Ухвала від 27.02.2014 по справі 274/1013/14-ц

Справа № 274/1013/14-ц Провадження № 2/0274/849/14

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

УХВАЛА

27.02.2014 р.м. Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В.,

розглянувши матеріали позовної заявиОСОБА_1

доБердичівської міської ради Житомирської області

провизнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з вказаним позовом, у якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок № 63, що знаходиться по пров. Л. Українки в м. Бердичеві Житомирської області, в порядку спадкування за законом після смерті його батька ОСОБА_2, який помер 20.10.2009 р.

Вказана позовна заява не відповідає пункту четвертому частини другої статті 119 Цивільного процесуального кодексу України, якою встановлено, що позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Це порушення унеможливлює перевірку правильності розміру сплаченого судового збору.

Частиною першою статті 121 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Враховуючи викладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням часу для усунення вказаного вище недоліку (зазначення ціни позову, зокрема, шляхом подання відповідної заяви).

При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити, що ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна (пункт 2 частини першої статті 80 Цивільного процесуального кодексу України).

Керуючись статтями 119, 121 та 208 - 210 Цивільного процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків зазначеної позовної заяви - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити, що дана ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Корбут

Попередній документ
69316601
Наступний документ
69316603
Інформація про рішення:
№ рішення: 69316602
№ справи: 274/1013/14-ц
Дата рішення: 27.02.2014
Дата публікації: 09.10.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право