Постанова від 11.10.2017 по справі 128/2703/17

Справа № 128/2703/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 жовтня 2017 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі - Кузьменко А.О.,

за участю: позивача- Мартинюка С.І., представника відповідача- Куцого К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці Вінницької області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області про визнання дій протиправними, скасування постанови Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови об'єднаної територіальної громади, висунутого шляхом самовисування» та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

10.10.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача, який обґрунтував тим, що 03.10.2017 року він подав документи до Луко-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області для реєстрації його кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади. Ці документи члени комісії ретельно перевірили і прийняли. Зазначає, що комісія протримала його документи до суботи- 07.10.2017 року і після цього йому передзвонили та повідомили, що його кандидатура не проходить, і щоб він приїхав за постановою № 8 від 05.10.2017 року. Вважає, що це було зроблено навмисно, щоб пройшов термін та він не зміг приймати участь у цих виборах.

У зв'язку з чим він вимушений звернутися до суду та просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому в реєстрації кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області, скасувати постанову Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року за № 8 та зобов'язати Лука-Мелешківську сільську виборчу комісію Вінницького району Вінницької області зареєструвати його кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.

В судовому засіданні позивач підтримав позов у повному обсязі з підстав зазначених у ньому. Суду пояснив, що 03.10.2017 року він подав документи до Луко-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області для реєстрації його кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади. Ці документи у нього прийняла член комісії ОСОБА_2, яка надавала йому консультативну допомогу, так, він дописав у автобіографії необхідну інформацію власноруч, також заповнив та здав декларацію , а вона документи прийняла без усі яких застережень. Також він подав копію паспорту з якої вбачається, що він громадянин України. Вважає , що йому відмовили у реєстрації кандидатом на голову незаконно та навмисно , щоб він не зміг приймати участь у цих виборах. Просить суд задовольнити позов .

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, суду пояснив, що члени виборчої комісії не наділені обов'язком за законом проводити роз'яснювальну роботу по правильності заповнення документів, формально повинні приймати ті документи, які надають кандидати, які самі несуть відповідальність про їх зміст та наявність. Вважає дії відповідача правомірними, оскільки член комісії лише приймає документи у кандидатів, а виборча комісія на своєму засіданні вирішує питання щодо реєстрації такого кандидата чи відмову у такий реєстрації. В даному випадку вважає постанову законною, оскільки при досліджені на засіданні виборчої комісії документів наданих позивачем було виявлено, що позивач подав автобіографію, у якій не зазначив інформацію про громадянств, а також подав декларації невідповідної форми . Зазначив, що на його погляд в протоколі засідання виборчої комісії може бути зазначено більш конкретно підстави для відмови у реєстрації кандидата, ніж ті, що вказані у самій постанові, оскільки ці два документу є взаємопов'язаними. Визнав, що фізична особа має право на оскарження в суді постанову суб'єкта владних повноважень, а не протокол. Також вважає, що суд не має повноважень, зобов'язати відповідача зареєструвати позивача кандидатом на сільського голову, оскільки на даний час він не виправив недоліків в документах.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх у сукупності, вважає, що позов частково обґрунтований та такий, що підлягає частковому задоволенню виходячи з такого.

В судовому засіданні встановлено, що 03 жовтня 2017 року позивач ОСОБА_1 подав до Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області заяву та документи для реєстрації кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади на перших місцевих виборах 29.10.2017 року, які були прийняті представником відповідача.

07.10.2017 року позивачу у приміщенні Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області було видано постанову Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05 жовтня 2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови ОТГ ОСОБА_1, висунутого шляхом самовисування».

Зі змісту вказаної постанови вбачається, що до Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області 03 жовтня надійшла заява громадянина України ОСОБА_1 про самовисування кандидатом на посаду Лука-Мелешківського сільського голови ОТГ разом з іншими документами, які вимагаються частиною першою статті 40 Закону України «Про місцеві вибори».

Відмовляючи в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови ОТГ ОСОБА_1, Лука-Мелешківська сільська виборча комісія керувалась тим, що були відсутні документи в розумінні Закону, передбачені пунктами 6-9 частини першої статті 40 Закону України «Про місцеві вибори», а саме: у автобіографії була відсутня інформація про громадянство, що є порушенням вимог пункту шостого, сьомого частини першої та частини третьої статті 40 Закону України «Про місцеві вибори».

З ксерокопії автобіографії, вбачається, що позивачем дійсно не зазначено його громадянство .(а.с. 20).

Згідно витягу з протоколу засідання Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року вбачається, що виборча комісія, заслухавши про розгляд документів ОСОБА_1 у кандидати на посаду сільського голови Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області на перших виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів ОТГ 29.10.2017 року, вирішила відмовити у реєстрації кандидатом на посаду сільського голови у зв'язку з тим, що подана ним декларація є невідповідної форми, а в автобіографії відсутня інформація про громадянство. За висновком комісії, декларація та автобіографія вважаються не поданими у розумінні тих документів, які вимагаються законом (а.с. 14).

З ксерокопії декларації ОСОБА_1 про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік вбачається, що її було заповнено за формою, яка є Додатком до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року № 3206-VII із змінами, внесеними згідно із Законами № 224-VII від 14.05.2013 р., № 406-VII від 04.07.2013 (а.с. 21-30).

Застосовуючи норми матеріального та процесуального права, суд виходить з такого.

Згідно до положень , викладених в ч.2 ст. 71 КАС України , вбачається, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеві вибори» організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

Статтею 14 Закону України «Про місцеві вибори» визначено види місцевих виборів та порядок їх призначення. Так, відповідно до ч. 1 цієї статті, місцеві вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними, додатковими або першими. Згідно ч. 7 вказаної статті Закону, перші вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією у порядку, визначеному законом.

Судом встановлено, що відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року № 164, 29 жовтня 2017 року призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів Вінницької, Хмельницької та Чернівецької областей.

Відповідачем у даній справі - Лука-Мелешківською сільською виборчою комісією Вінницького району Вінницької області здійснюється підготовка та проведення перших вибори депутатів Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області об'єднаної територіальної громади і Лука-Мелешківського сільського голови 29.10.2017 року.

Частиною 5 статті 2 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія об'єднаної сільської, селищної громади (далі - територія села, селища), територія міста.

Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори» усі кандидати у депутати Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані у встановленому цим Законом порядку, мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі відповідних місцевих виборів.

Статтею 11 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що виборчий процес здійснюється на засадах: 1) дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 3-8 цього Закону; 2) законності та заборони незаконного втручання будь-кого в цей процес; 3) політичного плюралізму та багатопартійності; 4) публічності і відкритості; 5) свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками (власниками) яких є партії, місцеві організації партій, кандидати; 6) неупередженості органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, судів, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до місцевих організацій партій, кандидатів.

Пунктом 4 частини 4 статті 25 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що сільська, селищна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, старости, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення.

Частиною 2 статті 35 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 висунув свою кандидатуру на посаду Лука-Мелешківського сільського голови Вінницького району Вінницької області шляхом самовисування.

Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України «Про місцеві вибори» відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та подання ним документів, передбачених пунктами 6-9 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови, старости та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах.

Так, пунктами 6-9 частини 1 статті 40 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського голови за умови подання до комісії таких документів: 6) автобіографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; 7) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости відповідно до статті 45 цього Закону; 8) чотирьох фотографій кандидата розміром 4 x 6 сантиметрів; 9) документа про внесення грошової застави (у випадках, передбачених статтею 44 цього Закону).

Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори» кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реєструється відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 40 цього Закону.

Частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду, в тому числі й сільського голови, закінчується за 24 дні до дня голосування. Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидата на посаду сільського голови, висунутого шляхом самовисування, здійснюється ними особисто. Прийом документів здійснюється головою, заступником голови, секретарем або іншим визначеним комісією членом виборчої комісії.

Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори» особі, яка подала до відповідної територіальної виборчої комісії зазначені у частинах першій, другій статті 40 цього Закону документи, видається довідка із зазначенням дати і часу прийняття документів та переліку прийнятих документів.

Судом встановлено, що позивачу такої довідки членом комісії надано не було, що не спростовано в судовому засіданні представником відповідача.

Частиною 4 статті 43 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуто кандидата, відповідному кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови, старости або його довіреній особі.

Відповідно до ч. 6 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори» помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Згідно до положень, викладених в ст.46 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в разі: 1) порушення встановленого Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним; 2) відсутності передбачених Законом документів для реєстрації особи кандидатом; 3) припинення громадянства України особи; 4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; 5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 Закону; 6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Так, судом встановлено, що підставою відмови в реєстрації позивачу (згідно постанови) було те, що у поданій ним автобіографії була відсутня інформація про його громадянство.

З ксерокопії автобіографії позивача вбачається, що ним дійсно не зазначено його громадянство (а.с. 20).

Аналізуючи вищевикладене, суд вважає, що позивачем ОСОБА_1, до Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області фактично подано всі необхідні документи, визначені статтею 40 Закону України «Про місцеві вибори», а зазначені в постанові даної виборчої комісії від 06 жовтня 2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови ОТГ ОСОБА_1, висунутого шляхом самовисування» неточності, виявлені в поданих на реєстрацію документах, є незначними, тому не можуть бути підставою для відмови в реєстрації позивача як кандидата на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади.

Також, слід зазначити, що жодним з нормативно-правових актів України, не передбачено повноважень виборчої комісії визнавати поданий кандидатом документ таким, що є неподаним у зв'язку із наявністю у ньому певних неточностей або відсутності всієї інформації.

На думку суду, вказані в оскаржуваній постанові недоліки можливо виправити, дописавши всю необхідну інформацію, а саме: в автобіографії - дані про громадянство.

В свою чергу, суд вважає хибним твердженням представника відповідача про те, що можуть мати місце розбіжності у переліку підстав для відмови, які вказані у протоколі виборчої комісії та постанові про відмову, оскільки фізична особа має право на звернення до суду із позовом про оскарження саме постанови, як кінцевого результату вирішення питання суб'єктом владних повноважень, а не самого протоколу виборчої комісії, тому підстави для відмови у цих документах повинні бути однаковими.

Також, необхідним є зазначити, що суд вважає хибним твердження представника відповідача про те, що позивач подав декларацію невідповідної форми, оскільки згідно до положень, викладених в ч. 1 ст. 45 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено, що декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Хоча на даний час цей закон втратив силу, але змін до цієї статті (ч. 1 ст. 45 Закону України «Про місцеві вибори») законодавець не вносив, тому кандидат і подав на виконання цієї норми декларацію за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Суд вважає, що відсутність в документі певного складового елементу (елементів), передбаченого Законом, не слід вважати відсутністю самого документа для цілей цього Закону, що може мати наслідком позбавлення особи можливості приймати участь у виборах, адже така позиція суб'єкта владних повноважень не відповідає як буквальному змісту Закону України «Про місцеві вибори», так і розумному співвідношенню пропорційності між застосованим заходом і метою, на яку такий захід спрямований.

Зазначене узгоджується з правовою позицією Європейського суду з прав людини, викладеній у рішенні «Краснов та Скуратов проти Росії» від 19.07.2007 року, де визначається поняття «надмірного формалізму» коли в документі відсутня якась назва або реквізит і це вважається органом влади не помилкою (неточністю), а відсутністю самого документу. Таким чином, Європейський суд з прав людини вважає хибною таку практику у зв'язку з відсутністю розумного співвідношення пропорційності між застосованим заходом і законною мірою.

Отже, у відповідача були відсутні підстави для відмови в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду сільського голови Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.

Доводи представника відповідача ОСОБА_3 про те, що член виборчої комісії не зобов'язаний надавати роз'яснення з приводу вірності поданих документів фізичною особою до комісії для реєстрації його кандидатом та щодо їх змістовності, суд вважає хибним, оскільки в силу положень, викладених в п.1 ч.4 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна територіальна виборча комісія забезпечує підготовку та проведення відповідних місцевих виборів.

Оскільки ці вибори проводяться на території громади з населенням сільської місцевості, де люди необізнані у повній мірі в правових питаннях, тому суд вважає, що саме функцією Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області, яка здійснює підготовку та проведення перших виборів депутатів Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області об'єднаної територіальної громади і Лука-Мелешківського сільського голови 29.10.2017 року, має бути забезпечення рівних можливостей участі у місцевих виборах для всіх політичних партій, кандидатів на посади депутатів та сільських, селищних, міських голів; безумовного додержання законів щодо рівного та неупередженого ставлення органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів, місцевих організацій політичних партій та створення виборчою комісією відповідних умов для виконання ними визначених законом повноважень.

При цьому, суд також вважає, що позовні вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача зареєструвати його кандидатом на посаду сільського голови Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як зазначалося вище, відповідно до ч.6 статті 43 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено, що помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

Тобто, у разі виявлення помилок або неточностей, при поданні кандидатом документів на реєстрацію, законодавцем надано право на виправлення таких помилок та усунення неточностей.

На думку суду, зобов'язати в даному випадку Лука-Мелешківську сільську виборчу комісію Вінницького району Вінницької області зареєструвати позивача ОСОБА_1 кандидатом на посаду сільського голови Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади буде прямим порушенням положень ст.40 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки зазначений кандидат повинен спочатку усунути виявлені в поданих ним документах недоліки.

Водночас необхідно зазначити, що відповідно до ч.2 ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Тому суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог позивача для надання йому можливості повної реалізації права, про захист якого він просить, шляхом зобов'язання відповідача надати позивачу достатній час для виправлення неточностей в поданих 03.10.2017 року ним документах для реєстрації кандидатом на голову Луко-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади на перших місцевих виборах 29.10.2017 року та зобов'язання відповідача з урахуванням виправлених позивачем неточностей в поданих 03.10.2017 року документах повторно розглянути подані позивачем 03.10.2017 року документи для реєстрації як кандидата на сільського голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.

В інший частині позовних вимог - слід відмовити за необґрунтованістю.

Щодо розподілу судових витрат суд керується ст. 94 КАС України, стягнувши з позивача на користь держави судові збір в розмірі 213 (двісті тринадцять ) гривень 34 копійок, а з відповідача - 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень 66 копійок, пропорційно до частки задоволених позовних вимог та частки позовних вимог у задоволенні яких було відмовлено.

Керуючись ст.ст. 158-163, 172, 177 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області про визнання дій протиправними, скасування постанови Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови об'єднаної територіальної громади, висунутого шляхом самовисування» та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області щодо відмови ОСОБА_1 в реєстрації кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області з підстав зазначених в постанові Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1, висунутого шляхом самовисування».

Скасувати постанову Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області від 05.10.2017 року № 8 «Про відмову в реєстрації кандидату на посаду Лука-Мелешківського сільського голови об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1, висунутого шляхом самовисування».

Зобов'язати Лука-Мелешківську сільську виборчу комісію Вінницького району Вінницької області надати ОСОБА_1 достатній час для виправлення неточностей в поданих 03.10.2017 року документах для реєстрації кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади на перших місцевих виборах 29.10.2017 року.

Зобов'язати Лука-Мелешківську сільську виборчу комісію Вінницького району Вінницької області з урахуванням виправлених позивачем ОСОБА_1 неточностей в поданих 03.10.2017 року документах для реєстрації кандидатом на голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади на перших місцевих виборах 29.10.2017 року, повторно розглянути подані ОСОБА_1 03.10.2017 року документи для реєстрації як кандидата на сільського голову Лука-Мелешківської сільської ради об'єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії Вінницького району Вінницької області на користь держави судовий збір в розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень 66 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 213 (двісті тринадцять ) гривень 34 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький районний суд Вінницької області, шляхом подання апеляційної скарги протягом двох днів з дня отримання повної постанови суду.

Суддя: