Ухвала від 26.09.2017 по справі 815/3055/17

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/3055/17

Категорія: 6.2 Головуючий в 1 інстанції: Стеценко О. О.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Потапчука В.О.

суддів - Семенюка Г.В.

- Шеметенко Л.П.

при секретарі - Алексєєвій Н.М.

за участю представника відповідача Мунтян А.А.

представника апелянта ОСОБА_3

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2017 року ОСОБА_4 (далі - ОСОБА_4, позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (далі - Відповідач, або ГУ Держгеокадастру в Одеській області), в якому просить:

- визнати протиправним рішення Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області, оформлену листом №Є-3234/0-2368/6-17 від 28 березня 2017року;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Ставківської сільської ради, Подільського району, Одеської області, ОСОБА_4 (66321, АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1).

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, ОСОБА_4 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову, якою адміністративний позов задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги ОСОБА_4, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

14 жовтня 2014 року відбулося засідання колегії Держземагентства України, оформлене протоколом №2 /а.с. 36-39/ на якому на вирішення поставлено питання про обов'язкове направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, за результатами розгляду якого, членами колегії вирішено: начальникам головних управлінь Держземагентства в областях, м. Києві за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні, що надходитимуть з 15 жовтня 2014 року, забезпечити обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою (п.2); під час розгляду клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності надсилати органам місцевого самоврядування (сільським, селищним, міським радам) за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування. До запиту додавати копії клопотань та графічних матеріалів до них (п.2.1). У разі надходження у десятиденний строк від органу місцевого самоврядування мотивованих заперечень стосовно надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які безпосередньо передбачені законом, зокрема, ч.7 ст.118, та ч.3 ст.123 Земельного кодексу України, відмовляти заявникові у задоволенні відповідного клопотання (п.2.3).

На розгляді колегії Держземагентства України, в тому числі вирішувалось питання про продаж прав на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурентних засадах, за наслідками якого, членами колегії вирішено начальникам головних управлінь Держземагентства в областях, м.Києві взяти під особистий контроль забезпечення виконання доручення віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №37732/0/1-14 від 08 жовтня 2014 року (п.2.1). За результатами аналізу матеріалів інвентаризації, іншої землевпорядної документації, звернень фізичних та юридичних осіб, зокрема щодо надання в оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства та ведення особистого селянського господарства скласти, затвердити та оприлюднити на офіційному сайті Держземагентства України перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги, включаючи несформовані земельні ділянки, що мають бути об'єктами землеустрою під час підготовки відповідних лотів до продажу (крім тих, на яких розташовано нерухоме майно, або тих, які на законних підставах знаходяться у користуванні заявників, або тих, щодо яких надано дозвіл на розроблення відповідної документації із землеустрою або станом на 15 жовтня 2014 року у відповідному головному управлінні вже зареєстровано клопотання про надання такого дозволу) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (п.2.2). за результатами аналізу поточних робіт із землеустрою та звернень фізичних і юридичних осіб на регулярній основі виявляти земельні ділянки, що користуються попитом та права на які можуть бути продані на земельних торгах, включати такі земельні ділянки до вищезазначених переліків шляхом видання наказів про внесення змін і доповнень до них та оприлюднювати оновлені переліки на офіційному сайті Держземагентства України (п.2.3).

15 жовтня 2014 року, відповідно до абзацу 2 пункту 13 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України №445 від 08 квітня 2011 року, Держземагентством України прийнято Наказ № 328 "Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 14 жовтня 2014 року", згідно якого введено в дію рішення колегії Держземагентства України від 14 жовтня 2014 року (протокол засідання №2), серед яких: №2/1 "Про обов'язкове направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності", №2/2 "Про продаж прав на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурентних засадах" (а.с. 35).

08 червня 2016 року з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, подолання корупції та підвищення ефективності розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення, Головою Держгеокадастру видано керівникам Головних управлінь Держгеокадастру в областях та м.Києві окреме доручення №296/3-16-0.17 щодо забезпечення неухильного виконання доручення віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №37732/0/1-14 від 08 жовтня 2014 року про затвердження на регулярній основі та оприлюднення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру переліків земельних ділянок, що виставляються на земельні торги (а.с. 40).

27 лютого 2017 року ОСОБА_4 звернувся до Головного управлення Держгеокадастру в Одеській області з клопотанням, яке зареєстровано за №Є-3234/0/5-17 від 28 лютого 2017 року, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів) (а.с. 31).

22 березня 2017 року Управлінням Держгеокадастру в Подільському районі Одеської області на адресу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області надіслано лист № 22-1504-0.1-1002/0/2-17, яким, на виконання доручення віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №37732/0/1-14 від 08 жовтня 2014 року, та п.2.2 Протоколу №2 засідання колегії Держземагентства України віл 14 жовтня 2014 року, введеного в дію на підставі наказу Держземагентства України №328 від 15 жовтня 2014 року, за результатами аналізу матеріалів інвентаризації, іншої землевпорядної документації, звернення фізичних та юридичних осіб, зокрема, щодо надання в оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства та ведення товарного сільськогосподарського виробництва, було надано перелік земель сільськогосподарського призначення державної власності для формування земельних ділянок, як об'єктів цивільних прав, що не надані у власність чи у користування та підлягають продажу на земельних торгах, які розташовані на території Подільського району Одеської області (за межами населеного пункту). Було запропоновано включити земельну ділянку орієнтовною площею 19,15 га, яка розташована на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населеного пункту), до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами (а.с. 41-43).

Відповідно до положень Земельного кодексу України, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", Положення про Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, затвердженого Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №308 від 17 листопада 2016 року, доручення віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №37732/0/1-14 від 08 жовтня 2014 року, Наказу Держземагентства України №328 від 15.10.2014 року "Про введення в дію рішення колегії Держземагентства України від 14 жовтня 2014", з метою проведення земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, враховуючи листи Управління Держгеокадастру у одільському районі Одеської області, Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області прийнято Наказ №144 від 24 березня 2017 року "Про доповнення переліку земельних ділянок", яким доповнено перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами згідно Додатку №1, затвердженого Наказом Головного управління Держземагентства в Одеській області "Про затвердження переліку земельних ділянок" №77 від 18 вересня 2014 року, земельними ділянками, визначеними Додатком №1 цього наказу (а.с. 44-46).

Згідно Додатку №1 до Наказу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області № 144 від 24 березня 2017 року до переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, серед іншого, включено лот № 1437, який має наступні характеристики: місце розташування - Одеська область, Подільський район, Ставківська сільська рада (за межами населеного пункту), кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_2, цільове призначення (функціональне використання) земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, орієнтовна площа земельної ділянки - 19,15 га, із них перелоги - 19,15 га.

За результатами розгляду клопотання ОСОБА_4, Головним управленням Держгеокадастру в Одеській області 28 березня 2017 року на адресу Позивача надіслано Лист № Є-3234/0-2368/6-17 "Про розгляд заяви", за підписом заступника начальника Головного управління, у якому зазначено, що відповідно до доручення віце-прем'єр-міністра України - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлового комунального господарства України №37732/0/1-14 від 08 жовтня 2014 року, та наказу Держземагентства України №328 від 15.10.2014 року "Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 14 жовтня 2014 року" Головним управлінням Держземагентства в Одеській області наказом №77 від 18 вересня 2014 року, із змінами, внесеними наказом №144 від 24 березня 2017 року, затверджено перелік земельних ділянок право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами, і до якого включено земельну ділянку, що вказана у заяві Позивача. Частиною 3 статті 136 Земельного кодексу України передбачено, що земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів. У зв'язку з чим ОСОБА_4 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, та запропоновано придбати право на земельну ділянку на земельних торгах (а.с. 14).

Не погоджуючись з вищевказаним позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відмовляючи у задоволені адміністративного позову суд першої інстанції виходив з того, що клопотання позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою розглянуто у відповідності до ч. 7 ст. 118 ЗК України в місячний строк, а наказ №144 від 24 березня 2017 року прийнято з метою реалізації державної політики в сфері регулювання земельних відносин на підставі листа управління Держгеокадастру в Подільському районі Одеської області № 22-1504-0.1-1002/0/2-17 від 22 березня 2017 року, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про відсутність ознак протиправності відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції правильним та таким, що відповідає вимогам Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, Земельного кодексу України та Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав на них на земельних торгах, затвердженого Наказом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №144 від 24 березня 2017 року.

В апеляційної скарзі вказується на те, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим апелянтом ставиться питання про скасування постанови Одеського окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року та ухвалення нової постанови, якою адміністративний позов задовольнити.

Колегія суддів не погоджується з таким доводом апелянта з огляду на наступне.

Земельні відносини в Україні відповідно до ст.3 Земельного кодексу України від 24 жовтня 2001 року (зі змінами та доповненнями) регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно ч.1, ч.2 ст.116 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно п.п.12 п.4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №14 від 03 лютого 2015 року, Головне управління Держгеокадастру в області відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

Відповідно до ч.4 ст.122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з ч.2 ст.123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ч.3 ст.123 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно ст. 134 ЗК України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі, з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Частиною 2 ст.135 ЗК України встановлено, що продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених ч.ч. 2, 3 ст.134 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.136 ЗК України, організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.

У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Частиною 2 ст.136 ЗК України встановлено, що добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об'єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови.

Відповідно ч. 3 статті 136 ЗК України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

З вищевикладених норм законодавства вбачається, що наявність у чинному законодавстві України обмежень щодо передачі у користування земельної ділянки, віднесеної до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах, є підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки.

Дослідивши матеріали справи, колегією суддів встановлено, що Відповідачем відмовлено у задоволенні клопотання Позивача щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів), на підставі ч.3 ст.136 ЗК України, згідно якої земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

При цьому, відмовляючи Позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, Відповідачем у Листі "Про розгляд заяви" № Є-3234/0-2368/6-17 від 28 березня 2017 року здійснено посилання на Наказ ГУ Держземагенства в Одеській області №77 від 18 вересня 2014 року, із змінами внесеними Наказом №144 від 24 березня 2017 року, яким затверджено перелік земельних ділянок право оренди, на які виставляється на земельні торги окремими лотами, і до якого включена земельна ділянка, що вказана у заяві Позивача (а.с. 14).

Як вбачається з матеріалів справи, на момент надання відповідачем відповіді ОСОБА_6 дану земельну ділянку вже було включено до переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, а тому встановлені обставини свідчать про обґрунтованість посилань суб'єкта владних повноважень на положення ч.3 ст.136 ЗК України, як на підставу для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

В свою чергу, відповідно до статті 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки, як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Відповідно до абз. 2 частини 1 ст.136 ЗК України у переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги, окремими лотами зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

З наведеного вбачається, що Перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та прав на них, які виставляються на земельні торги, визначається організатором земельних торгів і заборона щодо відчуження встановлена саме на ті земельні ділянки, які включені до Переліку. Разом з цим, до вказаного Переліку може бути включено земельну ділянку лише за умови присвоєння їй кадастрового номеру, тобто сформовану земельну ділянку, оскільки об'єктом продажу на аукціоні може бути земельна ділянка, яка є об'єктом цивільних прав.

Судом першої та апеляційної інстанцій встановлено, що згідно Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав на них на земельних торгах, затвердженого Наказом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №144 від 24 березня 2017 року, була включена земельна ділянка розташована в адміністративних межах Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів), цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площа - 19,15 га, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_2, тобто є сформованою земельною ділянкою.

Таким чином, з урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про те, що відповідачем правомірно включено спірну земельну ділянку до переліку земельних ділянок, права оренди на які виставлені на земельні торги. Більш того, Позивач не позбавлений права прийняти участь в земельних торгах, на які виставлено спірну земельну ділянку.

З системного аналізу вказаних норм законодавства та обставин справи колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що при розгляді питання про надання Позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів), Відповідач діяв на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Окрім того колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо відсутності порушень процедури розгляду клопотання Позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою виходячи з наступного.

Дослідивши матеріали справи колегією суддів встановлено, що звернення Позивача з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою від 27 лютого 2017 року відбулось 28 лютого 2017 року, що підтверджується реєстраційною відміткою на вказаному клопотанні №Є-3234/0/5-17 від 28 лютого 2017 року.

Наказ №144 "Про доповнення переліку земельних ділянок", яким доповнено перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами згідно Додатку №1, прийнято 24 березня 2017 року на підставі листа управління Держгеокадастру в Подільському районі Одеської області № 22-1504-0.1-1002/0/2-17 від 22 березня 2017 року, яким було запропоновано включити земельну ділянку орієнтовною площею 19,15 га, яка розташована на території Ставківської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населеного пункту), до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами.

Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

28 березня 2017 року за результатами розгляду клопотання Позивача від 27 лютого 2017 року, яке зареєстровано за № Є-3234/0/5-17 від 28 лютого 2017 року, Головним управленням Держгеокадастру в Одеській області на адресу Позивача надіслано Лист "Про розгляд заяви" № Є-3234/0-2368/6-17, яким Позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, та запропоновано придбати право на земельну ділянку на земельних торгах.

З урахуванням викладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність ознак протиправності відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, оскільки клопотання Позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою розглянуто у відповідності до ч. 7 ст. 118 ЗК України в місячний строк, а наказ №144 від 24 березня 2017 року прийнято з метою реалізації державної політики в сфері регулювання земельних відносин на підставі листа управління Держгеокадастру в Подільському районі Одеської області № 22-1504-0.1-1002/0/2-17 від 22 березня 2017 року.

Аналізуючи вищевикладене, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 206, 254 КАС України, колегія суддів , -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії,- залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 02 жовтня 2017 року.

Суддя доповідач: Потапчук В.О.

Суддя: Шеметенко Л.П.

Суддя: Семенюк Г.В.