Справа № 635/4602/17
Провадження № 3/635/1366/2017
06 жовтня 2017 року суддя Харківського районного суду Харківської області Назаренко О.В. розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого ЧП Ємельянов, водій, проживаючого за адресою: вул. Кунатовська, б. 10 кв. 34, м. Київ, зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч.1 ст.164 КУпАП,
ОСОБА_1 08 серпня 2017 року об 09 годині 00 хвилин на 471 км автодороги Київ-Харків-Довжанський надав послугу з перевезення вантажу на транспортному засобі IVECO державний номерний знак НОМЕР_1 , за відсутності державної реєстрації як суб'єкта господарювання.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, через канцелярію суду надійшла заява ОСОБА_1 про розгляд справи у його відсутність, в якій зазначив, що він перевозив вантаж на прохання своєї подруги, до цього перевезенням не займався.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Статтею 6 частина 12 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України, підлягають державному контролю.
Статтею 9 Закону України «Про автомобільний транспорт», встановлені зобов'язання, зокрема, ліцензування на автомобільному транспорті, спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і небезпечних вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів.
Відповідно дост.34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, тощо.
Статтею 47 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені особливості внутрішніх перевезень вантажів та правила їх надання. Так, до внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, пов'язаних з цими перевезеннями.
Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені чіткі вимоги до документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення особами, які мають відповідні ліцензійні документи. Так, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. В даному випадку, для водія це посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Так, відповідно до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14 жовтня 1997 року, визначені права, обов'язки і відповідальність перевізників, вантажовідправників і вантажоодержувачів (далі Правила). Відповідно до пункту 11 Правил основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка повинна оформлюватись суб'єктом господарювання.
Тобто, з наведених вимог нормативно-правових актів та законів вбачається, що обов'язковою умовою належного перевезення вантажу транспортним засобом є ліцензійний документ на право перевезення вантажу та товарно-транспортна накладна.
Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1, не являючись субєктом господарювання відповідної категорії, здійснив діяльність, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, за відсутності відповідних ліцензійних документів.
Вказані обставини підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ІІ №0002893 від 08 серпня 2017 року, копією товарно-транспортної накладної від 07 серпня 2017 року.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ. (ст. 251 КУпАП).
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Так, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 повідомив місце роботи та посаду, однак доказів цього суду не надано. Як вбачається із поданої ОСОБА_1 заяви, він фактично визнав себе винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП. Тобто особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, не були дотримані вимоги діючого законодавства та не надані докази, які підтверджують відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП
Таким чином, в діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Враховуючи вище викладене, характер вчиненого правопорушення, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу.
Сума судового збору на підставі ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.164, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень 00 коп. без конфіскації грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення такої постанови.
Суддя О.В.Назаренко