Справа № 203/3077/17
Провадження № 3/0203/2190/2017
іменем України
15.09.2017 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Єдаменко С.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої продавцем в магазині, яка мешкає за адресою: м. Дніпро, ж/м Тополя - 1АДРЕСА_1, яка притягується за ч.1 ст.156 КУпАП, -
встановив:
Посадовою особою УПП у м. Дніпро 13 серпня 2017 року був складений протокол серія АА № 195105 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП у відношенні ОСОБА_1, в якому зазначено, що вона 15 серпня 2017 року о 10 годині 30 хвилин в магазині «Імперіал» по вул. Пастера 2-Д в м. Дніпрі здійснила роздрібну торгівлю алкогольних виробів без акцизних марок, чим порушила ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Для розгляду справи ОСОБА_2 не з'явилась, про місце час, та дату розгляду справи була повідомлена належним чином. До протоколу були додані письмові пояснення ОСОБА_1 в яких вона зазначила, що дійсно працює продавцем в магазині «Імперіал-1», проте торгівля алкогольним напоєм, горілкою 10 л. не здійснювалась, чек не вибивався, про її походження нічого не відомо.
Дослідивши матеріали даної справи слід дійти висновку, що справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно абз.3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
До матеріалів справи не було надано жодного доказу, що ОСОБА_1 здійснювала торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору. До справи не надано жодного підтверджуючого документу щодо придбання алкогольного товару в магазині «Імперіал-1» який не відповідає вимогам вказаного вище закону. Самі по собі пояснення ОСОБА_3 щодо придбання в магазині 10 літрів горілки без марок акцизного збору, не можуть бути доказом підтверджуючими обставини справи, через відсутність будь яких доказів придбання саме в цьому магазині такого товару.
Інших доказів з яких можливо б було встановити обставини справи до матеріалів справи не додано.
При таких обставинах, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП не доведений належними доказами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 247, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ч.1 за ст.156 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу правопорушення.
Вилучені предмети, відповідно до протоколу огляду - вилучення речей, документів від 15 серпня 2017 року повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Скарга, на постанову подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя С.В. Єдаменко