Справа № 569/13839/17
29 вересня 2017 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Доля В.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, головного бухгалтера ПП «Термобуд ПП», за ч. 1 ст. 163 - 4 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 101 від 01 вересня 2017 року, при проведенні документальної планової виїзної перевірки ПП «Термобуд ПП», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, встановлено не утримання і не перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 5 981,70 грн. у 2016 році.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 надіслала письмові заперечення до протоколу про адміністративне правопорушення у яких просила провадження у справі закрити на підставі п.1ч.1 ст. 247 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Пунктом 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України визначено, що у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Податковим кодексом України або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Відповідно до п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України, скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3Податкового кодексу України (протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення), зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
На час розгляду справи судом має місце невирішений спір між податковим органом та ПП «Термобуд ПП»», зокрема щодо висновків викладених у Акті про результати планової виїзної документальної перевірки № 780/17-00-14-01/36007849 від 01.09.2017.
Факти неутримання та не перерахування до бюджету податку є невстановленими, оскільки даний висновок податкового органу, викладений у згаданому протоколі про адміністративне правопорушення та у Акті перевірки відображає лише позицію однієї зі сторін спору і не може бути підставою для остаточного висновку про наявність в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, і, відповідно, бути підставою для притягнення останньої до адміністративної відповідальності.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
За наведених обставин, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247,283,284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити на підставі п.1ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Доля В.А.