про відмову у прийнятті зустрічної позовної заяви
26.09.2017 Справа № 904/7961/17
Суддя Мельниченко І.Ф., розглянувши матеріали
за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "СБІ-Скелябудінвест", м. Дніпро
до публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК", м. Київ
про стягнення заборгованості в сумі 61 447,63 грн за договором підряду
Публічне акціонерне товариство комерційного банку "Приватбанк" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про розірвання договору підряду № 20-10/16-СБИ від 18.10.2016 року та стягнення збитків, що складають суму 231 438,48 грн.
Ухвалою від 18.08.2017 року, господарським судом було порушено провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 18.09.2017 року.
В межах строків встановлених статті 69 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи було відкладено з 18.09.2017 року на 26.09.2017 року.
26.09.2017 року від товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "СБІ-Скелябудінвест" надійшла зустрічна позовна заява до публічного акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" про стягнення заборгованості за договором підряду № 20-10/16-СБИ від 18.10.2016 р. в сумі 61 447, 63 грн.
Відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України, відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом.
Згідно п. 3.15 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" право відповідача на подання зустрічного позову для спільного розгляду з первісним позовом пов'язується з початком розгляду господарським судом справи по суті.
Як вбачається із матеріалів справи, суд розпочав розгляд справи по суті 18.09.2017 року, про що зазначено в протоколі судового засідання (а.с. 29).
У разі подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті суддя відмовляє в його прийнятті на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК України як такого, що поданий з порушенням припису частини першої статті 60 ГПК України; при цьому не має значення, з яких причин (поважних чи неповажних) зустрічний позов не було подано до початку такого розгляду.
Отже, подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті є підставою для відмови в прийнятті зустрічного позову на підставі частини першої статті 62 Господарського процесуального кодексу України.
Суд роз'яснює, що у даному випадку, товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "СБІ-Скелябудінвест" не позбавлене можливості звернутися з таким позовом у загальному порядку.
Керуючись п.1. ст.62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У прийнятті зустрічної позовної заяви відмовити.
Позовні матеріали повернути позивачу - товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "СБІ-Скелябудінвест".
Додаток: зустрічна позовна заява б/н від 26.09.2017р. з додатком на 10-ти аркушах у тому числі оригінал платіжного доручення № 779 від 26.09.17р.
Суддя ОСОБА_1