г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/1422/17
Номер провадження 3/213/856/17
26 вересня 2017 року суддя Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріал, що надійшов з Інгулецького ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, студента ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований та проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4, кімн.625
за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
25.09.2017 року до Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу, втретє, після оформлення, надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА №576801 від 16.05.2017 року, з якого слідує, що 16.05.2017 року о 16:00 год. ОСОБА_2, біля будинку №25 по пр.Перемоги м. Кривого Рогу здійснював реалізацію продуктів харчування, а саме шаурми без державної реєстрації як суб»єкта господарювання, за що притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду даної адміністративної справи, у відповідності до ст.278 КпАП України, суддею встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КпАП України.
Згідно ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення повинно бути зазначено: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім»я, по батькові особи яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, у вищезазначеному протоколі відсутнє посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Також, відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у зазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.
Проте, в наданому протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено стосовно вилучення речових доказів, відсутня інформація про те, де вони знаходяться на зберіганні. Розписки про їх відповідальне зберігання до протоколу не додано.
Санкція ст.164 ч.1 КУпАП передбачає накладення стягнення з конфіскацією виготовленої продукції чи без такої. Тобто, обов»язково необхідно вирішити питання щодо речових доказів, а саме стосовно продуктів харчування, реалізацію яких здійснював ОСОБА_2
Наявність зазначених недоліків перешкоджає розгляду справи по суті, всебічного, повного та об»єктивного з»ясування усіх обставин справи, у зв'язку з чим матеріал необхідно повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278 КпАП України, суддя,-
Протокол про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП повернути до Інгулецького ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Суддя Л.Я. Соловйова