Доманівський районний суд Миколаївської області
35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
Справа № 475/906/17
Іменем України
03.10.2017смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Якименко Л.М., за участі секретаря Куш О.П., розглянувши у приміщенні суду в смт.Доманівка адмінматеріал відносно ОСОБА_1, 11.07.1991 р. нар., громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1, тимчасово не працює,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 072661 від 11.09.2017р. близько 10:30 год. водій ОСОБА_1 в с.Коблево на 57 км. а/д М-14 керував т/з Kia Cerato, д.н. НОМЕР_1, у стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager, результат показав 0,72 %о. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив п.2.9а ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав частково, суду пояснив, що діяв у стані крайньої необхідності, оскільки зранку 11.08.2017р. йому зателефонувала матір, яка на той час перебувала на стаціонарному лікуванні, та повідомила, що дідусь потрапив також до лікарні у важкому стані, (надавши довідку ЦРЛ від 11.09.2017р., та йому терміново потрібно було їхати до них.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, свідка ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а також долучену довідку ЦРЛ від 11.09.17р., суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №072661 від 11.09.2017 року та письмовими поясненнями двох свідків.
При цьому, відповідно до вимог ст. 18 КУпАП, не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і передбачена цим Кодексом або іншими законами, що встановлюють відповідальність за адміністративні правопорушення, але вчинена у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, установленому порядку управління, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода.
Згідно пояснень ОСОБА_1, він діяв у стані крайньої необхідності, для усунення небезпеки здоров'ю членів сім'ї - мами та дідуся, які перебували у лікарні і терміново потребували коштів для придбання ліків.
Відповідно до п.4 ст.247 КУпАП провадження у справі про адмінправопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо дія вчинена особою у стані крайньої необхідності.
З огляду на зазначене, суддя дійшла висновку, що ОСОБА_1 діяв у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що загрожувала здоров'ю членам його родини.
Керуючись ст.18, ч.1 ст. 130, ст. 221, п.4 ст.247, 283, п.3 ст.284 КпАП України, суддя, -
ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КпАП України, звільнити на підставі п.4 ст.247 КУпАП.
Вважати дії ОСОБА_1 такими, що вчинені у стані крайньої необхідності, а провадження по справі - закрити.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь Доманівського районного суду Миколаївської області - 320,00 (триста двадцять) грн. судового збору, перерахувавши їх на розрахунковий рахунок №31212206700144, код ЄДРПОУ 02892540, отримувач коштів: Доманівський район, код отримувача 38057729, банк отримувача: ГУ ДКСУ у в Миколаївській області, МФО 826013, код класифікації доходів бюджету 22030001, код 02892540, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області протягом 10 днів.
Суддя :ОСОБА_3