Ухвала від 28.09.2017 по справі 229/3579/17

Провадження № 2-а/229/127/2017

ЄУН 229/3579/17

УХВАЛА

28 вересня 2017 року м. Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Рагозіна С. О., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 , до управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити виплату та сплатити заборгованість,

ВСТАНОВИЛА:

27 вересня 2017 року позивач ОСОБА_1 , звернувся до Дружківського міського суду Донецької області з адміністративною позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити виплату та сплатити заборгованість.

Відповідно до ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" станом на 27 вересня 2017 року за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто у сумі 640,00 грн.

До матеріалів позову не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у сумі 640,00 грн. В позові ОСОБА_1 просить звільнити його від сплати судового збору у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем.

Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Тобто, для вирішення питання про можливість звільнення сторони від сплати судового збору суд має дослідити її майновий стан. Разом з тим, позивач ОСОБА_1 не надав жодного доказу на підтвердження свого скрутного матеріального становища.

В позові ОСОБА_1 вказує, що він позбавлений можливості отримати відомості та документи, які можуть бути використані як докази у справі, оскільки органи ПФУ та банківські установи надають інформацію з обмеженим доступом тільки на запит суду.

До матеріалів позову позивач долучив своє пенсійне посвідчення та довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Разом з тим, доказів про факт отримання чи неотримання ним пенсійних та інших соціальних виплат позивач не надав. Також він не надав доказів того, що він звертався до органів ПФУ, органів соціального захисту для отримання вказаної інформації, але йому було в цьому відмовлено.

В ухвалі від 03 листопада 2016 року № К/800/18502/16 Верховний адміністративний суд України зазначив, що «…визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою, зокрема, для звільнення від сплати судового збору. Таким чином, при визначенні майнового стану сторони, яка просить звільнити її від сплати судового збору, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування цієї обставини та ухвалює рішення на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин. (…) Окрім того, в такій ситуації суд мав врахувати характер спору, що пов'язаний з невиплатою заробітної плати та запропонувати позивачу подати інші докази скрутного матеріального становища, як то: документи про нарахування субсидії, соціальної допомоги малозабезпеченим тощо».

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, її необхідно залишити без руху і надати позивачеві строк для виправлення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 , до управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити виплату та сплатити заборгованість залишити без руху.

Позивачеві надати строк до 20 жовтня 2017 року для надання суду доказів на підтвердження свого скрутного матеріального становища або сплати судового збору.

Судовий збір у сумі 640,00 грн. підлягає сплаті в державний бюджет м. Дружківка на розрахунковий рахунок № 31212206700040, банк ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37937273, КБК 22030001, отримувач коштів: Дружківське УК /м. Дружківка 22030001, призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дружківський міський суд Донецької області (назва суду, де розглядається справа) "Судовий збір, ЄДРПОУ 02895722, п. 3.1".

У випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною і буде повернута позивачеві.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: С. О. Рагозіна