Постанова від 25.09.2017 по справі 914/1087/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" вересня 2017 р. Справа № 914/1087/17

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого-судді Малех І.Б.

суддів Галушко Н.А.

Скрипчук О.С.

при секретарі судового засідання Кришталь М.Б.,

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П.", вих.№2017/08-07 від 07.08.2017р.

на рішення господарського суду Львівської області від 24.07.2017р., суддя Горецька З.В.

у справі № 914/1087/17

за позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П.", с. Новий Яр, Яворівського району Львівської області

про стягнення 13 770,00 грн. пені та зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії ЛОТВ Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р.

за участю представників:

від позивача - Оленюк С.Л. - представник (довіреність №13/08-2057 від 30.12.2016р.)

від відповідача (скаржника) - Сьома І.Б. - представник (довіреність вих.№1 від 13.07.2015р.)

ВСТАНОВИВ:

рішенням господарського суду Львівської області від 24.07.2017 року в справі №914/1087/17 позовні вимоги задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П." (81023, Яворівський район, с.Новий Яр, 47, ідентифікаційний код: 30477944) в дохід Державного бюджету України - пеню в сукупному розмірі - 13 770,00 грн. нарахованого, згідно рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2016 року № 13 р/к. Стягувач: Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (79005, м. Львів, вул. І. Франка, будинок 61; ідентифікаційний код ЄДРПОУ 20812013). Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П." (адреса: село Новий Яр, будинок 47, Яворівський район, Львівська область; 81023; ідентифікаційний код 30477944) надати до Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету України копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул. Залізнична, 7А у м. Львові.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П." не погодилось з даним рішенням суду, тому просить переглянути його в порядку апеляційного провадження, скасувати та прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.

Скаржник зазначає про те, що місцевий господарський суд при прийнятті оскаржуваного рішення не врахував, що нарахування пені зупиняється, з моменту подання заяви про оскарження рішення АМК і до прийняття остаточного судового рішення.

У відзиві на дану апеляційну скаргу, позивач заперечив проти її задоволення, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Представник відповідача (скаржника) в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав, просив задоволити в повному обсязі: скасувати рішення господарського суду Львівської області від 24.07.2017р. по справі № 914/1087/17 та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні проти вимог апеляційної скарги заперечив, просив оскаржуване рішення залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення, з підстав, наведених у відзиві на апеляційну скаргу (вх.№01-04/5744/17 від 22.08.2017 року).

Розглянувши наявні в справі докази, давши належну оцінку доводам та запереченням, які містяться в апеляційній скарзі, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що рішення господарського суду першої інстанції слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення №13 р/к від 20.05.2016 року про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у справі №1-14-89/2015 (надалі - Рішення).

Вказаним Рішенням визнано, що ТОВ "Інвестиції У.П.", подавши ЛОТВ Антимонопольного комітету України інформацію в неповному обсязі на вимогу від 21.10.2015 р. №13/03-616, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене п. 14 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді подання інформації в неповному обсязі. За вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції накладено штраф на ТОВ "Інвестиції У.П." у розмірі 34.000,00 грн. та зобов'язано товариство надати до Відділення копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул.. Залізнична, 7А у м. Львові.

У Рішенні роз'яснено можливість оскарження рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та визначено строк для його добровільного виконання.

31 травня 2016 року позивач листом №13/03-869 скерував відповідачу рішення, яке відповідач отримав 04.06.2016 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, на якому відповідач сам власноручно розписався (долучено до матеріалів справи).

26 липня 2016 року ТзОВ "Інвестиції У.П." звернулось до суду з позовною заявою про визнання недійсним та скасування рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р. Рішенням Господарського суду Львівської області від 10.10.2016 р. у справі №914/1963/16 у задоволенні позову відмовлено. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 31.10.2016 р. рішення Господарського суду Львівської області залишено без змін.

01 березня 2017 року відповідач здійснив оплату штрафу за рішенням ЛОТВ АКУ №13р/к від 20.05.2016 р. в розмірі 34 000,00 грн., що підтверджується копією платіжного доручення долученого до матеріалів справи.

Відносини, які виникли між сторонами, регулюються положеннями Господарського кодексу України, Закону України "Про захист економічної конкуренції", Законом України "Про Антимонопольний комітет України".

Згідно з частинами першою та шостою статті 40 Господарського кодексу України державний контроль за дотриманням антимонопольно-конкурентного законодавства, захист інтересів підприємців та споживачів від його порушень здійснюються Антимонопольним комітетом України, відповідно до його повноважень, визначених законом. Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у встановленому законом порядку розглядають справи про недобросовісну конкуренцію та інші справи, щодо порушення антимонопольно-конкурентного законодавства, передбачені законом.

Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель. Антимонопольний комітет України і його територіальні відділення становлять систему органів Антимонопольного комітету України, яку очолює Голова Комітету. Рішення адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України приймається від імені територіального відділення Антимонопольного комітету України (згідно з положеннями статей 1, 6, 121 Закону України "Про Антимонопольний комітет України").

Відповідно до частин другої статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.

Судом встановлено, що Рішення отримано відповідачем 04.06.2016 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, на якому власноручно розписався відповідач, долучено до матеріалів справи.

Таке Рішення протягом двохмісячного строку встановленого законом для оскарження, було оскаржене. За результатами розгляду Господарським судом Львівської області та Львівським апеляційним господарським суду Рішення №13р/к від 20.05.2016 р. визнано законним та обґрунтованим.

Відповідно до ст. 35 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно ч. 1 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, рішення Антимонопольного комітету відповідач отримав 20.10.2016 року.

Відповідно до ч. ч. 2 та 3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Частиною 8 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлено, що протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.

Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В матеріалах справи відсутні докази того, що відповідач у встановлений строк сплатив штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та надав позивачу документи про сплату штрафу. Штраф в розмірі 34 000,00 грн. відповідачем було сплачено 01.03.2017 року..

Так, позивачем нараховано пеню за прострочення сплати штрафу.

Також суд звертає увагу, що згідно ч.5 статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" - нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу.

Отже, часові проміжки можливості сплати відповідачем штрафу чи оскарження рішення - з 04.06.2016 року по 04.08.2016 року.

29.07.2016 року було порушено провадження в справі №914/1963/16, а 10.10.2016 року винесено рішення в даній справі. Отже, з 29.07.2016 року по 10.10.2016 року - часовий проміжок,за який зупиняється нарахування пені за прострочення сплати суб'єктом штрафу - період фактичного розгляду справи Господарським судом Львівської області справи №914/1963/16.

Отже, з 11.10.2016 року по 30.10.2016 року - І період прострочення (20 днів).

З 31.10.2016 року - 21.02.2017 року часовий проміжок, за який зупиняється нарахування пені за прострочення сплати суб'єктом штрафу - період фактичного розгляду справи Львівським апеляційним господарським судом справи №914/1963/16.

Отже, з 22.02.2017 року по 28.02.2017 року - ІІ період прострочення (7 днів).

Дата 28.02.2017 року - останній день, що передував даті сплати штрафу відповідачем.

Сукупна кількість прострочених днів за два періоди - 27 днів.

510,00 грн. - розрахована сума пені за кожний день прострочення сплати штрафу (34 000,00 грн. : 100% х 1,5% = 510,00 грн.)

Тому, 510,00 х 27 днів = 13 770,00 грн.

Отже з відповідача слід стягнути пеню в розмірі 13 770,00 грн.

Враховуючи наведені обставини, вимога позивача про стягнення 13 770,00 грн. пені є обгрунтованою та правомірно задоволена судом першої інстанції.

Частиною 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Відповідно до частини 9 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.

Крім того, позивачем заявлено позовну вимогу про зобов'язання відповідача виконати рішення АК ЛОТ відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2016 року та надати копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (централізоване опалення, централізоване постачання гарячої води) для житлового будинку по вул. Залізнична,7А у м. Львові.

Відтак, вимоги позивача, щодо зобов'язання відповідача надати до Відділення копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул. Залізнична, 7А у м. Львові є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.ст.33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиції У.П.", вих.№2017/08-07 від 07.08.2017р. залишити без задоволення.

2. Рішення господарського суду Львівської області від 24.07.2017 року в справі №914/1087/17 залишити без змін.

3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

4. Матеріали справи направити на адресу місцевого господарського суду.

Повний текст постанови виготовлений 02.10.2017 р.

Головуючий -суддя Малех І. Б.

Суддя Галушко Н.А.

Суддя Скрипчук О.С.