Провадження №3/447/582/17
Справа №447/1745/17
31.08.2017 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Павлів В. Р.
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1., прокурора Гошовський М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві адміністративні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця Російської Федерації, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП
встановив:
ОСОБА_2, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Миколаївської міської ради Львівської області, відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, умисно без поважних причин, а саме: 18.07.2017 року о 17-40 год. подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпА.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення визнав, додатково пояснив, що не знав про те, що він як громадянин України зобов'язаний подавати декларацію, а довідався про свій обов'язок на сесії міської ради.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що ОСОБА_2 винен у вчиненні адміністративного правопорушення і його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, який свою вину у скоєному визнав повністю, подав суду заяву, в якій вину у скоєному визнав та щиро розкаявся у вчиненому, а також заслухавши думку прокурора, який вважає винним ОСОБА_2 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дослідивши та перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі
Згідно витягу з Протоколу І-го пленарного засідання І-ї сесії 7-го скликання Миколаївської міської ради від 06.11.2015 року ОСОБА_2 зареєстровано депутатом Миколаївської районної ради Львівської області сьомого демократичного скликання, та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону він являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агенство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України "Про запобігання корупції" нормативно-правові акти Національного агенства підлягають державній реєстрації Міністерства юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агенства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агенства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП стверджується його визнавальними поясненнями, протоколом про адміністративне правопорушення №298 та іншими долученими матеріалами.
На підставі викладеного ОСОБА_2 слід визнати винним у порушенні встановлених ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», обов'язків щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону та відповідно у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає, що його слід визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та засосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 320 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 - 320 (триста двадцять) гривень судового збору на користь держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Миколаївський районний суд.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає предявленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Павлів В. Р.