Постанова від 12.10.2017 по справі 803/1221/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2017 року Справа № 803/1221/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Валюха В.М.,

при секретарі судового засідання Столярчук А.В.,

за участю представників позивача Козака А.Ю., Степанюка О.А.,

представника відповідача Федорчук І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Луцькавтодор» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Луцькавтодор» (далі - ПрАТ «Луцькавтодор», позивач) звернулося з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.07.2017 № 0002384003.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ГУ ДФС у Волинській області проведена планова виїзна документальна перевірка ПрАТ «Луцькавтодор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, про що складено акт від 21.06.2017 № 5190/14-01/13349767.

Перевіркою було встановлено порушення пункту 231.6 статті 231 Податкового кодексу України (далі - ПК України) в частині не реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) за період з 01.04.2016 по 31.01.2017. Відповідальність платника передбачена пунктом 120-2.1 статті 120-2 ПК України. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизних накладних в ЄРАН більше 120 днів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1012547,14 грн.

На підставі вказаного акту перевірки від 21.06.2017 № 5190/14-01/13349767, ГУ ДФС у Волинській області 10.07.2017 прийняло податкове повідомлення-рішення № 0002384003, яким, у зв'язку з порушенням пункту 231 ПК України та на підставі пункту 120-2.2 статті 120-2 ПК України, застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 1000403,76 грн., та яке було оскаржено в адміністративному порядку.

Рішенням ДФС України від 08.09.2017 № 20016/6/99-99-11-03-01-25 скаргу ПрАТ «Луцькавтодор» на податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 10.07.2017 № 0002384003 залишено без задоволення.

Позивач не погоджується із висновками акту перевірки та вказаним податковим повідомленням-рішенням з тих підстав, що в період з 01.03.2016 по 31.12.2016 ПК України не був встановлений обов'язок для платників акцизного податку складати акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання, а відсутність реєстрації акцизних накладних у січні 2017 році допущена не з вини платника податків.

Позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 10.07.2017 № 0002384003.

В поданих до суду письмових запереченнях проти позову від 29.09.2017 (а. с. 156-157) представник відповідача Федорчук І.Ю. адміністративний позов не визнала та просить відмовити в його задоволенні з тих підстав, що ПрАТ «Луцькавтодор» зобов'язано було зареєструвати акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власного споживання, за період з 01.03.2016 по 31.12.2016, що ним зроблено не було, акцизні накладні № № 11-14 від 31.01.2017 відсутні в ЄРАН, тому у зв'язку із виявленими під час перевірки порушеннями позивача правомірно було притягнуто до відповідальності згідно із оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням.

В судовому засіданні представники позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просять позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнала з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову, та просить відмовити у його задоволенні.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити частково з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що на підставі наказів від 13.05.2017 № 975 (а. с. 14), від 12.06.2017 № 1392 (а. с. 16) та згідно із повідомленням від 13.05.2017 № 91 (а. с. 15) ГУ ДФС у Волинській області була проведена планова виїзна документальна перевірка ПрАТ «Луцькавтодор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, про що складено акт від 21.06.2017 № 5190/14-01/13349767 з додатками, який підписаний із запереченнями (а. с. 17-71).

З розділу 3.3 («Акцизний збір») вказаного акту від 21.06.2017 № 5190/14-01/13349767 вбачається, що згідно даних Системи електронного адміністрування реалізації пального залишки пального ПрАТ «Луцькавтодор» станом на 31.03.2017 складають 800290,9 літрів, однак товариство не реєструвало акцизні накладні в ЄРАН на власне споживання у квітні-грудні 2016 року та у січні 2017 року в кількості 679010,65 літрів.

Перевіркою, зокрема, було встановлено порушення пункту 231.6 статті 231 ПК України в частині не реєстрації акцизних накладних в ЄРАН за період з 01.04.2016 по 31.01.2017. Відповідальність платника передбачена пунктом 120-2.1 статті 120-2 ПК України. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизних накладних в ЄРАН більше 120 днів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1012547,14 грн.

Подані платником письмові заперечення від 26.06.2017 № 78 на вказаний акт перевірки були відхилені, про що ГУ ДФС у Волинській області повідомило листом від 05.07.2017 № 5256/10/03-20-40-03-11 (а. с. 72-84).

На підставі вказаного акту перевірки від 21.06.2017 № 5190/14-01/13349767, ГУ ДФС у Волинській області 10.07.2017 прийняло податкове повідомлення-рішення № 0002384003, яким, у зв'язку з порушенням пункту 231 ПК України та на підставі пункту 120-2.2 статті 120-2 ПК України, застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 1000403,76 грн. (а. с. 12), та яке було оскаржено в адміністративному порядку шляхом подання скарги від 19.07.2017 № 92 (а. с. 85-89).

Рішенням ДФС України від 08.09.2017 № 20016/6/99-99-11-03-01-25 скаргу ПрАТ «Луцькавтодор» на податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 10.07.2017 № 0002384003 залишено без задоволення (а. с. 91-93).

З розрахунку штрафної санкції ПрАТ «Луцькавтодор» за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в ЄРАН вбачається, що до позивача застосовані штрафні санкції за відсутність акцизних накладних в ЄРАН на обсяг пального для власного споживання в кількості 679010,65 л на загальну суму 1000403,76 грн., в т. ч. за 2016 рік - на суму 990157,22 грн., за 2017 рік - на суму 10246,54 грн. (а. с. 13).

Пунктом 56.18 статті 56 ПК України від 02.12.2010 року № 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями) передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

Згідно із пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду, відповідач не довів правомірність застосування до позивача штрафних санкцій згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням в сумі 990157,22 грн., з огляду на таке.

Правовідносини, які виникають у сфері адміністрування акцизного податку, врегульовані розділом VI (Акцизний податок) ПК України.

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПК України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII, який набрав чинності 01.01.2016) платниками податку є: особа, яка реалізує пальне.

Згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 ПК України об'єктами оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що: отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією; вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

За приписами підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 ПК України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Пунктом 58 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII (далі - Закон № 909-VIII) ПК України було доповнено статтею 231 ПК України, відповідно до абзаців першого, другого пункту 231.1 якої платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального. В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер акцизної накладної; б) дата складання акцизної накладної; в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, що реалізує пальне; г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, що реалізує пальне, та отримувача пального; ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків, - отримувача пального; д) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД; е) опис пального; є) обсяг пального в літрах, приведених до t 15° C.

При цьому, пунктом 1 розділу ІІ Закону № 909-VIII було передбачено, що цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», але не раніше 1 січня 2016 року, крім: пункту 58 розділу I цього Закону (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, який набирає чинності з 1 березня 2016 року.

В подальшому, відповідно до пункту 106 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII (далі - Закон № 1797-VIII), який набрав чинності з 01.01.2017, абзац другий пункту 231.1 статті 231 ПК України замінено трьома абзацами такого змісту: «Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального. Виробник пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно) зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги такого пального. В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов'язкові реквізити».

Згідно із пунктом 120-2.2 статті 120-2 ПК України відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну / розрахунок коригування.

Системний та порівняльний аналіз норм ПК України (в редакціях Законів № 909-VIII та № 1797-VIII) дає підстави дійти висновку про те, що починаючи з 01.01.2017 платники акцизного податку зобов'язані складати акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власного споживання, та зареєструвати їх в ЄРАН, в той час як в період з 01.03.2016 по 31.12.2016 був відсутній законодавчого визначений обов'язок для платників акцизного податку щодо складання акцизних накладних та їх реєстрації в ЄРАН на обсяги пального, використаного для власного споживання, у цей період (тобто, з 01.03.2016 по 31.12.2016) обов'язок зі складання та реєстрації в ЄРАН акцизних накладних виникав у зв'язку із реалізацією пального.

З рішення ДФС України від 08.09.2017 № 20016/6/99-99-11-03-01-25 (а. с. 91-93) вбачається, що відповідно до баз даних ДФС ПрАТ «Луцькавтодор» заявку про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального подано 26.02.2016, тобто позивач зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016, що також підтверджується витягами з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального від 16.03.2016 (а. с. 143-144). При цьому, позивач не є виробником пального та реалізує пальне, придбане у третіх осіб, про що свідчить реєстрація отриманих та виданих акцизних накладних, починаючи з 06.04.2016.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки у 2016 році у позивача був відсутній законодавчо визначений обов'язок щодо реєстрації в ЄРАН акцизних накладних на обсяги пального, використаного для власного споживання, що виключає застосування санкцій, передбачених пунктом 120-2.2 статті 120-2 ПК України, тому відповідач безпідставно застосував згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням штрафні санкції за відсутність в ЄРАН акцизних накладних на обсяги пального, використаного для власного споживання, за період квітень - грудень 2016 року в загальному розмірі 990157,22 грн.

Суд не бере до уваги покликання представника відповідача на постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального» та від 24.02.2016 № 114 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних», оскільки вказані нормативно-правові акти не встановлювали з 01.03.2016 обов'язку для платників акцизного податку щодо складання акцизних накладних та їх реєстрації в ЄРАН на обсяги пального, використаного для власного споживання. Так само, суд не бере до уваги покликання представника відповідача на наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535, оскільки вказаним наказом хоч і затверджена форма акцизної накладної, проте ним також не було встановлено з 01.03.2016 обов'язку для платників акцизного податку щодо складання акцизних накладних та їх реєстрації в ЄРАН на обсяги пального, використаного для власного споживання, оскільки такий обов'язок виник з 01.01.2017 у зв'язку із прийняттям Закону № 1797-VIII.

Разом з тим, на думку суду, є правомірним застосування штрафних санкцій в загальній сумі 10246,54 грн. за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизних накладних № № 11-14 від 31.01.2017 в ЄРАН, виходячи з такого.

Як вбачається із рішення ДФС України від 08.09.2017 № 20016/6/99-99-11-03-01-25 (а. с. 91-93), ПрАТ «Луцькавтодор» при складанні акцизних накладних порушило порядок їх заповнення, зокрема, зазначивши у полі «особа - отримувач товару» у першому випадку - свої дані назву та код ЄДРПОУ, у другому - в графі «найменування» зазначено більше граничної кількість символів, що і стало причиною неприйняття таких накладних.

Судом встановлено, що ПрАТ «Луцькавтодор» 31.01.2017 склало такі акцизні накладні: № 11 на обсяг пального 270,64 л (код товару за УКТЗЕД 271012194); № 12 на обсяг пального 1915,28 л (код товару за УКТЗЕД 2710124512); № 13 на обсяг пального 1662,86 (код товару за УКТЗЕД 2710194300); № 14 на обсяг пального 629,19 л (код товару за УКТЗЕД 2711129700) (а. с. 97, 99, 101, 103, 105, 107, 109, 111, 113). Разом з тим, на вказаних акцизних накладних є відмітка «документ не прийнято» та, як вбачається із квитанцій № 1-АН від 15.02.2017, причиною неприйняття є порушення вимог пункту 231.1 статті 231 ПК України, а саме: поле «особа - отримувач пального» обов'язкове для заповнення (а. с. 100, 102, 104, 106, 108, 110, 112).

Абзацами першим, другим пункту 231.6 статті 231 ПК України визначено, що реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 114 (далі - Порядок № 114), для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

За приписами пункту 8 Порядку № 114 з метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної / розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.

Як передбачено пунктом 9 Порядку № 114, причиною неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі є: 1) наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування; 2) відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до пункту 232.3 статті 232 Податкового кодексу України (після завершення перехідного періоду); 5) порушення вимог, установлених пунктом 231.1 статті 231 Податкового кодексу України. Квитанція про неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування із зазначенням причини, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку за допомогою засобів телекомунікаційних систем.

Таким чином, підтвердженням (тобто, доказом) виконання платником акцизного податку обов'язку із реєстрації в ЄРАН акцизної накладної є отримана від ДФС квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер.

При цьому, на думку суду, у випадку отримання квитанції про неприйняття акцизної накладної платник акцизного податку вправі або подати повторно акцизну накладну для її реєстрації в ЄРАН або ж оскаржити дії органів ДФС щодо неприйняття акцизної накладної для реєстрації в ЄРАН в адміністративному або судовому порядку.

Проте, у позивача на акцизні накладні № № 11-14 від 31.01.2017 відсутні квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які б підтверджували їх прийняття до ЄРАН, так само відсутнє будь-яке рішення, отримане в порядку адміністративного чи судового оскарження про неправомірність дій органів ДФС у прийнятті для реєстрації в ЄРАН вказаних акцизних накладних, відтак, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для притягнення позивача до передбаченої пунктом 120-2.2 статті 120-2 ПК України відповідальності за відсутність з його вини реєстрації вказаних акцизних накладних в ЄРАН.

З урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно застосував згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням штрафні санкції в сумі 10246,54 грн. за відсутність з вини позивача як платника акцизного податку реєстрації акцизних накладних в ЄРАН, у той час, як застосування штрафних санкцій в іншій частині в сумі 990157,22 грн. (1000403,76 грн. - 10246,54 грн. = 990157,22 грн.) є безпідставним.

З наведених вище підстав, виходячи з наданих суду статтею 162 КАС України повноважень, адміністративний позов підлягає до задоволення частково шляхом прийняття постанови про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 10.07.2017 № 0002384003 в частині застосування штрафних санкцій в сумі 990157,22 грн. та про відмову в задоволенні решти позовних вимог.

Згідно із частинами першою, третьою статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Відтак, оскільки позивач сплатив судовий збір в сумі 15006,06 грн. згідно із платіжним дорученням від 21.09.2017 № 6637 (а. с. 2), а позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій в сумі 1000403,76 грн. задоволені частково на суму 990157,22 грн. (що становить 98,97%), тому на користь позивача необхідно присудити за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір відповідно до задоволених вимог в розмірі 14851,50 грн.

Керуючись статтями 160 - 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 10 липня 2017 року № 0002384003 в частині застосування штрафних санкцій в сумі 990157 гривень 22 копійки (дев'ятсот дев'яносто тисяч сто п'ятдесят сім гривень двадцять дві копійки).

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Присудити на користь Приватного акціонерного товариства «Луцькавтодор» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір у розмірі 14851 гривня 50 копійок (чотирнадцять тисяч вісімсот п'ятдесят одна гривня п'ятдесят копійок).

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя В.М.Валюх

Постанова складена у повному обсязі 17 жовтня 2017 року