Постанова від 10.11.2009 по справі 2а-993|09/0523

2а-993|09/0523

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2009 року м. Донецьк

Київський районний суд м. Донецька

в складі:

головуючого судді: Павленко Л.М.

при секретарі: Малаховой О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду Київського районного суду м. Донецька справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення недоотриманих грошових виплат

ВСТАНОВИВ

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Київського районного суду м. Донецька з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення недоотриманих грошових виплат у сумі 3448гр.

В обгрунтування позову ОСОБА_1 посилається на наступні підстави: так, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війні, гарантіях їх соціального захисту», він набув статус інваліда війни 2 групи. Названим законом передбачена виплата Управлінням праці та соціального захисту населення разової допомоги у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком. Не зважаючи на його звернення, відповідач в особі Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради відмовляється від сплати разової допомоги в повному обсязі. Тому просить суд визнати відмову в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради суму щорічної разової допомоги

за 2008р. - 3448гр. З розрахунку: 481(мінімальна зарплата) х8-400 гр. (фактично сплачена сума). Оскільки відповідач відмовляється виплати різницю, він вимушений звернутись до суду.

Позивач просив справу розглянути без нього на позові наполягає.

Представник відповідача-Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради про час розгляду справи сповіщений належним чином. До суду не прибув, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутність. Згідно зі ст. 122 КАСУ суд розглядає справу за відсутністю сторін.

Суд, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 має статус інваліда війни 2 групи відповідно до вимог, які містяться у ст.7 закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 23 листопада 1995 р. №458/95 - ВР з наступними змінами та доповненнями до нього і йому видано відповідне посвідчення .Перелік пільг інвалідам війни міститься у ст.13 названого Закону.

ч.5 ст.13 Закону регламентована виплата разової грошової допомоги інвалідам війни 2 групи у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком до 05 травня щорічно.

А ст.17 названого Закону, зобов'язання по виплаті такої разової грошової допомоги покладено на органи праці та соціального захисту населення.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та Законами України.

Виходячи з загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішені даної справи, підлягає застосуванню ч.5 ст.13,17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням мінімальної пенсії за віком на момент виплати.

Крім того, п.1,6 ст.92,22 Конституції України передбачено, що обсяг прав та гарантій громадянина встановлюсіься законами України. Звуження змісту та обсягу прав та громадян шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається.

Правовою гарантією забезпечення державою прав громадян, у тому числі і на отримання передбачених законами України пільг та гарантій, є виконання Державою прийнятних на себе зобов'язань, виходячи з положень принципу верховенства права, закріпленого як ст.8 Конституції України так і ст.8 КАС України.

Суд вважає, що відмова Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради ОСОБА_1 в виплаті разової допомоги у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком за 2008 р.. є неправомірною.

Згідно з ч.З ст.46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно з ч.З ст.46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 р.» з відповідними змінами до нього від 28.12.2007р. №107-У1 прожитковий мінімум з 01.04.2008 р. становить 481 грн.

Так як, в основі розрахунку мінімальної пенсії за віком покладено прожитковий мінімум, який зазначається для певної категорії осіб у розмірі 481гр., а також приймаючи до уваги, що право позивача на одержання грошової допомоги у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком порушено у квітні 2008 р., то для обчислення одноразової допомоги слід взяти до розрахунку саме 481 грн. Приймаючи до уваги, що відповідач в особі Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради , виплатив за 2008 рік - 400 грн. в рахунок разової грошової допомоги, то до сплати належить 3448 грн., виходячи із розрахунку (481 грн. х 8- 400грн.(фактично сплачена сума), = 3848грн., яку і слід стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1

Доводи відповідача - представника Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради суд вважає неспроможними саме з тих міркувань, що Конституція України не допускає звуження змісту та обсягу існуючих прав людини. І хоча Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради дійсно, не є розпорядником бюджетних коштів, але "саме на органи праці та соціального захисту населення законодавець покладає обов'язки по виплаті разової грошової допомоги (ст. 17'3акону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Оскільки відповідач є державною бюджетною установою, суд вважає можливим у відповідності до ст.. 88 КАС України звільнити його від сплати судових витрат на користь держави.

На підставі викладенного, керуючись ст.ст.2,4,8,11,17,158-163 КАС України, на підставі ч.2 ст.19,22,46, п.п.1,6 ст.92 Конституції України, ст.7,13,17' Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 23 листопада 1995 р. №458/95 - ВР з наступними змінами і доповненнями до нього, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати відмову Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Київської ради у м. Донецьку на користь ОСОБА_1 3448(три тисячі чотириста сорок вісім) гр. .

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

ОСОБА_2 Павленко

Справа № 2-а-993/09/0523

УХВАЛА

10 листопада 2009 року м. Донецьк

Київський районний суд м. Донецька

в складі:

головуючого судді: Павленко Л.М.

при секретарі: Малаховой О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду Київського районного суду м. Донецька справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення недоотриманих грошових виплат

ВСТАНОВИВ

До Київського районного суду м. Донецька надійшов зазначений адміністративний позов.

Справа призначена по суті на 10.11.2009 року.

До початку судового засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі.

Відповідно до ст. 122 КАС України у разі надходження від усіх осіб, які беруть участь у розгляді справи, клопотання про розгляд справи без їхньої участі , справа розглядається у порядку письмового провадження відповідно до ст. 122 КАС України.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглядати справу у порядку письмового провадження.

Керуючись ст. 122 КАСУ, суд

ПОСТАНОВИВ

Розгляд адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київського районної у м. Донецьку ради про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення недоотриманих грошових виплат провести у порядку письмового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ Л.М.ПАВЛЕНКО