Постанова від 10.10.2017 по справі 806/2094/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 року м. Житомир справа № 806/2094/17

категорія 9.2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

секретар судового засідання Ясинська К.В.,

за участю:

представника позивача Стеценка Д.О.,

представників відповідача Зеленюка Ю.П., Раздобурдіна М.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СП САН" до Житомирської об'єднанної державної податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СП САН" звернулося до суду із позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати:

- податкове повідомлення-рішення №0001744000 від 07.09.2016 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 302 978,52 грн.;

- податкове повідомлення-рішення №0001734000 від 07.09.2016 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 261 893,36 грн.;

- податкове повідомлення-рішення №0001724000 від 07.09.2016 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 381 441,72 грн.;

- податкове повідомлення-рішення №0001714000 від 07.09.2016 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 66 5445,60 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами проведення фактичних перевірок Житомирською ОПДІ ГУ ДФС у Житомирській області автогазозаправних пунктів ТОВ "СП САН" та на підставі виявлених порушень, контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: №0001744000 від 07.09.2016 року, №0001734000 від 07.09.2016 року, №0001724000 від 07.09.2016 року, №0001714000 від 07.09.2016 року. Вказує, що підставою для винесення оскаржуваних рішень є порушення п. 12 ст. 3, ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, а саме: не ведення ТОВ "СП САН" обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. За твердженнями позивача, перевірками встановлені однотипні порушення. Позивач наголошує, що висновок про наявність порушень став наслідком неправильного застосування контролюючим органом приписів Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Вказує, що за наявності усіх первинних документів та належним чином оформленої бухгалтерської документації висновки щодо порушення порядку ведення бухгалтерського обліку є передчасними та такими, що не ґрунтуються на фактичних обставинах справи. Відсутність змінного звіту форми 14-ГС при наявності сукупності інших первинних документів не може бути єдиною та достатньою підставою для встановлення порушення платником податків п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, додаткових поясненнях по справі від 04.09.23017 року та додаткових поясненнях по справі від 10.10.2017 року.

Представники відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечували з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративних позов (а.с. 33-35) та додаткових поясненнях по справі від 19.09.2017 року (а.с.188-189). Вказує, що встановлені на АЗС ТОВ "СП САН" реєстратори розрахункових операцій не відповідають технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для АЗС. Під час перевірок позивачем не було надано змінні звіти форми 14-ГС, а касовими апаратами, що встановлені на перевірених АГЗП не передбачено ведення обліку по кількості товару. Узадоволенні позовних вимог просили відмовити за безпідставністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та присутні в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Встановлено, що посадовими особами контролюючого органу було проведено низку фактичних перевірок автогазозаправних пунктів ТОВ "СП САН" з питань додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами, паливом моторним альтернативним, скрапленим газом.

Так, згідно акту перевірки від 19.08.2016 року №297/40/38562586, посадовими особами контролюючого органу було проведено фактичну перевірку АГЗП ТОВ "СП САН", за адресою м. Житомир, вул. Жуйка, 43, та встановлено порушення: п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, а саме: факт не ведення у порядку, встановленому законодавством , обліку товарних запасів на складах та /або за місцем їх реалізації; п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та пп. 6.3.14 п. 6.3 Розділу 6 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року в частині невідповідності РРО технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для АЗС (не відповідає сфері застосування відповідно до Державного реєстру РРО, затвердженого наказом ДФС від 16.06.2016 року №535), що унеможливлює ведення залишків СВГ до касового апарату для ведення їх обліку; п. 9.11 Розділу 9 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року, а саме: факт не ведення кількісного обліку руху СВГ на АГЗП, зокрема, під час перевірки не надані змінні звіти форми 14-ГС. (а.с. 36-37)

За результатами виявлених порушень відповідачем складено прогнозований розрахунок штрафних (фінансових) санкцій до акту перевірки від 19.08.2016 року №297/40/38562586 у розмірі 381 441 72 грн. (а.с. 38).

Як встановлено із наявної у матеріалах справи копії акту №294/40/38562586 від 19.08.2016 року, посадовими особами контролюючого органу було проведено фактичну перевірку АГЗП ТОВ "СП САН", за адресою м. Житомир, вул. Ватутіна, 184, та встановлено порушення: п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, а саме: факт не ведення у порядку, встановленому законодавством , обліку товарних запасів на складах та або за місцем їх реалізації; п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та пп. 6.3.14 п. 6.3 Розділу 6 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року в частині невідповідності РРО технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для АЗС (не відповідає сфері застосування відповідно до Державного реєстру РРО, затвердженого наказом ДФС від 16.06.2016 року №535), що унеможливлює ведення залишків СВГ до касового апарату для ведення їх обліку; п. 9.11 Розділу 9 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року, а саме: факт не ведення кількісного обліку руху СВГ на АГЗП, зокрема, під час перевірки не надані змінні звіти форми 14-ГС. (а.с. 45-46)

За результатами виявлених порушень відповідачем складено прогнозований розрахунок штрафних (фінансових) санкцій до акту перевірки №294/40/38562586 від 19.08.2016 року у розмірі 261 893,36 грн. (а.с. 47).

Згідно акту перевірки від 19.08.2016 року №295/40/38562586, посадовими особами контролюючого органу було проведено фактичну перевірку АГЗП ТОВ "СП САН", за адресою м. Житомир, вул. Ватутіна (пр-т Незалежності) 11/А , та встановлено порушення: п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, а саме: факт не ведення у порядку, встановленому законодавством , обліку товарних запасів на складах та /або за місцем їх реалізації; п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та пп. 6.3.14 п. 6.3 Розділу 6 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року в частині невідповідності РРО технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для АЗС (не відповідає сфері застосування відповідно до Державного реєстру РРО, затвердженого наказом ДФС від 16.06.2016 року №535), що унеможливлює ведення залишків СВГ до касового апарату для ведення їх обліку; п. 9.11 Розділу 9 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року, а саме: факт не ведення кількісного обліку руху СВГ на АГЗП, зокрема, під час перевірки не надані змінні звіти форми 14-ГС. (а.с. 53-54).

Відповідно до змісту акту перевірки від 19.08.2016 року №291/40/38562586, посадовими особами контролюючого органу було проведено фактичну перевірку АГЗП ТОВ "СП САН", за адресою м. Житомир, майдан Смолянський, 7-Б, та встановлено порушення: п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, а саме: факт не ведення у порядку, встановленому законодавством , обліку товарних запасів на складах та /або за місцем їх реалізації; п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та пп. 6.3.14 п. 6.3 Розділу 6 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року в частині невідповідності РРО технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для АЗС (не відповідає сфері застосування відповідно до Державного реєстру РРО, затвердженого наказом ДФС від 16.06.2016 року №535), що унеможливлює ведення залишків СВГ до касового апарату для ведення їх обліку; п. 9.11 Розділу 9 Наказу Міністерства палива та енергетики України №332 від 03.06.2012 року, а саме: факт не ведення кількісного обліку руху СВГ на АГЗП, зокрема, під час перевірки не надані змінні звіти форми 14-ГС. (а.с. 59-60)

За результатами виявлених порушень відповідачем складено прогнозований розрахунок штрафних (фінансових) санкцій до акту перевірки №291/40/38562586 від 19.08.2016 року у розмірі 66 545,60 грн. (а.с. 61).

За результатами проведених перевірок та на підставі порушень, зафіксованих у актах перевірки від 19.08.2016 року №291/40/38562586, №295/40/38562586, №294/40/38562586, №297/40/38562586, контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- податкове повідомлення-рішення №0001744000 від 07.09.2016 року, яким за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та згідно зі ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 302 978,52 грн. (а.с. 12)

- податкове повідомлення-рішення №0001734000 від 07.09.2016 року, яким за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та згідно зі ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 261 893,36 грн. (а.с. 13);

- податкове повідомлення-рішення №0001724000 від 07.09.2016 року, яким за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та згідно зі ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 381 441,72 грн. (а.с. 14);

- податкове повідомлення-рішення №0001714000 від 07.09.2016 року, яким за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та згідно зі ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 66 5445,60 грн. (а.с. 15).

Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся із позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Згідно пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Спірні правовідносини регулюються Законом України № 265/95-ВР від 06.07.1995 року "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265/95-ВР).

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону №265/95-ВР, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту і використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП) незалежно від форм власності встановлений Інструкцією про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженою наказом Міністерства палива та енергетики України від 03.06.2002 року № 332 (далі - Інструкція №332).

Підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 Інструкції №332 передбачено, що приймання СВГ, що надійшов автомобільним транспортом від постачальників, проводиться вантажоодержувачем на підставі видаткових та товаротранспортних накладних (типова форма N 1-ТН, затверджена наказом Міністерства транспорту та Міністерства статистики України від 29.12.95 року N488/346 "Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля") та документів про якість (паспортів) на СВГ, оформлених у відповідності до ДСТУ 4047-2001, з обов'язковим складанням акта приймання за кількістю СВГ, що надійшов автомобільним транспортом, за формою N 3-ГС (додаток 3); видаткова та товаротранспортна накладні є підставою для оприбуткування СВГ за складським та бухгалтерським обліком підприємства.

Пунктом 9.1 розділу 9 Інструкції № 332 встановлено, що на АГЗС (АГЗП) проводиться оперативний контроль за кількістю СВГ, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманого і відпущеного СВГ. Кількісний облік руху СВГ на АГЗС (АГЗП) ведеться за змінним звітом за формою N 14-ГС (додаток 14).

Згідно п. 9.2 розділу 9 Інструкції № 332, під час приймання-здавання зміни касири і оператори АГЗС (АГЗП) спільно:

- визначають залишки СВГ на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни, надходження СВГ за зміну, які підтверджені відповідними документами, та кількості відпущеного газу за зміну за сумарними показниками лічильників усіх газозаправних колонок;

- вимірюють рівні наповнення скрапленим газом резервуарів АГЗС (АГЗП) і за результатами проведених вимірювань визначають об'єм СВГ;

- роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виторгу за зміну;

- передають по зміні залишок грошових коштів.

Відповідно до п. 9.3 розділу 9 Інструкції № 332, після закінчення кожної зміни касиром і оператором складається змінний звіт за формою №14-ГС в двох примірниках, з яких один - з додатком до нього первинних документів на приймання і відпуск СВГ передається в бухгалтерію підприємства, а другий - залишається на АГЗС (АГЗП)."

Відповідно до змісту наявних у матеріалах справи копій актів перевірок, контролюючим органом встановлено надлишок СВГ на автогазозаправних пунктах, що належать ТОВ "СП САН", зокрема:

- 14 925,05 літрів на суму 151 489,26 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна (проспект Незалежності) 11/а;

- 3 184 літрів на суму 33 272,80 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 7-Б;

- 18 250,8 літрів на суму 190 720,86 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Жуйка, 43;

- 12901,15 літрів на суму 130 946,68 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 184.

Як встановлено зі змісту пояснень від 19.08.2016 року до актів перевірки, наданих головним бухгалтером ТОВ "СП САН" Хіміч Ольгою Володимирівною, газ скраплений отримується, зберігається та продається на АГЗП за адресами: м. Житомир, вул. Ватутіна (проспект Незалежності) 11/а; м. Житомир, майдан Смолянський, 7-Б; м. Житомир, вул. Жуйка, 43; м. Житомир, вул. Ватутіна, 184, однак, журнал обліку газу форми №2-ГС, змінні звіти форми 14-ГС, акти приймання за ф. №13-ГС не ведуться, на перевірку надати немає можливості. (а.с.42-43, 51, 58, 64).

Суд наголошує, що відповідачем самостійно визнано факт відсутності та ненадання контролюючому органу змінних звітів за формою 14-ГС чи інших внутрішніх документів щодо рух газу скрапленого за АГЗП.

Щодо доводів позивача про наявність первинних документів та належної бухгалтерської документації на підтвердження обліку, суд зазначає наступне.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV.

Відповідно до п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV, регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку.

Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV визначено, що первинний документ це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів та зобовязань, власному капіталі підприємства.

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій. Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення.

Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

З урахуванням зазначеного, а також висновків, викладених у листі Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011 № 742/11/13-11, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише первинні документи, складені в разі фактичного здійснення господарської операції та за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, передбачених чинним законодавством.

Позивачем на підтвердження зазначених обставин надавалися суду копії актів приймання-передачі, видаткові накладні та товарно-транспортні накладні на поставку в період з 01.03.2016 року по 19.08.2016 року (а.с. 127-187).

Суд критично ставиться до наданих позивачем документів, та зазначає, що у наданих документах не зазначено місце розвантаження товару, що з урахуванням чотирьохавтогазозаправних пунктів ТОВ "СП САН" унеможливлює здійснити належний облік ТМЦ.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що на підприємстві велись змінні звіти обліку пального, розроблені згідно наказу №27 від 31.12.2015 року "Про облікову політику підприємства".

Відповідно п.17 наказу №27 від 31.12.2015 року "Про облікову політику підприємства" на підприємстві для обліку залишків пального використовуються змінні звіти за формою, розробленою підприємством, відповідно до вимог закону(а.с. 124-125)

На вимогу суду надати відповідні звіти, позивачем було надано лише один змінний звіт від 11.08.2016 року, який вівся лише на одному з чотирьох перевірених контролюючим органом автогазозаправних пунктів ТОВ "СП САН".

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства суд зазначає, що підприємством не вівся облік залишку пального з використанням змінних звітів, встановленої форми та відповідно до вимог чинного законодавства. Враховуючи наведене, суд вважає правильним зроблений відповідачем за результатами перевірки висновок, що позивачем порушенні вимоги п. 12 ст. 3акону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) в частині не ведення обліку товарних запасів, в порядку встановленому законодавством України, за місцем їх реалізації.

Також, суд зазначає, що відповідно до пп. 6.3.14 Інструкції №332, паливнороздавальні колонки, що встановлені на комерційних АГЗП, мають функціонувати в системі РРО, тип якого включено до Державного реєстру РРО. Так, під час перевірки було встановлено факт використання ТОВ "СП САН" за місцями торгівлі скрапленим газом використовувались реєстратори розрахункових операцій, що не відповідають технічним вимогам для автозаправних станцій, чим порушено п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та не відповідають сфері застосування відповідно до Державного реєстру РРО затвердженого наказом ДФС від 16.06.2016 року №535 "Про затвердження Державного РРО", а тому згідно пп. 4.4 розд. 4 Наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 року №547 підлягає скасуванню.

Технічні вимоги до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій визначені у додатку 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 року №1.

Відповідно до п. 18 вказаних вимог, у режимі звітування здійснюється формування та друкування звітів установленої форми. При цьому, чеки періодичних звітів повинні додатково містити дані про об'єм (у літрах) і вартість ( у гривнях) пального кожного найменування за кожною формою оплати окремо та загальну вартість відпущеного пального (у гривнях), а чеки Х- і Z- звітів ЕККА повинні додатково містити такі дані: фактичний об'єм у літрах пального кожного найменування, прийнятого у розхідні резервуари АЗС протягом звітного періоду; загальні об'єм (у літрах) і вартість (у гривнях) пального кожного найменування, відпущеного за готівковою та кожною безготівковою формою оплати протягом звітного періоду; фактичні залишки пального ( у літрах) кожного найменування (у кожному з розхідних резервуарів) на момент формування звітів; загальний об'єм (у літрах) пального кожного найменування, відпущеного протягом звідного періоду в процесі повірки ПРК на точність відпускання пального; конфігурацію обладнання АЗС (номери ПРК і підключених до них розхідних резервуарів, а також найменування пального у кожному з них.

У зв'язку із недотриманням ТОВ "СП САН" вказаних вимог на АГЗП за місцями торгівлі скраплених газом: м. Житомир, вул. Ватутіна (проспект Незалежності) 11/а; м. Житомир, майдан Смолянський, 7-Б; м. Житомир, вул. Жуйка, 43; м. Житомир, вул. Ватутіна, 184, Головним управлінням ДФС у Житомирській області на адресу позивача направлено лист від 25.08.2016 року №5115/17 "Про скасування реєстрації РРО ТОВ "СП САН". (а.с. 190-191).

Крім того, факт застосування реєстраторів розрахункових операцій, що не відповідають технічним вимогам для автозаправних станцій, чим порушено п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було самостійно визнано позивачем шляхом подачі відповідних заяв форми №4-РРО про скасування реєстраторів розрахункових операцій. (а.с. 196-199).

Згідно статті 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи встановлення факту надлишку СВГ на автогазозаправних пунктах, (14 925,05 літрів на суму 151 489,26 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна (проспект Незалежності) 11/а; 3 184 літрів на суму 33 272,80 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 7-Б; 18 250,80 літрів на суму 190 720,86 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Жуйка, 43; 12901,15 літрів на суму 130 946,68 грн. на автогазозаправному пункті за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 184.), відповідач правомірно застосував штрафні (фінансові) санкції на підставі ст. 20 Закону №2Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд зазначає, що порушення, зазначені в актах перевірки від 19.08.2016 року №291/40/38562586, від 19.08.2016 року №295/40/38562586, від 19.08.2016 року №294/40/38562586, від 19.08.2016 року №297/40/38562586 підтвердженні сукупністю належних та достатніх доказів.

Позивачем не доведено, а відповідачем та наявними у матеріалах справи доказами спростовано протиправність дій відповідача при винесенні: податкового повідомлення-рішення №0001744000 від 07.09.2016 року, податкового повідомлення-рішення №0001734000 від 07.09.2016 року, податкового повідомлення-рішення №0001724000 від 07.09.2016 року та податкового повідомлення-рішення №0001714000 від 07.09.2016 року.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СП САН" не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 71, 86, 158-163, 167, 186 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

У задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 17 жовтня 2017 р.