06.10.2017
Справа № 263/12539/17
3/264/2099/2017
06.10.2017 р. м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли з Центрального ВП Головного управління НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.156 ч.1 КУпАП,-
До Жовтневого районного суду м.Маріуполя надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_2 для вирішення питання про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.156 ч.1 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд прийшов до висновку, що вона підлягає поверненню до Центрального ВП Головного управління НП в Донецькій області для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серія ГП №452759 від 25.09.2017 р., ОСОБА_2, 25.09.2017 р. о 18 год. 40 хв. здійснювала торгівлю алкогольною продукцією за адресою: вул.Парашутна, буд.15 (кіоск сірого кольору), без наявності ліцензії на право продажу алкоголю, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.156 ч.1 КУпАП.
Статтею 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
До протоколу про адміністративне правопорушення надано протокол огляду місця події та вилучення від 25.09.2017 року, з якого взагалі не зрозумілий зміст, перелічені об'єкти вилученої продукції неможливо належно прочитати, що унеможливлює подальший розгляд даної справи, оскільки санкція ст.156 ч.1 КУпАП передбачає конфіскацію вилученого майна.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За таких обставин суд позбавлений можливості розглянути даний матеріал і тому його необхідно повернути до Центрального ВП Головного управління НП в Донецькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.156 ч.1 КУпАП, повернути до Центрального ВП Головного управління НП в Донецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: П.І.Папаценко