Постанова від 28.09.2017 по справі 803/1094/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 рокуСправа № 803/1094/17

Волинський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого - судді Валюха В.М.,

суддів Ковальчука В.Д., Лозовського О.А.,

при секретарі судового засідання Столярчук А.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Голік Е.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС України) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив службу в ДСНС України на офіцерських посадах з 26.04.2005 по 27.09.2016. Під час проходження служби позивача було залучено до складу піротехнічної групи аварійно-рятувального загону ДСНС України у Волинській області щодо виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, що підтверджено відповідними наказами, актами виконаних робіт, фотокартками, показами свідків, а тому позивач вважає, що має право на отримання статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

15.12.2016 позивач звернувся до ДСНС України із заявою про встановлення статусу учасника бойових дій. Проте, листом від 28.12.2016 № 03-19518/284 ДСНС України відмовила позивачу у розгляді цієї заяви.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 20.03.2017 у справі за позовом ОСОБА_1 до ДСНС України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії зобов'язано ДСНС України у встановленому законодавством порядку розглянути на черговому засіданні Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України заяву ОСОБА_1 від 15.12.2016 з додатками про надання статусу учасника бойових дій, з прийняттям відповідного рішення.

19.07.2017, згідно з витягом з протоколу № 12 засідання Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України, було прийняте рішення відмовити у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що надані документи на розгляд Комісії не підтверджують його безпосередню участь у розмінуванні (знешкодженні, транспортуванні та знищенні) вибухонебезпечних предметів.

Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, оскільки до заяви від 15.12.2016 позивач долучив пакет документів (акти виконання робіт з розмінування, довідка, нотаріально засвідчені показання осіб), які підтверджують його безпосередню участь у розмінуванні та є необхідними для визнання учасником бойових дій.

Позивач просить визнати протиправним пункт 2 рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України витягу з протоколу № 12 від 19.07.2017 у частині відмови у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» ОСОБА_1 та зобов'язати Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України визначити статус «ветеран війни - учасник бойових дій» згідно з пунктом 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

В поданих до суду письмових запереченнях проти позову від 11.09.2017 № 08-696/08 (т. 2, а. с. 40-44) представник відповідача ОСОБА_4 адміністративний позов не визнала та просить відмовити в його задоволенні з тих мотивів, що подані позивачем документи не підтверджують особисту участь у розмінуванні (знешкодженні, транспортуванні та знищенні) вибухонебезпечних предметів.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просять позов задовольнити.

Представник відповідача Голік Е.В. адміністративний позов не визнала та просить відмовити в його задоволенні з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, показання свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 в період з 26.04.2005 по 27.09.2016 проходив службу в підрозділах МНС України, ДСНС України, на різних посадах, остання займана посада - провідний фахівець Володимир-Волинського міськрайонного відділу УДСНС України у Волинській області, що підтверджується записами у його трудовій книжці НОМЕР_1 (т. 2, а. с. 32-35).

15.12.2016 позивач звернувся до голови комісії ДСНС України з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій із заявою, у якій просив розглянути документи, що підтверджують його участь у проведенні ідентифікації вибухонебезпечних предметів, у роботі груп піротехнічних робіт (груп розмінування), які залучалися до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України та надати йому статус учасника бойових дій, додавши пакет документів (т. 2, а. с. 4-39).

Листом від 28.12.2016 № 03-19518/284 за підписом заступника голови ДСНС України позивачу було роз'яснено, що Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання статусу учасника бойових дій у ДСНС України розглядає питання, пов'язані з установленням статусу учасника бойових виключно особам рядового і начальницького складу МНС (ДСНС), та проінформовано, що подані ним матеріали не підтверджують особисту участь у розмінуванні (знешкодженні, транспортуванні та знищенні) вибухонебезпечних предметів, оскільки посадові обов'язки провідного фахівця міськрайонного відділу не передбачають безпосереднє виконання робіт із знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (т. 1, а. с. 24).

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 20.03.2017 у справі № 803/76/17 за позовом ОСОБА_1 до ДСНС України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії адміністративний позов було задоволено частково, визнано протиправними дії ДСНС України щодо відмови у розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.12.2016 з додатками про надання статусу учасника бойових дій на засіданні Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України, зобов'язано ДСНС України у встановленому законодавством порядку розглянути на черговому засіданні Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України заяву ОСОБА_1 від 15.12.2016 з додатками про надання статусу учасника бойових дій, з прийняттям відповідного рішення, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Як вбачається з витягу з протоколу № 12 засідання Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання статусу учасника бойових дій у ДСНС України від 19.07.2017, розглянувши документи щодо визначення статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» Комісія одноголосно постановила відмовити у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що надані документи на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання статусу учасника бойових дій у ДСНС України не підтверджують його безпосередню участь у розмінуванні (знешкодженні, транспортуванні та знищенні) вибухонебезпечних предметів; відповідно до пункту 4 наказу МНС України від 06.11.2006 № 707 до безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням вибухонебезпечних предметів, допускається тільки штатний особовий склад груп піротехнічних робіт, який пройшов навчання за спеціальністю у навчальних закладах МНС (ДСНС) і Міноборони, а у заявника відсутня відповідна освіта та спеціальна підготовка для виконання піротехнічних робіт (т. 2, а. с. 3).

Згідно із пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду, відповідач довів правомірність рішення щодо відмови у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» ОСОБА_1, з огляду на таке.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (далі - Закон № 3551-ХІІ) ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

Згідно із пунктом 11 частини першої статті 6 Закону № 3551-ХІІ учасниками бойових дій визнаються особи, які були залучені командуванням військових частин, державними і громадськими організаціями до розмінування полів і об'єктів народного господарства, та особи, які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних і нейтральних водах у воєнний і повоєнний час.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 № 426-VIII (далі - Закон № 426-VIII) пункт 11 частини першої статті 6 Закону № 3551-ХІІ викладено у новій редакції, відповідно до якої учасниками бойових дій визнаються особи, які у складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) залучалися до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України, та особи, які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних і нейтральних водах у воєнний і повоєнний час.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування робіт з виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів» від 11.12.1999 № 2294 (з наступними змінами та доповненнями) Міністерству надзвичайних ситуацій забезпечити з 1 вересня 2005 р. виконання підрозділами Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту функцій з проведення піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням вибухонебезпечних предметів, що залишилися на території України після війн, сучасних боєприпасів та підривних засобів (крім вибухових пристроїв, що використовуються у терористичних цілях), у місцевостях, де відсутні відповідні підрозділи Збройних Сил, а з 1 січня 2006 р. - у повному обсязі, за винятком територій, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил, інших військових формувань.

Згідно із пунктом 1 наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства оборони України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 № 405/223/625/455, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.07.2008 за № 591/15282, покласти проведення робіт з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів, що залишилися на території України після війн, сучасних боєприпасів і підривних засобів (крім вибухових пристроїв, що використовуються в терористичних цілях) та інших вибухотехнічних робіт: на територіальні органи управління та підпорядковані МНС підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на всій території України, у внутрішніх водах та акваторіях Азовського і Чорного морів (за винятком територій, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань і об'єктів транспортної системи), згідно з додатком 1.

Як передбачено пунктом 4 вказаного наказу, безпосередню організацію виконання завдань щодо розмінування (знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів та проведення інших вибухових робіт, координацію дій підпорядкованих піротехнічних підрозділів та груп розмінування, налагодження взаємодії між центральними органами виконавчої влади, на які покладено реалізацію завдань з розмінування, а також місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування покласти на структурний підрозділ МНС, службу мінної безпеки Міноборони та Держспецтрансслужбу. Роботи з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів здійснювати групами піротехнічних робіт територіальних органів управління та підпорядкованих МНС підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, групами розмінування Збройних Сил України та Держспецтрансслужби. Покласти персональну відповідальність за підбір і підготовку особового складу та оснащення груп піротехнічних робіт (груп розмінування) на начальників головних управлінь (управлінь) МНС у регіонах, аварійно-рятувальних та спеціальних загонів і підрозділів МНС, командирів військових частин Збройних Сил України та Держспецтрансслужби. Відповідальність за якість виконання робіт з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів покласти на начальників головних управлінь (управлінь) МНС в регіонах, аварійно-рятувальних та спеціальних загонів і підрозділів МНС, командирів військових частин Збройних Сил України та Держспецтрансслужби, начальників груп піротехнічних робіт (груп розмінування). Контроль якості виконання робіт здійснювати незалежними відомчими підрозділами (фахівцями) або установами, зазначеними в пункті 1 цього наказу, які безпосередньо не брали участі у виконанні робіт і мають відповідні дозволи (допуски) та обладнання, а особовий склад (фахівці) - підготовку, кваліфікацію і практичний досвід робіт із розмінування.

Пунктами 4, 5 наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.11.2006 № 707 «Про вдосконалення порядку визначення статусу «учасник бойових дій» особам рядового та начальницького складу МНС» передбачено, що організувати безумовне виконання керівних документів з питань знешкодження і знищення вибухонебезпечних предметів (далі - ВНП). До безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП, допускати тільки штатний особовий склад груп піротехнічних робіт, який пройшов навчання за спеціальністю у навчальних закладах МНС і Міноборони. На ці посади призначати переважно особовий склад, який має відповідну підготовку, досвід роботи за фахом, дотримується високої службової дисципліни. Припинити практику безпідставного переміщення та перепризначення особового складу піротехнічних підрозділів. Допуск до безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП, оформляти відповідними наказами. Виключити допуск до безпосереднього виконання робіт із знешкодження та знищення ВНП особового складу управлінь (відділів) цивільного захисту, управлінь (відділів) пожежно-рятувальних сил, інших структурних підрозділів, керівного складу загонів технічної служби, аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення ГУ (У) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, Аварійно-рятувальних загонів та Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, які повинні здійснювати тільки забезпечення зазначених робіт.

Згідно із пунктом 1 Положення про Комісію з питань, пов'язаних з установленням статусу учасника війни особам рядового і начальницького складу МНС України відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 31.05.2006 № 330 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.08.2006 за № 957/12831, далі - Положення № 330), ця Комісія створюється у Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - Міністерство) для розгляду заяв осіб рядового та начальницького складу Міністерства, пов'язаних з установленням статусу учасника війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Пунктами 4, 5 Положення № 330 передбачено, що Комісія зобов'язана: приймати до розгляду заяви осіб рядового та начальницького складу Міністерства про визнання їх учасниками війни, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; реєструвати заяви у спеціальній книзі обліку; розглядати заяви осіб рядового та начальницького складу Міністерства, що надійшли до Комісії, у 10-денний термін; при виникненні потреби в додаткових документах, що підтверджують статус заявника, робити запит до відповідних архівних установ, про що інформувати заявника; приймати відповідне рішення про надання або відмову в наданні статусу учасника війни та інформувати заявників. Комісія несе відповідальність за прийняті нею рішення. Рішення Комісії оформляються протоколом, який підписується головою і секретарем Комісії та скріплюється гербовою печаткою Міністерства.

Відповідно до пункту 7 Положення № 330 витяги з рішень Комісії щодо встановлення статусу учасника війни зберігаються в особових та пенсійних справах осіб рядового та начальницького складу Міністерства як обов'язкові документи.

За приписами пункту 8 Положення № 330 за поданням Комісії Департамент кадрової політики Міністерства видає учасникам війни документи про право на пільги, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які надаються з моменту прийняття рішення Комісією.

Згідно із пунктом 1 Інструкції про порядок видачі посвідчень, нагрудних знаків ветеранів війни особам рядового і начальницького складу МНС України, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 31.05.2006 № 331 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2006 за № 963/12837, далі - Інструкція № 331), посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації.

Пунктом 4 Інструкції № 331 визначено, що посвідчення ветеранів війни видаються на підставі рішення Комісії для розгляду питань, пов'язаних з установленням статусу учасника війни МНС України (далі - Комісія).

За приписами пункту 5 Інструкції № 331 особам, які визнані учасниками бойових дій (пункт 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), посвідчення видаються на підставі: витягу з наказу начальників головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних загонів, Спеціального морського загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту про призначення до групи розмінування (тралення бойових мін) та допущення особового складу до знищення вибухонебезпечних предметів у воєнний і повоєнний час; витягу з наказу начальників головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних загонів, Спеціального морського загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту про виїзд у складі групи на розмінування (тралення бойових мін); акта на виконання робіт з розчистки місцевості (територіальних і нейтральних вод) від вибухонебезпечних предметів (бойових мін) у воєнний і повоєнний час. При відсутності (з незалежних від особи рядового і начальницького складу МНС України обставин) необхідних архівних документів, що підтверджують безпосередню участь у бойових діях, дозволяється брати до уваги: показання свідків (не менше двох, нотаріально завірених), які в період, що потребує підтвердження, проходили службу чи працювали разом із заявником; довідки відповідного періоду, завірені печаткою відповідної установи; грамоти, фотографії (оригінали); газетні матеріали; історичні довідки, документи та інші архівні матеріали; письмові інструкції потрібного періоду, де вказані прізвище, ім'я та по батькові заявника; партійні документи, які підтверджують службу заявника у відповідний період; інші документи, на підставі яких є можливість зробити висновок за заявою.

Системний аналіз вказаних нормативно-правових актів дає суду підстави дійти висновку про те, що рішення про надання або відмову в наданні статусу учасника бойових дій особам рядового і начальницького складу МНС України (ДСНС України) на підставі пункту 11 частини першої статті 6 Закону № 3551-ХІІ приймає Комісія з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України незалежно від того, чи вказані особи звільнені зі служби. При цьому, статус учасника бойових дій може бути наданий лише особам, які у складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) залучалися до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 за час проходження в період з 26.04.2005 по 27.09.2016 служби в підрозділах МНС України, ДСНС України не був включений до груп піротехнічних робіт, що підтверджується відповідними наказами по особовому складу за період з 2006 по 2016 роки (т. 1, а. с. 64-245). Крім того, протягом 2006 - 2016 років позивач не був включений у відповідні накази по УМНС України у Волинській області та УДСНС України у Волинській області про допуск особового складу групи піротехнічних робіт до проведення робіт зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та проведенні підривних робіт (т. 1, а. с. 246-260).

Пунктом 1 наказу Управління ДСНС України у Волинській області від 23.09.2013 № 121 «Про організацію робіт щодо виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на території області», пунктом 1 наказу Управління ДСНС України у Волинській області від 02.06.2015 № 109 «Про організацію робіт щодо виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на території області» передбачено, що роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів (далі - ВНП) виконувати штатною групою піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління. До складу розрахунків групи включати найпідготовленіших, дисциплінованих осіб рядового і начальницького складу, після їх медичного обстеження й отримання допуску до проведення з виявлення та знешкодження ВНП та інших вибухонебезпечних робіт (т. 1, а. с. 261-264).

Відповідно до пункту 16 розділу 2 «Посадові обов'язки» посадової інструкції провідного фахівця Володимир-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області ОСОБА_1 його посадовим обов'язком є таке: проводить ідентифікацію вибухонебезпечних предметів (ВНП), подає відповідні заявки в Управління ДСНС, показує місце виявлення ВНП груп розмінування, діє спільно з групою піротехнічних робіт (т. 2, а. с. 7-9). Крім того, позивач ОСОБА_1 пройшов курси цільового призначення фахівців для здійснення ідентифікації вибухонебезпечних предметів (36 годин) в період з 04.10 по 11.10.2011, що підтверджується свідоцтвом № 918 від 11.10.2011 (т. 2, а. с. 39).

Отже, ОСОБА_1 в силу своїх посадових обов'язків та підготовки виконував дії лише щодо ідентифікації ВНП, подання відповідних заявок в Управління ДСНС, вказівки місця виявлення ВНП групам розмінування, проте безпосередньо не виконував роботи в складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) ВНП, що також підтверджується актами виконання робіт з розмінування місцевості, з яких вбачається, що позивач не входив до особового складу піротехнічного підрозділу, а підписував вказані акти як представник Володимир-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області (т. 2, а. с. 10-26).

Суд не бере до уваги покликання позивача на довідки Володимир-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області від січня 2017 року б/н (т. 1, а. с. 16) та від 24.01.2017 № 22 (т. 2, а. с. 55) про те, що ОСОБА_1 у складі піротехнічного підрозділу аварійно-рятувального загону спеціального призначення у ДСНС України у Волинській області безпосередньо приймав участь у вилученні, транспортуванні, знешкодженні, знищенні боєприпасів на території Володимир-Волинського району Волинської області в загальній кількості 130 одиниць, оскільки інформація у цих довідках суперечить наявним у справі доказам. Крім того, допитаний як свідок ОСОБА_5 показав, що підписав довідку від січня 2017 року у період відпустки, вона не була зареєстрована, а свідок ОСОБА_6, як і свідок ОСОБА_5 суду показали, що підписали на прохання ОСОБА_1 складені позивачем тексти довідок, не вчитуючись у їх зміст, вважаючи, що довідки подаються до органів соціального захисту. Суд також враховує, що згідно із висновком розслідування за фактом подання недостовірної інформації в довідці Володимир-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області від 10.03.2017 визнано недійсною довідку від 24.01.2017 № 22 (т. 2, а. с. 52-53).

Суд також не бере до уваги покликання позивача на нотаріально засвідчені заяви ОСОБА_7, ОСОБА_8 (т. 1, а. с. 19-21) та фотознімки (т. 1, а. с. 48-50), оскільки вказані документи не підтверджують безпосередню участь ОСОБА_1 у виконанні робіт в складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) ВНП, та, крім того, в судовому засіданні позивач пояснив, що фотографувався у захисному бронежилеті та захисному бронешоломі, які йому не належать та за ним не закріплені.

На думку суду, позивачу правомірно було відмовлено у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій», оскільки право на отримання такого статусу він не набув ні за чинною редакцією пункту 11 частини першої статті 6 Закону № 3551-ХІІ, ні за редакцією цього пункту, яка діяла до внесення змін згідно із Законом № 426-VIII, зважаючи на те, що він не є особою, яка у складі саме груп піротехнічних робіт (груп розмінування) залучалася до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України, при цьому, виконання робіт лише з ідентифікації ВНП не дає права на отримання статусу учасника бойових дій.

Відтак, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій у ДСНС України, оформлене протоколом № 12 від 19.07.2017, у частині відмови у визначенні статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» ОСОБА_1 прийнято правомірно, тому з наведених вище підстав у задоволенні взаємопов'язаних позовних вимог необхідно відмовити.

Керуючись статтями 160-163 КАС України, на підставі Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Головуючий суддя В.М.Валюх

суддя В.Д.Ковальчук

суддя О.А.Лозовський

Постанова складена у повному обсязі 03 жовтня 2017 року