Ухвала від 29.09.2017 по справі 819/1164/17

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення заяви без руху

Справа № 819/1164/17

29 вересня 2017 рокум. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І. розглянувши заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Тернопільській області з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 31 липня 2017 року позов задоволено і стягнуто з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 10314 (десять тисяч триста чотирнадцять) гривень 95 (дев'яносто п'ять) копійок на рахунок № 31419699700111, код платежу 18050400, код банку одержувача 38038030, МФО 838012.

27.09.2017 року на адресу суду надійшла заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про розстрочення виконання судового рішення в даній адміністративній справі в порядку статті 263 КАС України.

Дослідивши подану заяву, суддя дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, враховуючи наступне.

Згідно частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд зазначає, що положення КАС України не регламентують процедури залишення заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення без руху.

Разом з тим, відповідно частини сьомої статті 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Суд вважає за можливе на підставі частини сьомої статті 9 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 106-108 КАС України.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з приписами абзацу 1 частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Крім того, відповідно до підпункту 6 пункту 3 статті 2 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення справляється судовий збір в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2017 року встановлено у розмірі 1600,00 грн.

З огляду на вищевикладене за подання заяви про розстрочення виконання постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 31 липня 2017 року по справі № 819/1164/17 заявник повинен сплатити судовий збір в розмірі 480,00 грн. (1600 грн. х 0,3).

Оглядом поданої заяви та доданих до неї документів встановлено відсутність доказу сплати судового збору, оскільки до заяви про розстрочення виконання судового рішення не додано документа про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн.

Доказів на підтвердження підстави звільнення заявника від сплати судового збору не надано.

Згідно частини першої статті108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.

За наведених обставин, суддя дійшов до переконання, що заяву про розстрочення виконання рішення суду слід залишити без руху, надавши заявнику час для усунення виявлених недоліків поданої заяви - надання оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн.

З урахуванням викладеного, керуючись ч.7 ст.9, ч.3 ст.106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишити без руху.

Надати заявникові строк для усунення недоліків позовної заяви до 09 жовтня 2017 року та роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде вважатись неподаною і повернута заявникові.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Тернопільського окружного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн. за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030101, або доказів звільнення заявника від сплати судового збору.

Копію ухвали направити особі, яка звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.