02 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/9638/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючий-суддя Довга О.І.
суддя Запотічний І.І.
суддя Матковська З.М.
секретар судового засідання Гнатик А.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі № 813/2561/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу,-
17 серпня 2017 року Самбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звернулося з заявою від 02 серпня 2017 року вих.№5800/07-11 про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу у розмірі 8582,72грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи», яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до органів доходів і зборів. З огляду на наведене, просить суд замінити стягувача у виконавчому провадженні на Самбірську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2017 року в задоволенні заяви позивача - відмовлено. Суд виходив з того, що у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04 липня 2013 року №406-VII (чинного з 11 серпня 2013 року), яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», функції та повноваження щодо забезпечення збору та ведення обліку страхових коштів, контролю повноти та своєчасності їх сплати передані центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику - Міністерству доходів і зборів України та територіальним органам доходів і зборів.
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Отже, заявник, як з огляду на законодавство, так і на ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», не втратив статусу стягувача у виконавчому провадженні №54082793, оскільки у нього зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, заявник подав апеляційну скаргу, де вказується на порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким задоволити заяву в повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги Самбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області покликається на те, що на сьогодні Міндоходів України є головним органом в системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Пенсійний орган завершив, визначені законами, заходи адміністрування єдиного внеску.
Подібна позиція неодноразово висвітлена в судових рішеннях Львівського ОАС, Львівського ААС, Луганського ОАС.
В судове засідання сторони не з'явились, хоча були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі та відповідно до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07 травня 2013 року задоволено адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу у розмірі 8582,72грн.
07 травня 2013 року Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист №813/2561/13-а, в якому стягувачем вказано управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області.
15 червня 2017 року старший державний виконавець Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_3 відкрив виконавче провадження №54141619 з виконання виконавчого листа у справі №813/2561/13-а, у якому стягувачем вказано Самбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області (код ЄДРПОУ 37893509).
Частиною п'ятої статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Виходячи з приписів Прикінцевих положень Закону України від 04 липня2013 року № 406-УІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування. А суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
З огляду на викладене суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що Самбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області в розумінні ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» не втратило статусу стягувача у виконавчому провадженні №54141619, оскільки у нього зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур. Крім того, стягувач - Самбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області є діючим органом, а Самбірська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області не є його правонаступником, а також виконавчий лист № 813/2561/13-а у даній справі видано 07 травня 2013 року - дня набрання чинності Закону України від 04 липня 2013 року № 406-VІІ, то і підстави для заміни сторони виконавчого провадження відсутні.
Крім того, прописано на який рахунок в подальшому поступають кошти. Вказана позиція суду апеляційної інстанції відповідає неодноразовій практиці Вищого адміністративного суду України.
З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-
Апеляційну скаргу Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області залишити без задоволення, на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі № 813/2561/13-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня виготовлення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя О. І. Довга
судді І. І. Запотічний
З. М. Матковська