Справа № 137/1432/17
11.10.2017
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , представника Літинської ВК 123 ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання в.о. начальника Літинської виправної колонії №123 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області, громадянина України, із середньою спеціальною освітою, одруженого, раніше засуджений, останній раз 17.08.2016 р. Вінницьким міським судом Вінницької області за ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.1 ст. 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі, за ч.5 ст. 72КК України зараховано терпмін попереднього ув'язнення з 03.04.2016 р. по 29.11.2016 р. з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому в.о. начальника Літинської ВК-123 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_4 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати обмеження, передбачені п.п. "а", "б", "в", "г" ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", посилаючись на те, що останній підпадає під п. "Б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення.
Представник Літинської ВК 123 ОСОБА_3 судовому засіданні подання підтримав та просив застосувати до ОСОБА_4 обмеження зазначенні в поданні.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечив проти застосування обмежень запропонованих у поданні. Пояснив, що після звільнення буде проживати за адресою АДРЕСА_1 та надалі працювати в автомийці "Мойдодир" за адресою вул. Кв'ятика, 1б, м. Вінниця Вінницької області.
Заслухавши пояснення представника установи та ОСОБА_4 , дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про можливість частково задовольнити подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" (далі Закон)адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п."б" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Так, 17.08.2016 р. Вінницьким міським судом Вінницької області ОСОБА_4 засуджено за ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.1 ст. 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі, Тобто ОСОБА_4 засуджений за ч.2 ст. 186 КК України, відповідальність за вчинення кого являє собою покарання у виді позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років, тобто тяжкий злочин в розумінні ст. 12 КК України.
Одночасно з характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 05.10.2017 р. відносно засудженого ОСОБА_4 вбачається, що за час відбування покарання останній характеризується негативно, допустив сім порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі двічі поміщався в ДІЗО та один раз переводився в ПКТ(а.с. 3).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 також ілюструє довідка по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_4 , від 05.10.2017 р. де містяться відомості про те, що до останнього сім разів застосовувались дисциплінарні стягнення. Заохочення відсутні (а.с. 4).
Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Оскільки в ході розгляду подання встановлено, що ОСОБА_4 , підпадає під дію п. «б» ст. 3 Закону, а начальником Літинської ВК № 123 пропонується встановити всі обмеження, передбачені ст. 10 Закону, без обґрунтування застосування запропонованих обмежень, тому вважаю, що подання підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст.158 КВК та ст.ст.3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , приживаючого за адресою АДРЕСА_1 , строком на 1 рік.
Застосувати до ОСОБА_4 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
1) Заборона виходити з будинку (квартири) за місцем проживання з 23:00 години до 6:00 години наступного дня;
2) заборона виїзду в особистих справах за межі м. Вінниця Вінницької області без дозволу ОВС;
3) реєстрація в ОВС два рази на місяць.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанову направити для виконання начальнику Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області (вул. Пирогова 4 а, м. Вінниця, 21018), до виконання.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1