Справа №463/3404/17
Провадження №3/463/1362/17
28 вересня 2017 року суддя Личаківського районного суду м. Львова -Лакомська Ж.І.,розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в м.Львові Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 22.03.1995 року, непрацюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_1. Мучна 53/5, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
ОСОБА_1 03 липня 2017 року о 18:00 год. в м.Львові на вул. Стрийська,100, керуючи автомобілем НОМЕР_1 проявив неуважність до дорожньої обстановки, перестроюючись з крайньої лівої смуги в крайню праву не переконався в безпечності даного маневру, не переконався в тому, що маневр не створить перешкод іншим учасникам руху, не дав дорогу ТЗ БАЗ д.н.з ВС3976ЕІ, що рухався в попутному напрямку. В результаті чого водій ТЗ БАЗ д.н.з ВС3976ЕІ допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_1, який по інерції здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, внаслідок чого автомобілі отримали технічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив 2.3б,10.1,10.3 Правил дорожнього руху України.
Правопорушник ОСОБА_1 на судовий розгляд справи не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Подав клопотання про відкладення судового розгляду справи, у зв»язку з перебуванням за межами України, однак доказів на підтвердження свого клопотання не представив.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків:
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст.252 КУпАП України).
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст.251 КУпАП).
Згідно з ст.124 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №128158від 03 липня 2017 року ОСОБА_1 03 липня 2017 року о 18:00 год. в м.Львові на вул. Стрийська,100,керуючи автомобілем НОМЕР_1 проявив неуважність до дорожньої обстановки, перестроюючись з крайньої лівої смуги в крайню праву не переконався в безпечності даного маневру та не переконався, що маневр не створить перешкод іншим учасникам руху, не дав дорогу ТЗ БАЗ д.н.з ВС3976ЕІ, що рухався в попутному напрямку. В результаті чого водій ТЗ БАЗ ТЗ БАЗ д.н.з ВС3976ЕІ допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_1, який по інерції здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, внаслідок чого автомобілі отримали технічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив 2.3б,10.1,10.3 Правил дорожнього руху України.
Згідно вимог Правил дорожнього руху України учасники дорожнього руху зобов'язані знати та неухильно виконувати вимоги цих Правил, кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила (п.1.3, п.1.4).
Згідно п.2.3. Правил дорожнього руху України для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов»язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до п. 10.1.Правил дорожнього руху України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
П. 10.3 Правил дорожнього руху України передбачено,що у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КпАП України.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, характер правопорушення, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 33,124, 284 КпАП України.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Лакомська Ж. І.