний суд вважає ,що шестимісячний строк на звернення до суду із адміністративним позовом , встановлений ч.2 ст.99 КАС України був пропущений із поважних причин та підлягає поновленню відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, а зворотне твердження апелянта є помилковим .

Посилання апелянта на положення п.5.3 Регламента Кароліно-Бугазької сільської ради ,затвердженого рішенням Кароліно-Бугазької сільської ради Овідідопольського району Одеської області № 4-VI выд 23.11.2010 року э безпідставним, так як вказане положення суперечить вимогам вищевказаних законів, мають меншу юридичну силу в порядку ч.4 ст.9 КАС України та не підлягають застосуванню.

Але, апеляційний суд вважає ,що у задоволенні решти позову - слід відмовити , так як проект землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва площею 0,06га, розташованої на території Кароліно-Бугазької сільської ради в межах населеного пункту с. Кароліно-Бугаз , АДРЕСА_1 (за рахунок земель рекреаційного призначення, що не надані у власність або користування, на яких, відповідно до затвердженої у встановленому законом порядку містобудівної документації, передбачено розміщення земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва наданий разом із заявою ОСОБА_6 до Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області був розглянутий сільрадою та було прийняте рішення № 860-VIІ выд 21.12.2016 року про відмову у його затвердженні, вказане рішення є діючим та не скасоване у відповідному порядку.

Згідно п. 53 Рішення ЄСПЛ по справі «Федорченко та Лозенко проти України» (заява №387/03); при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумними сумнівом»; тобто, аргументи сторони мають бути достатньо вагомими, чіткими та узгодженими

Згідно п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .

Однак, згідно п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «RuizTorija v. Spain» від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно п.3 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Відповідно до п. 4. ч.1. ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Апеляційним судом встановлено , що позивачем ,у зв'язку зі сплатою судового збору за звернення із позовною заявою понесені судові витрати у розмірі 551,21 грн.

Керуючись ст. 94,ч.1 ст. 195, ст. 196, п.3 ч.1. ст.198, 202, ч.2 ст. 205,ст. 207,210, 211, 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області - задовольнити частково, а постанову Малиновського районного суду м. Одеси від 14.02.2017 р. - скасувати.

Прийняти по справі нову постанову :

Адміністративний позов ОСОБА_6 - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати п. 1.47 рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №478-УІІ від 24.03.2016р. «Про скасування рішення 43 сесії VI скликання Кароліно-Бугазької сільської ради від 18.12.2014р. про надання громадянам України дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області (в межах населеного пункту) ОСОБА_6.

У задоволенні решти позову-відмовити

Стягнути з Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області судові витрати у розмірі 183,74 грн. на користь ОСОБА_6

Постанова апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий

суддя-доповідач Кравець О.О.

Суддя Домусчі С.Д.

Суддя Коваль М.П.