Постанова від 04.10.2017 по справі 825/1536/17

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2017 року м.Чернігів Справа № 825/1536/17

17 год. 10 хв.

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючої судді Падій В.В.,

суддів Клопота С.Л., Соломко І.І.,

за участю секретаря Кондратенко О.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Соломахи С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 до Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Центральна виборча комісія про визнання протиправним та скасування пункту рішення, визнання протиправною бездіяльності і зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

02.10.2017 о 16 год. 45 хв. Суб'єкт виборчого процесу ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3) звернувся до суду з адміністративним позовом до Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Центральна виборча комісія, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 04.10.2017, просить суд: визнати протиправним та скасувати пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори»; визнати протиправною бездіяльність Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), якою зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори»; зобов'язати Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на той факт, що відповідачем, у порушення вимог статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», а саме: без дотримання зваженого балансу до категорії середньої кількості виборців в кожному з утворених виборчих округів, було винесено постанову від 20.09.2017 № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів» та прийнято рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено виборчі округи. Не погоджуючись із вищевказаними постановою та рішенням відповідача, ОСОБА_3 звернулась з адміністративним позовом до Чернігівського окружного адміністративного суду щодо визнання їх протиправними та скасування і зобов'язанням відповідача утворити виборчі округи, відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про місцеві вибори». Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі № 825/1485/17 адміністративний позов задоволено частково: постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів» та рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено виборчі округи, визнано протиправними та скасовано. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. У свою чергу, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 скасовано та ухвалено нову постанову, якою визнано протиправними та скасовано постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів» та рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено виборчі округи, і зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017, відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори». Разом з тим, відповідач, замість виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017, яка набрала законної сили, виніс 30.09.2017 постанову № 11, у пункті 2 якої зазначено про визнання чинної постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори». Вважаючи пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, а також вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх охоронюваних законом прав та інтересів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі, оскільки Ічнянська міська виборча комісія Ічнянського району Чернігівської області у оскаржуваних правовідносинах діяла у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством України.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Центральної виборчої комісії у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що 18.08.2017 постановою Центральної виборчої комісії № 164 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року» призначено на неділю, 29 жовтня 2017 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, зокрема, перші вибори депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області (а.с.12-19).

У свою чергу, до складу Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області увійшли місцеві ради територіальних громад із загальною кількістю виборців - 18533 чоловік.

Постановою Центральної виборчої комісії від 31.08.2017 № 171 «Про кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних та міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міських голів 29 жовтня 2017 року» визначено кількість територіальних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад, під час проведення перших виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 - 26 територіальних виборчих округів (Додаток до постанови № 24) (а.с.20-22).

Як вбачається з матеріалів справи, 20.09.2017 Ічнянською об'єднаною територіальною громадою Чернігівської області винесено постанову № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів», якою утворено територіальні виборчі округи, постанову №3 «Про утворення територіальних виборчих округів» та прийнято рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено територіальні виборчі округи (а.с.49).

Не погоджуючись із вищевказаними постановами та рішенням відповідача, позивач звернувся з адміністративним позовом до Чернігівського окружного адміністративного суду про визнання протиправними та скасування постанов і рішення Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області і зобов'язання відповідача утворити виборчі округи, відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі № 825/1485/17 адміністративний позов задоволено частково: постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів» та рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено виборчі округи, визнано протиправними та скасовано. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 скасовано та ухвалено нову постанову, якою визнано протиправними та скасовано постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 03 «Про утворення територіальних виборчих округів» та рішення від 20.09.2017 № 3, яким затверджено виборчі округи, і зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017, відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» (а.с.23,24).

30.09.2017 Ічнянською міською виборчою комісією Ічнянського району Чернігівської області винесено постанову № 11, у пункті 2 якої визнано постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» (а.с.51).

Вважаючи пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11 протиправним і таким, що підлягає скасуванню, та вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх охоронюваних законом прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на наступне.

Так, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, Законом України від 14.07.2015 № 595-VIII «Про місцеві вибори» (далі - Закон № 595-VIII) та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

У свою чергу, у відповідності до частини 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

При цьому, статтею 12 Закону № 595-VIII встановлено, що суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах, зокрема, є виборець.

Виборцем вважається громадянин України, який має право голосу.

Водночас, особливість правового статусу виборця, як позивача у справах, пов'язаних із виборчим процесом, врегульована нормами частини 2 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, в силу якої виборець може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.

З системного аналізу вищевказаних норм Закону № 595-VIII та Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що виборець має право на звернення до суду, у визначеному чинним законодавством України порядку, лише в разі порушення його виборчих прав або інтересів щодо участі у виборчому процесі особисто.

Аналогічний висновок викладений і у пункті 3.1.2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 01.11.2013 № 15 «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом».

Отже, при вирішенні виборчих спорів за позовом виборця необхідно надати оцінку не лише правомірності оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності відповідача, а й факту порушення ними прав або охоронюваних законом інтересів позивача. Водночас, відсутність такого порушення є підставою для відмови у задоволенні позову.

У свою чергу, оцінюючи можливість порушення прав та інтересів позивача, який є виборцем на перших виборах депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області, суд зазначає таке.

Як вбачається із копії паспорту позивача, наявного у матеріалах справи (а.с.26), останнього зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджує його право на звернення до суду з даним позовом як суб'єкта виборчого процесу.

Разом з тим, суд наголошує, що одним із визначальних засад виборчого процесу є принцип рівності виборчих прав громадян, який, крім іншого, означає не лише надання виборцям однакової кількості голосів, створення формально рівних умов для участі у виборчому процесі та інше, а полягає й у рівноцінності голосів виборців у різних територіальних виборчих округах.

Водночас, у випадку порушення принципу формування територіальних виборчих округів із приблизно рівною кількістю виборців у кожному із них, значення таких голосів в окремих територіальних виборчих округах буде різним.

Відтак, суд вважає, що права виборців порушуються в тому випадку, коли при формуванні територіального виборчого округу комісія відступила від принципу «приблизної рівності кількості виборців» у різних територіальних округах.

Крім того, суд зазначає, що важливу роль у розробці норм, що регулюють проведення виборів, відіграє Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія). Так, 19.10.2002 Венеціанською комісією прийнято Кодекс належної практики у виборчих справах, який Резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи 1320 (2003) від 30.01.2003 року «Про Кодекс належної практики у виборчих справах» визнано «еталонним документом Ради Європи». Хоча вказаний акт не є джерелом міжнародного права, членство України у Раді Європи зобов'язує враховувати відповідні положення.

У Кодексі належної практики у виборчих справах, серед іншого, встановлено визначальні засади виборчого права, зокрема такою є рівність. Одним із аспектів рівності виборців Кодекс належної практики у виборчих справах називає «рівноправність голосів» або «матеріальна рівність виборців». Формулювання Кодексу достатньо загальне, оскільки орієнтоване на застосування в умовах різних виборчих систем. Так, відповідно до пункту 1.2.2 Кодексу належної практики у виборчих справах місця в виборному органі мають рівномірно розподілятися між виборчими округами.

Більш чітко рівноправність голосів сформульована у Декларації Міжпарламентського союзу «Про критерії вільних і чесних виборів» від 26.03.1994.

Так, згідно з пунктом 2.7 Декларації «Про критерії вільних і чесних виборів» кожен виборець має право здійснити на рівній основі з іншими виборцями своє право, причому його голос повинен мати таку ж вагу, як і голоси інших виборців.

Також, у абзаці 1 пункту 13 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 26.02.1998 № 1-рп/98 у справі за конституційними поданнями народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про вибори народних депутатів України» (справа про вибори народних депутатів України) суд зазначив, що конституційний принцип рівного виборчого права забезпечується не тільки рівними для всіх громадян засадами участі у виборах та наявністю у них рівної кількості голосів, а також юридично рівним впливом цих голосів на результати виборів.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що права позивача, як виборця, можуть бути порушені пунктом 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону № 595-VIII.

Відповідно до статті 11 Закону № 595-VIII виборчий процес місцевих виборів - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

У свою чергу, одним з етапів виборчого процесу є утворення територіальних виборчих округів.

Так, у відповідності до частини 4 статті 17 Закону № 595-VIII для проведення виборів депутатів міської (міста без районного поділу, міста, до складу якого не входить інше місто, село, селище), районної в місті ради відповідна міська, районна в місті територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює територіальні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному в кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради, визначеному відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону та частини першої цієї статті.

Орієнтовна середня кількість виборців у територіальних виборчих округах визначається територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного міста, району в місті, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня чергових або перших місцевих виборів.

Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 25 Закону № 595-VIII міська, районна в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія утворює територіальні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію.

З аналізу вищевказаних норм Закону № 595-VIII вбачається, що єдиним критерієм для формування територіальною виборчою комісією територіальних виборчих округів законодавцем передбачено кількість виборців у територіальних виборчих округах, яка повинна бути «приблизно рівною».

Водночас, суд наголошує, що законодавець, встановлюючи нормою частини 4 статті 17 Закону № 595-VIII обов'язковий критерій приблизної рівності кількості виборців у виборчих округах, не розкриває його змісту.

Тому, з метою тлумачення принципу приблизної рівності кількості виборців при формуванні виборчих округів та визначення норми відхилення від ідеального значення такої кількості, суд вважає за необхідне звернути увагу на положення інших нормативно правових актів.

Так, у відповідності до пункту 15 рекомендацій Венеціанської комісії, закріплених у Кодексі належної практики у виборчих справах 2002 року, максимально припустиме відхилення кількості виборців по округам «звичайно не мало б перевищувати 10%» (чи щонайбільш 15% за виняткових обставин).

Отже, приблизну рівність кількості виборців у виборчих округах слід розуміти як кількість виборців, що максимально наближена до ідеальної рівної кількості, а межі відхилення від неї за загальновизначеними правилами є незначними та не перевищують 10, а у виняткових випадках 15, відсотків.

У свою чергу, відповідно до відомостей Державного реєстру виборців кількість виборців, які проживають на території Ічнянського району, становить 18533 особи.

Частиною 2 статті 16 Закону № 595-VIII передбачено, що загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради визначається відповідно до частин третьої та четвертої цієї статті залежно від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ, міст, проживають на території району в місті, району, області.

Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 16 Закону № 595-VIII загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради при чисельності виборців від 5 тисяч до 20 тисяч становить 26 депутатів.

Так, судом встановлено, що до складу Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області увійшли місцеві ради територіальних громад із загальною кількістю виборців - 18533 чоловік (а.с. 49 на звороті).

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 31.08.2017 № 171 «Про кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних та міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міських голів 29 жовтня 2017 року» визначено кількість територіальних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад, під час проведення перших виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 - 26 територіальних виборчих округів (Додаток до постанови № 24) (а.с.20-22).

Відтак, середня кількість виборців у 26 територіальних виборчих округах, з урахуванням вимог частини 5 статті 17 Закону № 595-VIII, обчислюється шляхом ділення 18533 виборців, виборчі адреси яких віднесені до Ічнянського району, на загальний склад Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області, що складає 26 депутатів, та становить 713 осіб.

Однак, пунктом 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, визнано чинною постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів», якою були утворені територіальні виборчі округи, з порушенням вимог частини 4 статті 17 Закону № 595-VIII, оскільки відповідачем не було дотримано «принципу приблизної рівності кількості виборців» у різних виборчих округах.

Водночас, згідно з принципом «обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень», останнє повинне бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, та ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення.

Крім того, Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, пункт 36, від 01.07.2003, вказує, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Разом з тим, відповідачем у судовому засіданні не наведено жодних правових обґрунтувань щодо прийняття постанови від 30.09.2017 № 11 (пункту 2) всупереч принципу «приблизної рівності кількості виборців» у різних територіальних округах.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання протиправним та скасування пункту 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону № 595-VIII і задоволення позовних вимог Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 у цій частині.

Разом з тим, судом не приймаються до уваги посилання представника відповідача на частину 12 статті 17 Закону № 595-VIII, якою передбачено, що при включенні звичайної виборчої дільниці до меж територіального виборчого округу її межі не розриваються, за винятком випадків, коли кількість виборчих дільниць є меншою, ніж кількість територіальних виборчих округів, оскільки відповідачем належних та допустимих доказів на підтвердження того факту, що, при утворенні виборчих округів з рівною кількістю виборців, межі територіального виборчого округу будуть розірвані, до суду не надано.

При цьому, суд наголошує, що наслідком визнання протиправним та скасування пункту 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону № 595-VIII, є покладення на відповідача обов'язку утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Вищевказане свідчить про наявність підстав для задоволення адміністративного позову Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 у цій частині.

Щодо позовної вимоги Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17) в частині зобов'язання Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону № 595-VIII, то суд вважає за необхідне зазначити, що питання бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо виконання постанови суду вирішуються судом у відповідності до частини 9 статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, а загальний порядок виконання рішень судів, передбачений Законом України «Про виконавче провадження».

Вищевказані обставини, у свою чергу, свідчать про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 у цій частині.

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 3 статті 2, частини 1 статті 11 та частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин та з урахуванням досліджених доказів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3.

У свою чергу, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати підлягають розподілу у відповідності до статті 94 та частини 9 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 122, 158 - 163, 167, 172, 177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_3 - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Зобов'язати Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

У задоволенні рещти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області на користь Державного бюджету України судові витрати в сумі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення.

Головуючий суддя В.В. Падій

Судді С.Л. Клопот

І.І. Соломко