Справа № 144/1388/17
Провадження № 2-а/144/54/17
09.10.2017
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман О.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2, старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 від 27.06.2017,
06 жовтня 2017 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2, старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 від 27.06.2017.
В силу ст. 1 КАС України завданням адміністративного судочинства визначено захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ, та ст. 3 КАС України, яка визначає справу адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) як переданий на вирішення адміністративного суду публічно правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень(нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності(оскарження постанов по справам про вчинення адміністративного правопорушення).
У відповідності ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, а тому позовна заява із позовними вимогами: визнати протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 складений відносно ОСОБА_1 за ознаками правопорушення передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП незаконним та скасувати його, а також вимога щодо стягнення моральної шкоди з відповідача в разі задоволення першої вимоги, повертається позивачу.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України - позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Діяльність начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2, старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3, щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення є виконанням компетентним органом делегованих державою владних управлінських функцій(збирання доказів, яким є оскаржуваний протокол про адміністративне правопорушення).
У позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 складений відносно неї за ознаками передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП незаконним та скасувати його, тобто, ставиться питання про відповідність дій оперуповноваженого та начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо вимог законодавства України.
Оскільки оскаржувана діяльність Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, стосується виконання владних повноважень, тому позов належить розглядати за правилами адміністративного судочинства але окружним адміністративним судом, а не місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про судовий збір” сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви.
Керуючись ст. 108 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2, старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 від 27.06.2017 - повернути заявнику.
Роз'яснити ОСОБА_1, що з позовною заявою до начальника Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2, старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 683056 від 27.06.2017, необхідно звертатись до Вінницького окружного адміністративного суду.
Зобов'язати управління Державної казначейської служби України в Теплицькому районі Вінницької області повернути ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір, за квитанцією № 0.0.820350861.1 від 03 серпня 2017 року, в розмірі 673(шістсот сімдесят три)грн. 60 коп.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі постановляння ухвали без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя