28 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/8853/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів: Кухтея Р.В., Носа С.П.
секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року про повернення позовної заяви в справі за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області Коваленка Володимира Сергійовича про визнання протиправним та скасування рішення,
Позивач, ОСОБА_1 звернулася з позовом в суд до Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області Коваленка Володимира Сергійовича та просила визнати протиправним і скасувати рішення державного реєстратора №33908988.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року в справі №809/1052/17 позовну заяву повернуто позивачу з мотивів підсудності справи місцевому загальному суду як адміністративному.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року в справі №809/1052/17.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального права та неповне з'ясування обставин справи.
Сторони по справі в судове засідання не з'явились, а тому згідно ч.1 ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як видно з матеріалів справи відповідачем у справі є державний реєстратор Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області, який відповідно до ч.3 ст.140 Конституції України та ч.1 ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є посадовою особою органу місцевого самоврядування.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року в справі №809/1052/17 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя І. О. Яворський
судді Р. В. Кухтей
С. П. Нос
Повний текст виготовлено 02.10.2017 року