Справа № 3 /714/244/17
ЄУН:714/534/17
"03" жовтня 2017 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Акостакіоає О.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції м. Чернівці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 185 КпАП України,-
02.10.2017 року до Герцаївського районного суду після доопрацювання з УПП у м. Чернівці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України надійшли матеріали вище вказаної справи про адміністративне правопорушення. Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, 30.07.2017 року о 01 год.15 хвилин гр. ОСОБА_1, не зупинився на законну вимогу працівників поліції в с. Остриця. Герцаївського району Чернівецької області, в подальшому висловлювався в грубій формі на поліцейського УПП м. Чернівці лейтенанта ОСОБА_2, шарпав за формений одяг та погрожував йому фізичною розправою та відносно нього складено протокол за ст. 185 КУпАП (злісна непокора законній вимозі працівника поліції).
Відповідно до положень ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Відповідно до положень ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган ( посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. 278 КУпАП при підготовці даної справи до розгляду судом виявлено ряд суттєвих порушень, що унеможливлюють її розгляд а саме: в матеріалах справи відсутня характеристика на правопорушника;
- відсутні дані про притягнення або не притягнення даної особи до адміністративної відповідальності, у доданій після доопрацювання заяві зазначається , що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ст.. 126ч.1 КУпАП, при цьому не додано жодного доказу про це.
Жодних нових даних після доопрацювання до протоколу не додано.
Відповідно до ст.277ч.2 КУпАП справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП розглядається протягом доби.
Однак, протягом робочого дня 02.10.2017 року ОСОБА_1 до суду не був доставлений.
Згідно ст. 268 ч.2 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП є обов'язковою, а тому відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в судовому засіданні позбавляє суд можливості розглянути дану адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Таким чином, вважаю, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Управління патрульної поліції у м. Чернівці Департаменту патрульної поліції для виконання вимог ст.ст. 256, 268 ч.2, 277 ч.2 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.256, 268 ч.2, 277 ч.2 ,280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління патрульної поліції у м. Чернівці Департаменту патрульної поліції ГУНП в Чернівецькій області для виконання вимог ст.ст.256, 268 ч.2, 277 ч.2 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: